Комуникативни или повлечени?

SteamyLover

beautiful tango
Член од
24 октомври 2012
Мислења
202
Поени од реакции
554
Дефинитивно комуникативна личност сум, секако во моменти кои се погодни и би им препорачала на многу луѓе кои не се, да повежбаат на таа вештина -комуникацијата. Шириш познанства, отвараш многу други хоризонти, може нови пријателства и симпатии кон некои луѓе, а и секогаш може да произлезе нешто добро од кажаниот збор. :D
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
Дефинитивно комуникативна личност сум, секако во моменти кои се погодни и би им препорачала на многу луѓе кои не се, да повежбаат на таа вештина -комуникацијата. Шириш познанства, отвараш многу други хоризонти, може нови пријателства и симпатии кон некои луѓе, а и секогаш може да произлезе нешто добро од кажаниот збор. :D

Еее конечно некој/а како тебе :-D ај да не се радувам пред време .. со години лутам да знам како и што на пример се вежба и ширење на знаењето за комуникација инаку во природа сум многу комуникативен а лошо е што не знам како , често пати станувам нервозен оти сакам да кажам нешто а притоа да не оплескам ...нормално ќутам да не бидам исмејан или да ми потфрлуваат чудни погледи...
 
P

parvati

Гостин
Море збору си ептен, кумуникација фшрти : ) Moра да болдираш, ке те напраиф неписмен :ROFLMAO:
Збору си некад и преише и наише, познато непознато, зависи што како, не ептен како будала сс кога стигну,али углавном брз сам и на време стигну, да збору сс сфите, ретко ме надзборуеф,ретко не збору, густо збору и за ретко кафе, угусту га процес, филовање

А која сила ги влече повлечени да бидеф... подвлечени? Месечина? Плима и осека, бреза и смрека
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Зависи од другата страна дали ќе бидам комуникативен или не, освен ако немам бапнато петшестседумосум алкохолни пијалоци.
Тотално исто
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Зависи од денот и од расположение. Глупаво звучи ама кога е убаво времето сум покомуникативна од друг пат. Зависи и од личноста. Ако ми е океј, ќе бидам комуникативна и обратно. Најмногу мразам коа сум повлечена со некоја личност што ме нервира и коа ќе ме праша "Кажи нешто, што се срамиш". Па како да ти кажам дека едвај те поднесувам, а не па муабет да ти правам :facepalm:
И да, повеќе сакам да сум опкружена со комуникативни луѓе.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
Зависи од денот и од расположение. Глупаво звучи ама кога е убаво времето сум покомуникативна од друг пат. Зависи и од личноста. Ако ми е океј, ќе бидам комуникативна и обратно. Најмногу мразам коа сум повлечена со некоја личност што ме нервира и коа ќе ме праша "Кажи нешто, што се срамиш". Па како да ти кажам дека едвај те поднесувам, а не па муабет да ти правам :facepalm:
И да, повеќе сакам да сум опкружена со комуникативни луѓе.
Таа шо ти кажа во тој случај , изгледа те провоцира, мое мислење .
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Шознам, некош сум екстровертен ес фак, зборувам ко валајца, ама се дешава моменти да делувам ко да сум вкрај повлечен и nerdy, најчесто ради шо не ми е до зборување во моментот, или ако е толку секси шо замрзнувам.
:ROFLMAO:
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Зависи.Со непознати сум повлечена, едвај се дешава да кажам нешто, али коа подобро ќе ги запознаам е тогаш е подоброо.Сакам да бидам во друштво со комуникативни и насмеани луѓе, позитивна енергија, смеење ехее.Али коа се наоѓам во друштво со некој што не изуствува ниту збор, буквално зборовите со клешти да ги вадиш, е тогаш и нервозна и уште понекоминикативна сум.Имам таква другарка и незнаеш како да започнеш тема, нема како риба е и избегнувам да останувам насамо со неа.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
Зависи.Со непознати сум повлечена, едвај се дешава да кажам нешто, али коа подобро ќе ги запознаам е тогаш е подоброо.Сакам да бидам во друштво со комуникативни и насмеани луѓе, позитивна енергија, смеење ехее.Али коа се наоѓам во друштво со некој што не изуствува ниту збор, буквално зборовите со клешти да ги вадиш, е тогаш и нервозна и уште понекоминикативна сум.Имам таква другарка и незнаеш како да започнеш тема, нема како риба е и избегнувам да останувам насамо со неа.
Ете и уште му ја мислам зошто е тоа така ? Можеш некако да ни објасниш ? Сам не можам да дојдам до заклучок а сигурно и на сите кајганџии ги интересира , некои од нив сум сигурно знаат ...ајде да ја решиме мистеријава .
 

fkpromaja

In the Heaven.
Член од
28 јули 2012
Мислења
449
Поени од реакции
256
Апсолутно лесно влегувам во конверзација со странци кои сум ги запознал набрзо. Тоа го сметам како и една од моите предности кои се надевам дека ќе имаат позитивен ефект во животов како до сега.
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Ете и уште му ја мислам зошто е тоа така ? Можеш некако да ни објасниш ? Сам не можам да дојдам до заклучок а сигурно и на сите кајганџии ги интересира , некои од нив сум сигурно знаат ...ајде да ја решиме мистеријава .
Не сфаќам шо има за објаснување тука, ај појасни.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
Не сфаќам шо има за објаснување тука, ај појасни.
Да ,не појаснив како што треба , мислев за она што не можеш да почнеш некоја тема со таа другарка ти , од кои причини не можеш да почнеш ? Дека не знаеш што ја интересира ? Ништо не ја интересира ? Или ?
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Да ,не појаснив како што треба , мислев за она што не можеш да почнеш некоја тема со таа другарка ти , од кои причини не можеш да почнеш ? Дека не знаеш што ја интересира ? Ништо не ја интересира ? Или ?
Ја знам и тоа многу добро, 4 години е во моето друштво.Али таква си е, повлечена, мирна,доаѓа од ептен строго семејство и е научена да биди покорна и работите што нас не интересираат неа ич како да не ја тангираат,знае дека не смее да прави никакви 'глупости'', и таа нејзина смиреност и покорност ми одат на жифци, јас сум скроз подива од неа.Така што тоа мене што ме интересира, рекла казала, смеења, зезања неА воопшто не ја интересираат.Дури и 10те минути што ги поминувам насамо со неа за на училиште ми се многу.
Забегавмее од тематаа амааа.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
Ја знам и тоа многу добро, 4 години е во моето друштво.Али таква си е, повлечена, мирна,доаѓа од ептен строго семејство и е научена да биди покорна и работите што нас не интересираат неа ич како да не ја тангираат,знае дека не смее да прави никакви 'глупости'', и таа нејзина смиреност и покорност ми одат на жифци, јас сум скроз подива од неа.Така што тоа мене што ме интересира, рекла казала, смеења, зезања неА воопшто не ја интересираат.Дури и 10те минути што ги поминувам насамо со неа за на училиште ми се многу.
Забегавмее од тематаа амааа.
Аха, како дете ме разгалија али имаше луѓе кои воопшто не ми го продолжија така што нема врска со минатото за мене... тие работи само сум ги осетил дека ми беше многу убаво и многу лошо но не ме направија таков како што ја направија другарката ти, ја лично не знам што сум јас дали сум непредвидлив предвидлив , мирен немирен див недив, се зависи од ситуација сакам глупости да праам ама со граница ... Али во комуникација сум ....ако кажам ќе излажам ( на вас ви оставам да коментирате без зезања ) прашувам луѓе што ме знаат во врска со комуникација не се отвараат додека други работи дури и лични работи слободно си кажуваат знаат дека јас сум чоек од доверба, не можам да разберам зошто баш во комуникација не се отвараат за работи кои не ми се јасни ( ми изгледа ако изустат нешо искрено или незнам што ќе се навредам/нервирам (а не е така) али ај ... Затоа тебе и кајганџиите ве прашувам зошто и мене ми се дешава тешко е да се почне со разговор со мене а истото и јас на некој/а , а се ме интересира , имам голем интерес во луѓето , сакам да се мешам меѓу луѓе заради немање уметност во комуникација тешко наоѓам некој/а за дружење значи ја сум во улогата на другарка ти еве неколку дена чекам да ми одговори steamy lover
Или било кој :facepalm:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom