Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Полициски уште 2 недели. Им се уарни работава :D
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
Дај кажете кај испитувате антитела во Скопје, имате предлог за некоја лабораторија најдобра цена / услуга?
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.108
Поени од реакции
10.411
Чим не веруваш, во ред. Постои опасност, затоа сметаат дека мерките на СиДиСи во САД се избрзани. Но како ми стојат работите, ти ќе мораш да си носиш маска. :sneaky:

Од каде сака нека биде докторката или сестрата.
Строго докторка или сестра да биде значи. Доктор никако! :D
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.308
Поени од реакции
7.442

Доаѓале денес на вакцина а не во Сабота кога им било закажано зашто сакале да искористат продолжен викенд...

Не бе цела држава сме комедијанти... :pos:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640

Доаѓале денес на вакцина а не во Сабота кога им било закажано зашто сакале да искористат продолжен викенд...

Не бе цела држава сме комедијанти... :pos:
А ти текнува на почеток кога дебатиравме тука како граѓаните се вакцинирале за сопствено здравје а не за Грчка :icon_lol:
Абе дупче ќе дадат за на море не вакцина :)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Прочитајте го текстот што сте го шернале, некој им кажал да идат да се вакцинираат кога сакаат неделава. Генијално.
Не успеваш да воспоставиш никаков поредок, вакцинираш кој ќе ти прдне, после ти е чудно зашто идат да се вакцинираат граѓаните кога ќе им прдне :toe:
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
А ти текнува на почеток кога дебатиравме тука како граѓаните се вакцинирале за сопствено здравје а не за Грчка :icon_lol:
Абе дупче ќе дадат за на море не вакцина :)
Доста веќе.....секој втор пост......Вакцина-Грчка.....Грчка-Вакцина.....аман!
Кога веќе толку запињаш со Грција......ваљда знаеш дека можат и невакцинирани таму......ПЦР, потврда за прележан Ковид.....итн.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Доста веќе.....секој втор пост......Вакцина-Грчка.....Грчка-Вакцина.....аман!
Кога веќе толку запињаш со Грција......ваљда знаеш дека можат и невакцинирани таму......ПЦР, потврда за прележан Ковид.....итн.
Се пронајде бац :) Во моментов да ми платиш all inclusive не одам таму, не се работи за мене тука, кој како сака така нека си прај, ама ме нервираат лицемерни луѓе ;)
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Се пронајде бац :) Во моментов да ми платиш all inclusive не одам таму, не се работи за мене тука, кој како сака така нека си прај, ама ме нервираат лицемерни луѓе ;)
Кај сум се пронашол бе БАЦИНО!?
Што ми е гајле ти каде ќе одиш, дали ќе одиш или не......ама уопште.
Него не е во ред......одма да правиш иронична конекција помеѓу некој што се вакцинирал......демек ете за у Грција се вакцинирал.....не за здравје.....тоа е она селското, простото.
Уствари тоа знаеш.....си поаѓаш од сама себе изгледа....па така ги етикираш и сите останати.
Мене ме нервираат прости и ограничени луѓе.....кои не се достоинствени да ги цитирам во иднина. ;)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Кај сум се пронашол бе БАЦИНО!?
Што ми е гајле ти каде ќе одиш, дали ќе одиш или не......ама уопште.
Него не е во ред......одма да правиш иронична конекција помеѓу некој што се вакцинирал......демек ете за у Грција се вакцинирал.....не за здравје.....тоа е она селското, простото.
Уствари тоа знаеш.....си поаѓаш од сама себе изгледа....па така ги етикираш и сите останати.
Мене ме нервираат прости и ограничени луѓе.....кои не се достоинствени да ги цитирам во иднина. ;)
Бацино јас не те прозвав туку ти ме цитира после постот за оние кои сакале да се вакцинираат порано од закажаниот термин за да искористеле продолжен викенд, затоа те прашав да не се пронајде ?
Тоа не го измислив јас туку членот шо го постира линкот го напиша тоа, јас само се надоврзав.
Ти беше тој шо пушташе две години жалопојки како границите се затворени и ти дремела така камп приколката во Грција, не сме од вчера на форумов, ве знајме шо катара сте сите тука, џабе глумење.
Автоматски споено мислење:

А во што е толку проблемот ако се иде у грција?
Нема апсолутно никаков проблем, туку се зафркававме тука пред некое време дека побитно му е да се вакцинираат за да одат на море одколку за здравјето :)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Бацино јас не те прозвав туку ти ме цитира после постот за оние кои сакале да се вакцинираат порано од закажаниот термин за да искористеле продолжен викенд, затоа те прашав да не се пронајде ?
Тоа не го измислив јас туку членот шо го постира линкот го напиша тоа, јас само се надоврзав.
Ти беше тој шо пушташе две години жалопојки како границите се затворени и ти дремела така камп приколката во Грција, не сме од вчера на форумов, ве знајме шо катара сте сите тука, џабе глумење.
Автоматски споено мислење:


Нема апсолутно никаков проблем, туку се зафркававме тука пред некое време дека побитно му е да се вакцинираат за да одат на море одколку за здравјето :)
Не си разбрала нешто. Тоа се лица кој го пропуштиле терминот, а не што сакаат да се вакцинираат порано за да идат у грчка. Дури и да сакаат, за да го стигнат викендов требало да се вакцинираат пред 40 дена, а тогаш немавме вакцини. Не си носи заклучоци на памет.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Не си разбрала нешто. Тоа се лица кој го пропуштиле терминот, а не што сакаат да се вакцинираат порано за да идат у грчка. Дури и да сакаат, за да го стигнат викендов требало да се вакцинираат пред 40 дена, а тогаш немавме вакцини. Не си носи заклучоци на памет.
Еве што пишува во текстот, макар шо не е ни битно, муабетот го знаеме и од порано, фала богу дека луѓето се вакцинираат за сопствено здравје,ама да не се лажеме, има и многу кои викаа " ќе се боцнам, не планирам и ова лето дома да седам" :) Screenshot_20210517-162835~2.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom