Колку сакате да сте сами?

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Ич. Страв ме фаќа од самоќа.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
сигурно веќе иам пишано на темата али да си кажам пак ... да сакам сам, мн сакам сам мирна глата да ми е
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
41
Поени од реакции
7
зависи како-кога

во принцип ми одговара, многу
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Во моментов, ич.

А инаку, си ја ценам самотијата. И си ја дружам по потреба.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Сега не сакам, инаку можам да издржам час време, одприлика.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Па повеќе сакам да сум сам.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
3
Понекогаш повеќе сакам да сум сам, понекогаш повеќе сакам да сум со друштво. Се зависи од расположение...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Луѓево сакаат да бидат сами со компјутерот. Такво време дојде
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Мразам самотија, не сакам да сум сам... Ме исполнува кога сум опкружен со позитивни, комуникативни личности, а потоа кога одеднаш ќе останам сам се чувствувам чудно во својата кожа.:toe:
 

Delfin4e

Го обожавам морето
Член од
20 април 2009
Мислења
61
Поени од реакции
5
Повеќе сакам да сум во друштво, ама има моменти кога обожавам да сум сама така берем 3-4 саати а може и повеќе, ќе ми годи, како во овој момент!:pipi:
 
Член од
8 мај 2009
Мислења
284
Поени од реакции
102
Периодов имам потреба да бидам сама :) вчера си прошетав малце и убаво ми дојде
 
N

NeMiRnA

Гостин
Ја сакам самотијата и можам да ја поднесам,не се плашам од неа и удобно ми е макар и сама.Рака на срце има периоди во кои секако не ми е убаво сама и инсистирам да има некој покрај мене како на пример периодов кој за среќа помина,но сепак го истуркав сама не по моја желба,туку заради што знам,себичност од вселенски размери,хирови,бубачки,време-невреме.Веројатно некогаш треба и така,чисто за да се осигураш во тоа дека себе си си најдобар пријател и никој друг и убаво ти се челича самодовербата и истрајноста.
Сепак со самотијата си го наоѓам мирот и бегам од бучните луѓе и негативна енергија.Сакам самотија.
 
I

Intex

Гостин
Повеке сакам да сум сам. Кога сум сам, размислувам многу побрзо и поразумно отколку кога сум со некој друг. Во поголемиот дел од денот сум сам, навикнат сум на самотија, особено темна самотија. Убавина. Некогаш е потребно и да бидеш во друштво со некој, но сепак повеке преферирам самотија.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Николку. Еве, останав дома сам. :tapp: Сите на кафе, јас дома дремам. Зошто? Оти ме мрзеше да се спремам. Идиот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom