Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Nema pricina zosto moze kladilnici i kazina da rabotat, a teretani ne.
е таму немам влезено, не знам како е. Само ако сум добро информиран, кај кладилници нема тегови :)
Мада општо затворени простори (ако веќе збориме дека вирусот постои и не е наивен и слично) не се шала. Или се за ептен строга контрола.
Ние на пример, наместо физички workshop, имавме онлајн настан. Иако можевме да држиме дистанца, сигурно си е сигурно.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
е таму немам влезено, не знам како е. Само ако сум добро информиран, кај кладилници нема тегови :)
Мада општо затворени простори (ако веќе збориме дека вирусот постои и не е наивен и слично) не се шала. Или се за ептен строга контрола.
Тoa стрoгa кoнтрoлa нa теретaните вo Гермaнијa,ние имaме фурни леб дa јaдеме пa дo теретaни дa стигнеме,ехејјј
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Тoa стрoгa кoнтрoлa нa теретaните вo Гермaнијa,ние имaме фурни леб дa јaдеме пa дo теретaни дa стигнеме,ехејјј
Наќо, ги набројувам овие дејности затоа што сите запнале кафани каде е транспарентно работењето може да се контролира. Зборот ми е, кафаните се најнаудар најподложни на контроли, а реално скоро сите почитуваат правила. Овие другите дејности...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
е таму немам влезено, не знам како е. Само ако сум добро информиран, кај кладилници нема тегови :)
Мада општо затворени простори (ако веќе збориме дека вирусот постои и не е наивен и слично) не се шала. Или се за ептен строга контрола.
Ние на пример, наместо физички workshop, имавме онлајн настан. Иако можевме да држиме дистанца, сигурно си е сигурно.
Ќе ги лижете теговите па ќе се заразите?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
сигурно нема да си брцаш у уста прсти додека си у теретана
аха, добро. Дали си брцаш прсти у уста у кафана или јсп?
Автоматски споено мислење:

Бтв, еве и за обложувалниците, @Darling . Кој почитува, не сум запознаен.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.306
аха, добро. Дали си брцаш прсти у уста у кафана
Да, коа свирам на а сечаш ли се леееееепи громе моооој фффффффффффффииииииииииииииииууууууууууууууууу
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Една работа, никој ама никој, со покачена температура, нема да влезе во теретана.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Словенија и БиХ со приближно ист број на жители отидоа во четирицифрени бројки. Ние сме слаби, и за тоа не нè бидува.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Абе нека затворат теретани и паркови...и планини и шуми...нека не затворат дома..

Нели вирусов ги напаѓа оние со слаб имунитет и попратни болести...епа како да го зајакнам имунитетов доколку не вежбам, не сум физички активен, и не испаднам на воздух и сонце?
Од една страна седи дома да се заштитиш, од друга страна, заеби си го имунитетот, па со секое проклето вирувче мака да мачиш...

Нека ја изгаси некој матрицава, да не се мачиме веќе.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Во разговор со ветеринари секогаш кога биле топли зимите,а и со една сума доктори на истата тематика секогаш зборат дека не чини да биде топла зимата,убаво било да стегне бар 2 недели за да ги уништи вирусите и бактериите.Од каде испадна дека на овој вирус му годи ладното?
Друго гледам за сапуните ме опоменаа неколку пати дека не биле антибактериски.Зар антибактерските средства делуваат и на вирусите?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
Onie proletta, letoto sto jadeja ili pieja smuti od krastajci sega kapata na krivo i so mu ebite mater. Imunitetot vo oblaci. Ni grip ni korona, abe top ne ve bie. Pa uste ako ne pusite, ne piete, kisnite po teretani, vozite tocaci ili se penterite po planini, toa bonus vi e. Nie drugite so pusime, pieme, ne sportuvame, ne se hranime zdravo doprva ke mu ja mislime.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Во разговор со ветеринари секогаш кога биле топли зимите,а и со една сума доктори на истата тематика секогаш зборат дека не чини да биде топла зимата,убаво било да стегне бар 2 недели за да ги уништи вирусите и бактериите.Од каде испадна дека на овој вирус му годи ладното?
Друго гледам за сапуните ме опоменаа неколку пати дека не биле антибактериски.Зар антибактерските средства делуваат и на вирусите?
Na virusov prosto se mu godi. Ladno, toplo, zesko, otvoreni prostorii, zatvoreni prostorii, maski, nemaski, cista apokalipsa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom