Колку странски јазици знаете?

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
Македонски, англиски; имам учено германски, француски, грчки али ги имам заборавено.
 
Член од
14 јануари 2006
Мислења
7
Поени од реакции
0
добро знам англиски и учам германски, а и француски. знам и шпански од серии :)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
англиски, руски од средно, полски и словенечки на факултет, српски (како македонскиот го знам), бугарски на факултет лани.

(штета што старословенски не е активен јазик, можев да го спомнам и него:icon_lol:)
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Angliski, Albanski, Turski, Germanski (edno 60%), Srpski.
(i Makedonski normalno)
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
Angliski so tapija deka me biva, Ruski ( od sonovno ), Germanski ucev ama ne znam ni da zucnam, Srpski, Hrvatski, Bugarski perfekt... i cunnilingus, naravno :)
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Бугарски+Бивши ЈУ/Словенечки(кој само го разбирам). Енглески, Германски(со време учам и салзбургшки). Ко мал и шпански многу знаев(пошо бев некое време) али сега ич..али сум со ниет да го научам...
 

маци

единствена***
Член од
3 јануари 2006
Мислења
88
Поени од реакции
0
Jas zboram dobro angliski, spanski i taka-taka germanski. A sakam da ucam francuski.
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Јас го знам јазикот на животните.....
 
Член од
3 декември 2005
Мислења
55
Поени од реакции
0
angliski i italijanski odlicno,posle spanski posledovatelno,pa srpski i hrvatski,i razbiram bugarski igermanski ucev ama ne go znam:)
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Јас би сакала ”јазикот” на глувонемите да го научам...
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
63
Поени од реакции
3
Јас студирам германски и шпански. Германски сум камен, како влегов сеуште не знам. Али па не е финтата да го знаеш па да се гагаш низ факс. И нормално англиски.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Pa veke 9 godini ucam francuski,ete sea duri i vo sonot pocnav da zboruvam duri:pos: Angliskiot super go vladeam.Holandski isto taka znam da komuniciram,a temelno gramaticki ne tolku,ama sepak znam da menvam glagoli :icon_lol: Portugalski pocnav malce da drdoram otkako braceda mi otide da studira portugalski i jas ucam od nejze. Site balkanski jazici gi zboruvam normalno,osven slovenecki. :pehar:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom