Комуникативни или повлечени?

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Знам да бидам и комуникативен и повлечен ептен у себе.Ама гледам да фаќам некоја средина измеѓу,да применувам и од тоа и од тоа по малку.:)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Златна средина...... ако збориш премногу ќе имаат лошо мислење за тебе, дека си ко касета и не прекинуваш....., ако збориш премалку нема ни да те приметат, а и ќе мислат дека си прост и не се вклопуваш во средината.
Тие што многу зборат, неможеш да дојдеш до збор, а тие што премногу ќутат, треба зборовите од уста да им ги вадиш.
Затоа најубаво е златна средина...... ни премногу зборење, ни премногу ќутење....., туку доволно зборење за да бидеш сфатен и да го искажеш она што го мислиш.

Околу мене сакам луѓе кои зборат доволно за да се разбереме, помуабетиме и насмееме.
:)
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
86
Поени од реакции
19

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.966
АОчигледно во живо сум повлечен, а покомуникативен вака...преку интернет.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Најверојатно сум поповлечен, ама ако се опуштам знам да се изнатрескам глупости. :icon_mrgr: А и зависи од друштвото, нормлано. :)
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Комуникативна и отворена, но и јако резервирана и затворена ако не ми се допаѓа друштвото.
Се зависи со кого.. Ако е отворен и искрен,интересен, многу сум зборлива и отворена..Сакам такви луѓе ..Но оние кои превртуваат очи и гледат на страна или не ми се ок, на нив воопшто не им зборам.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.966
"Молчењето е злато" - Талат
Претежно сум молчалив, иоли во склоп со темава, повлечен. Тоа е најчесто дури да се опуштам.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
На форуми и четови главен ратоборец и прв галамџија во реалност повлечен тип:/
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Златна средина, само повеќе накај повлечен е :D зависи со кого како сум во друштво.. Со нови ликови и помалку познати повеќе повлечен, а со познати фацки "воденица" не ми е рамна.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
И на форуми и на фб и било каде сум комуникативен. Не бива да ќутиш цело време. Екстроверт до даска!
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Мислам дека сум комуникативна. Нормално си имам моменти кога не ми се збори ама ретко. Ми треба малку време во ново друштво да се впуштам во муабет, ама сакам да зборам многу :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom