Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
5 март 2018
Мислења
10.561
Поени од реакции
10.185
:lolzz:
Жалопојки....ај припази на речникот.
Приколка да...точно, една година не ја користев јас. Ич мува не ме лази......знаеш? Ја рентав на Грци.....цела година лани.
Годинава....да ќе ја користам. И што мака имаш ти со тоа? Ај откачи се.....пак ќе ти кажам не си интересна со тоа селското, примитивно поврзување........примена ВАКЦИНА=ГРЦИЈА очајно ти е тоа. Најди си нешто ново за сите оние кои се вакцинирале.....некое друго потсмевање......некоја нова примитивна игра.
Море истреби се ти, ти ме цитираш на секое јас за жив не те рачунам.
Јас да припазам на речникот а ти проста ме нарече вез претходно да те навредам, дип си има правила тука на форумот иначе ќе видеше шо е пазење на речникот
Автоматски споено мислење:

Море истреби се ти, ти ме цитираш на секое јас за жив не те рачунам.
Јас да припазам на речникот а ти проста ме нарече вез претходно да те навредам, дип си има правила тука на форумот иначе ќе видеше шо е пазење на речникот
А да и ме заболе Стојна мене за твојата приколка, дали ти била празна или Грци ти се дупеле во неа, најискрено
Автоматски споено мислење:

Сама со себе се караш! :D
Битно се чита :D
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
5.867
Поени од реакции
8.954
Еве што пишува во текстот, макар шо не е ни битно, муабетот го знаеме и од порано, фала богу дека луѓето се вакцинираат за сопствено здравје,ама да не се лажеме, има и многу кои викаа " ќе се боцнам, не планирам и ова лето дома да седам" :) Прегледај го приврзокот 295467
Тоа значи дека викендов шетале и не дошле, а не дека ќе се вакцинираат за да шетаат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.561
Поени од реакции
10.185
Тоа значи дека викендов шетале и не дошле, а не дека ќе се вакцинираат за да шетаат.
Вред
Немам ништо и против тие кои се вакцинираат за да шетаат слободно, кој како си сака така нека си прај, сто пати кажав.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
9.912
Поени од реакции
10.273
на времето еден наш ( каур) што живееше во мешана средина, кажуваше вистинска случка...ја мажел ќерка му па го продал 101 да напраи свадба... е убаво, ама останал без кола, се жали на комшивките... една комшивка турчинка му рекла, Па праи сунет, ќе ти доваѓаме и секој по 100 ДМ ќе ти дадеме, ќе собереш пак да купиш 101 :cool:
( башка медицинска полза ќе имаш)
Дај бе кажи кај испитуваше антитела? Шо пари е?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.087
Поени од реакции
11.039
Дај бе кажи кај испитуваше антитела? Шо пари е?
Биотек, 800мкд, праќаат на меил 2 примерка, еден на англиски , имаат горе десно и БАРКОД, ако е тоа тоа...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.213
Поени од реакции
9.050
За тие што се вакцинирале во Србија, можете да превземете дигитална потврда:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.876
Поени од реакции
7.570
Значи меркиве се опуштени в крај, луѓево се најнеодговорни се групираат и дружат, а Ковид 19 како да замре, има тука нешто.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.265
Поени од реакции
30.045
Denes se vakcinirav so pfizer. Revakcinacija za 20 denovi.
Vakciniraat na bugarskata granica nivni gragjani no dozvoluvaat i makedonci bez da se prijaveni. Posle mene dojdoa tv ekipi, mislam deka od utre nema da dozvoluvat neprijaveni bidejki denes bea knap so vakcini i se cekase nova pratka od sofija.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
9.912
Поени од реакции
10.273
Denes se vakcinirav so pfizer. Revakcinacija za 20 denovi.
Vakciniraat na bugarskata granica nivni gragjani no dozvoluvaat i makedonci bez da se prijaveni. Posle mene dojdoa tv ekipi, mislam deka od utre nema da dozvoluvat neprijaveni bidejki denes bea knap so vakcini i se cekase nova pratka od sofija.
Шо пари ?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.876
Поени од реакции
5.333
Значи меркиве се опуштени в крај, луѓево се најнеодговорни се групираат и дружат, а Ковид 19 како да замре, има тука нешто.
Има полициски.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
854
Поени од реакции
377
Ова е испод ниво на Цирко од бтр него ова што го прај ни помалце ни повеќе City Mayor of New York City. Ова ни на симпсонови го нема драма. (2.40)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
8.386
Поени од реакции
11.737
Фамозниот политичар де Блазио. Ја засраа работата во Њу Јорк со сите тие мерки и локдауни. Имаа огромна стапка на смртност, а едно време сите оние кои ќе починеа во старските домови (со или без Ковид симптоми) ги ставаа на црната листа. На 25% од истите не им направија ни Ковид тест! Но не дели вина поради политиките на неговиот колега и политички идол Квомо каде сите сомнителни пациенти ги ставаа во старските домови и имаа бум од смртни случаи. Што е битно покрај лошото справување со Ковид пандемијата? Фалсификат, поради економски бенефиции, на починатите од Ковид и креирање паника меѓу населението. Поради тоа и напишав дека паметните мерки (онакви какви што недостасуваа во Бразил и Индија) ќе спасена многу животи. Тамошните мерки однесоа 10тина илјади животи и направија непоправлива штета по американската економија која влегува во рецесија.

Зошто често ги споменувам САД, Бразил и Индија? Во Бразил имаше инаетење од самата власт за спроведување на мерките, па дури и одбивање да се прифати меѓународна помош! Тука имаше класично отсуство на мерки. Во Индија имаше прерано прогласување на победа и организирање на избори, а денес се соочуваат со колабирање на здравствениот систем, покрај тие неколку илјади починати на дневна база! САД е шампион по смртните случаи (над 600.000), иако има доста полемики околу оваа бројка!

Го следев дневниот брифинг на Џо. Над 60% имунизирано население и донација од 20 милиони вакцини од ЈнЈ и Фајзер. Очекувам да дотуркаат до 70тина проценти.
 

Igorcemk

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
11.318
Поени од реакции
14.672
Amerika vekje vakcinira 600.000 mladi od 12-16 godini. Isto taka Biontech/Pfizer vo Germanija e pustena i za bremeni pod uslov pred toa da se konsultiras so lekar i normalno dobrovolno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom