Колку странски јазици знаете?

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
tecno zboram Makedonski, a znam i Angliski, Hrvatski i Spanski
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Je vous encule jusqu'au bout de la raie. Je vous emmerde! Vous me gonflez! Hodјr! :pishtoldz
 
П

Петар-МКД

Гостин
Па јас знам англиски, германски, српски.... иии то.
 

SpaceMan

Dead Like Me
Член од
8 декември 2005
Мислења
102
Поени од реакции
1
Зборувам,разбирам и пишувам англиски и германски.
Него ај више шом и другиве глеам ги пишале ај и ја ќе ги пишам:) колку поише да ги има:)
Разбирам, а не толку добро зборувам и пишувам бугарски, српски, хрватски, босански,а после референдумот во СиЦГ можеби ќе почнам и црногорски да разбирам:)

Имам желба шпански и италијански да научам! Многу ми се секси
 

SpaceMan

Dead Like Me
Член од
8 декември 2005
Мислења
102
Поени од реакции
1
Macedalien напиша:
Je vous encule jusqu'au bout de la raie. Je vous emmerde! Vous me gonflez! Hodјr! :pishtoldz
Чичко Google преведе:
I fuck you up the ass until the end of the line. I you emmerde! You inflate me! Hod?r


:pos:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
:) ja osven so si go znam makedonskiov kako NAJVAZEN,i osven so mozam da se razberam so lugeto vo srbija,bugarija,hrvatska i sl,znam da zboruvam angliski,grcki i spanski!ucam germanski ama znam deka nema da bide niso,poso mi e mn krut jazik,a italijanskiot e top,samo so me mrzi da idam na kurs!
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
eci^^^ напиша:
:) ja osven so si go znam makedonskiov kako NAJVAZEN,i osven so mozam da se razberam so lugeto vo srbija,bugarija,hrvatska i sl,znam da zboruvam angliski,grcki i spanski!ucam germanski ama znam deka nema da bide niso,poso mi e mn krut jazik,a italijanskiot e top,samo so me mrzi da idam na kurs!
Bravo bravo bravo za tebe eci!!No onaa so spanskiot da ne go pretera malce?????:):);)ali bitno e deka ne mozeme site kako tebe:):)YOU ARE THE BEST DONT WORRY ABOUT THE REST
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
pinky** напиша:
Bravo bravo bravo za tebe eci!!No onaa so spanskiot da ne go pretera malce?????:):);)ali bitno e deka ne mozeme site kako tebe:):)YOU ARE THE BEST DONT WORRY ABOUT THE REST
Abe fala ti rozeva,samo so mn otskoknuvas od temata...daj kazi ni neso vo vrska so jazicite!!
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
eci^^^ напиша:
Abe fala ti rozeva,samo so mn otskoknuvas od temata...daj kazi ni neso vo vrska so jazicite!!
pa ne znaes od zafrkancija a??poznato ti e ovaa od nekade?:):)
Me prasuvas mene?Epa okey ja smetam deka dovolno znam makedonski:)
angliski,,ucam germanski ama nikako :)dovolno ke bide za da se razbereme ovde za drugo mesto drug pat ke praime muabet...:baeh:
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
не многу за жал:)англескиот го владеам совршено,германски знам да кажам нешто колку да изедам ќотек:)српски,хрватски,блгарски малце...и шпански од серииве:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom