Колку сакате да сте сами?

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Во зависност од тоа каков ми е денот. Некогаш сакам да сум сама и тогаш најчесто одам во соба и си уживам самата со себе, а пак некогаш сакам да сум опкружена со многу мои драги луѓе:smir:
 
Член од
26 јули 2008
Мислења
214
Поени од реакции
19
Сакам...бар саат, два во денот...сакам самотија...
Некогаш, едноставно уживам во неа...:toe:
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Многу сакам да сум опкружена со луѓе и тоа цело време и колку што е можно повеќе.Ретки се моментите кога сакам да бидам сама,ама не викам дека нема и такви кога сакам едноставно да си поминам време со самата себе:wink:
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Еве сега на пример сакам сама да бидам и да си ги средам мисливе малку:aplauz:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
од време на време осеќам потреба да бидам сам, меѓутоа самотијата ме плаши понекогаш...едноставно тоа што знам дека сум сам и нема некој кој би можел да си произведува било какви звуци, ме вади од такт...а посебно ако нешо тропне негде...
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Имам и такви периоди, сега ми е периодот на забава, лудување и авантури.
Нема самоча!
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Па кога сум изнервиран, секогаш сум сам и со помош на музика пробувам да се смирам.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.507
Поени од реакции
14.148
Многу сакам да сум сам, никој ништо не ти прави, со ништо не се замараш, лудуваш и то ...
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Во последно време има многу моменти кога сакам да сум сама.. Само тогаш можам да си ги искристализирам мислите.. Никогаш не сум се плашела од самотијата.. Кога тогаш сакала или не пак ќе останам сама..:toe:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Човекот по својата природа е социјално суштество, навикнат е да живее во друштво и да има други луѓе покрај себе. А сепак, секој од нас има потреба некогаш да остане сам, да се соочи со себе, да се погледне во огледало и да размисли. Кај некои, оваа потреба дури преминува и во трајна - најдобро се слагаат единствено со себе и дури им пречи присуство на други луѓе.

Кој тип на луѓе сте вие? Дали ви треба, или ви пречи присуство на други?

Јас, на пример, најмногу чувствувам потреба од пријатели - кога ми се случува нешто убаво, тогаш имам потреба да го поделам тоа со други. Кога ми е неубаво - во состојба сум да самувам до бескрај, и тогаш ми пречат луѓе, колку и да се добронамерни.
Еднаш неделно минимум, морам да седнам самата со себе, на својата отвореност и комуникативност, да и` го најдам спротивниот партнер - самотијата, смиреното размислување и барање со лупа по внатрешните клетки. Всушност, сама можам да сум и кога сум со другите. Самотијата ја одразува мојата потреба за неделен апгрејд, за премислување на постапките, преџвакување на мислите, сопствен начин на припремање за идните настани. Попис на производите кои сум ги створила во минатото, бришење на старото, одлуки за новото... Тоа е за мене времето поминато во самотија - неделен ремонт.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
5-6 сати убо е сам да си ќе се смириш никој нема да ве вознемирува:toe:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
па и не сакам баш да сум сам, незнам што да правам, а кога сум со повејке души што и да прајш е позабавно :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom