Комуникативни или повлечени?

The Magus

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.326
Поени од реакции
10.487
Зависи од другата страна дали ќе бидам комуникативен или не, освен ако немам бапнато петшестседумосум алкохолни пијалоци.
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
255
Најважно е да ја процениме ситуацијата, каква е ситуацијата така и треба да се однесуваме, според мене во моменти каде што треба да ја истакнеме и да го кажеме нашето мислење мора да бидеме убедливи и комуникативни, а доколку некој сака да го каже своето мислење мора да бидеме во моментот повлечени и да бидеме добри слушачи, но доколку зборуваме конкретно за карактерна особина јас сум доста комуникативен, што мислам дека е доста позитивно
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.245
Поени од реакции
2.312
зависи.. може да се каже 80 20... обично гледам да си напраам муабет со било кој и за било која тема.. не ми пречи воопшто, таква личност сум си те.. е сеа ако гледам дека од спротивната страна нема интерес или па не е некој муабетџија онда ке си се повлечам.. инаку у принцип комуникативен сум и опкружен сум со комуникативни дечки и девојки :helou:
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
Срамежлива сум, но ако другата страна е комуникативна тогаш полесно можам да се опуштам и да направам муабет, сеуште се трудам да бидам покомуникативна зошто нема ништо добро од тоа да си повлечен
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.476
Поени од реакции
208
По природа повеќе сум срамежлив, но сепак се зависи и од луѓето со кои комуницирам односно праам муабет. Ако со некои како што би рекле по америчкине филмови ни кликне можам да бидам и најкомуникативниот, но со други кај што муабетот не тера преовладува срамежливата страна.
 
Y

Young J

Гостин
Срамежлива сум, но ако другата страна е комуникативна тогаш полесно можам да се опуштам и да направам муабет, сеуште се трудам да бидам покомуникативна зошто нема ништо добро од тоа да си повлечен
и ја сум таков (секако кога немам доволна количина на алкохол во крвта) :)
 

ForMyLove

Don
Член од
7 октомври 2008
Мислења
54
Поени од реакции
1
Дефинитивно комуникативен и со тие што треба и со тие што не треба
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
За оние кои не ме знаат-повлечена
За оние кои ме знаат-комуникативна.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.249
Јас сум доста комуникативна особа. Сакам да комуницирам со луѓето, да се дружам со нив на сите можни начини:smir:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.605
Поени од реакции
21.063
Јас сум доста комуникативна особа. Сакам да комуницирам со луѓето, да се дружам со нив на сите можни начини:smir:

Не ги оставаш другите да зборат дури што си толку комуникативна. :)


Јас? Паааа зборам со кој било и каде било и колку било. Гајле ми е. За сите сум отворен за комуникација. Колку пробуваш повеќе пати да запознаеш еден добар човек толку поголеми шанси имаш. Ако си ќутиш како муле - ке си останеш сам. А во друштво што го знам си зборам ептен и најчесто сум најзборлест од сите иако пред 6,7 години беше тотално спротивно.
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Комуникативен. Од повлеченост не се живее.
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
27
Комуникативен до крај. Муабетчето е моето тајно оружје и клуч за секоја затворена врата.
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Зависи со кого сум.Ако сум со некој што го знам сум комуникативна, а ако сум со некој што првпат го гледам сум повлечена и не правам многу муабет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom