Колку сакате да сте сами?

Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Човекот по својата природа е социјално суштество, навикнат е да живее во друштво и да има други луѓе покрај себе. А сепак, секој од нас има потреба некогаш да остане сам, да се соочи со себе, да се погледне во огледало и да размисли. Кај некои, оваа потреба дури преминува и во трајна - најдобро се слагаат единствено со себе и дури им пречи присуство на други луѓе.

Кој тип на луѓе сте вие? Дали ви треба, или ви пречи присуство на други?

Јас, на пример, најмногу чувствувам потреба од пријатели - кога ми се случува нешто убаво, тогаш имам потреба да го поделам тоа со други. Кога ми е неубаво - во состојба сум да самувам до бескрај, и тогаш ми пречат луѓе, колку и да се добронамерни.
 

clm

Член од
29 јули 2005
Мислења
4
Поени од реакции
0
Koga sum raspolozen nejkam da sum sam
a koga sum iznerviran sakam da sum sam i da setam vo nekoja temnina .
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Кога сум изреволтирана морам да бидам сама затоашто како што кажа ти,ми пречат луѓе колку и да се добронамерни.Ама сепак понекогаш може и друштво да ми помогне у таква ситуација.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Па ретко Кога сакам да се опуштам
 

ShEkicKs

Special K
Член од
4 ноември 2005
Мислења
153
Поени од реакции
2
Happiness seems to be Loneliness.... And loneliness killed my world...
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Кога не се чувствувам добро сакам да има некој до мене, зависна сум од некој во тој момент, имам потреба од некого!:place:
Кога ми е тешко, кога сум тажна, кога ми треба прегратка стално сум сама.:(
Во такви моменти ми доаѓа да заплачам и да мислам дека сум сама на светот.:(
Секогаш со се сама сум се справувала, така да и да има и да нема некој до мене исто ми е.
Се навикнав се сама да правам, ама се надевам дека тоа ќе се смени.:icon_roll
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
The`bItCh напиша:
Кога не се чувствувам добро сакам да има некој до мене, зависна сум од некој во тој момент, имам потреба од некого!:place:
Кога ми е тешко, кога сум тажна, кога ми треба прегратка стално сум сама.:(
Во такви моменти ми доаѓа да заплачам и да мислам дека сум сама на светот.:(
Секогаш со се сама сум се справувала, така да и да има и да нема некој до мене исто ми е.
Се навикнав се сама да правам, ама се надевам дека тоа ќе се смени.:icon_roll
немам коментар wow најди си некој покрајтебе за во секој момент
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
сакам да сум сам......тогаш може доживеаното најубаво да го користам за инспирација.......
а иначе......од кога сум тука се осеќам сам.....тоа така не го имав во мојот живот........и малце ми е тешко тоа така да го прифатам............
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
CopyOfDeath напиша:
немам коментар wow најди си некој покрајтебе за во секој момент
Е најди си де.
Тој некој треба да е личност што ќе може да ме разбере и утеши кога сум тажна.
Имам такви ама тие не можат постојано да се со мене.:(
Добро, и ретко сум тажна, ама кога сум сакам да има некој до мене.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Постојано сакам да има некој покрај мене, без разлика дали за добро или за лошо. Убавите работи секогаш ги споделувам само со најблиските, бидејќи споделувањето со личности кои не ти се толку блиски може да те повреди. Сакам кога сум среќна среќата да им ја пренесам и на оние кои ги сакам и ме сакаат, бидејќи знам дека искрено ќе им биде чувството, без завист. Исто и во лошо расположение истите луѓе се покрај мене, секогаш добивам прегратка и убав збор, па брзо ми поминува и многу брзо усните ми се шират во насмевка.
Никогаш не сум се почувствивала осамена, освен лани ова време, кога ми беше најтешко што бев далеку од луѓето кои ме прават среќна. Дури една од причините поради кои се вратив назад во Охрид беше тоа што премногу ми недостигаа оние кои ми се потребни во убаво и во лошо расположение.
Никогаш не сум се изолирала од сите, никогаш не сум седела во соба сама, затоа што не сум личност која се затвора во себе, отворена сум премногу.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Зависи кога како : ако сакам да сум сам не се ни двоумам да го кажам тоа. АКо сакам пак да сум со некого - си барам друштво. Нема некоја логика или регуларност на моето однесување...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Живеам сама затоа што многу често имам потреба од тоа да сум си сама. Било да сум расположена или тажна или нервозна, дел од денот го поминувам кулирачки дома и сама секако. Но, цело друго останато време сакам да сум со најмилите и уживам во тоа, без оглед кое расположение го имам. Значи секој ден ги имам овие работи и под контрола ми е све ... незнам ако треба да избирам што сакам повеќе:raz: :)
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Осаменоста секогаш помага човек да си ги среди мислите во глава
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Sakam da sum sama, zatoa sto togas si sreduvam misli, mozam da placam bez nikoj da me vidi, da se smeam bez posebna pricina, da bidam srekna ili tazna nezavisno od nekoj drug, i ednostavno da uzivam so samata sebe, da uzivam vo samotijata....:icon_cool
 

Kajgana Shop

На врв Bottom