Колку реално сакате оралка? (и општо за орален секс)

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Оралниот секс предизвикува рак на грло


Канцерогените тумори на грлото може да бидат предизвикани од папилома вирусите, најчестиот предизвикувач ка рак на глото ма матката, покажале најновите научни истражувања. Ризикот од појавата на овој вид на рак е многу поголем кај лицата кои имаат орално- генитални сексуални односи со повеќе партнери, отколку кај оние кои пијат и пушат, се наведува во извештајот од истражувањето објавен во американскиот медицински магазин „Њу Ингланд Џурнал оф Медисин“.
Истражувањето, спроведено на 86 мажи и 14 жени, покажало дека ризикот за појава на рак на грло е за осум пати поголем кај лицата кои во животот имале најмалку шест различни сексуални партнери. Помош би можела да биде првата вакцина против рак на грлото на матката „гардасил“, на американската фармацевтска компанија „Мерк“ која, според професорот по гинекологија Кевин Олт се покажала ефикасна во 98 отсто од случаите.

Извор Идивиди



Што се нема да прочитам.
 

Anuskan

~Keep Smiling~
Член од
13 јануари 2008
Мислења
191
Поени од реакции
10
За некои (велам некои, не ме напаѓајте одма) од девојките, еве добра лекција. Потребно: банана и добра волја. :wink:

:music3:
Ја ова и да сакам да го направам не можам. Крајнициве мои блокада на бананава ќе и напраат. Хахаха:pos2:
P.S. Не смеам да ги вадам од здравствени причини LOL
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Оралниот секс предизвикува рак на грло


Канцерогените тумори на грлото може да бидат предизвикани од папилома вирусите, најчестиот предизвикувач ка рак на глото ма матката, покажале најновите научни истражувања. Ризикот од појавата на овој вид на рак е многу поголем кај лицата кои имаат орално- генитални сексуални односи со повеќе партнери, отколку кај оние кои пијат и пушат, се наведува во извештајот од истражувањето објавен во американскиот медицински магазин „Њу Ингланд Џурнал оф Медисин“.
Истражувањето, спроведено на 86 мажи и 14 жени, покажало дека ризикот за појава на рак на грло е за осум пати поголем кај лицата кои во животот имале најмалку шест различни сексуални партнери. Помош би можела да биде првата вакцина против рак на грлото на матката „гардасил“, на американската фармацевтска компанија „Мерк“ која, според професорот по гинекологија Кевин Олт се покажала ефикасна во 98 отсто од случаите.

Извор Идивиди



Што се нема да прочитам.
Некој сака да прави пари на хипохондријата на народот
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Paa, oralniot seks e vsusnost golemo zadovolstvo. Najdobra poza, se znae... 69, kade dvajcata najnormalno uzivaat. Nasproti ste onie izjavi deka bilo gnasno ili ne znam sto.. Jas ne gledam nisto gnasno vo oralniot seks. Uzivam vo vnatresnite tecnosti na devojkata, da gi lizam, za mene imaat prekrasen vkus, nesto nezamenlivo. Sekako, moze da se zacini so cokolado, taka uste povkusno e :). Drugo ne mozam da kazam, koj ne se soglasuva, negova rabota.
E sega, ne deka sekogas mi e dojdeno do orakla, najnormalno, zavisi od raspolozenie od zelbata za vodenje ljubov.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Momci gleam se razbirate u ova :D vaka sea,ja imav oralen seks so edno devojce,e sea,poso ne sum upaten,kazete mi dali moze da se dobie bolest(najlosoto,sida)preku toa,i ako moze,so kolku trebala da pominala ona(brojka od prilika normalno) za da ja prenese na mene bolesta,bilo kakva?? fala :)))
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
49
Поени од реакции
32
Uzivam da lizam picence kako sto uzivam i mene nekoe picence da mi go lize.Se palam koga i pruzam oralen sex na partnerkata toa go pravam so merak i zadovolstvo, prioritet mi e prvo da ja zadovolam devojkata pa sebe.
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Дали практикувате Орален и дали ви се допаѓа?
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Секс без оралка исто ко подрум без ајвар :D
Многу уживам кога ме задоволува партнерката, а не ми пречи и ја неа да и го пружам истото задоволство, сепак 69 му е мајката :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.725
Поени од реакции
19.888
Орал, битна работа, ама некогаш знаеме и да се забораиме и да си свршиме орално задоволувајќи се, коа ќе тргне, тргнало и башка рутина извежбана (ах само колку време ми требаше да го смирам тој нагон на повраќање од дип троут) арно ама сега уживањето е до врв, и некад дури и ме трга за да можеме да се фокусираме на заплетот, оти ќе останеме само на предиграта, па пак се и ово одново :)
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
131
Поени од реакции
105
Задолжителна предигра ми е ова, нешто незаменливо. Ама да бидам искрена, повеќе уживам кога тој ме задоволува мене, што е и нормално нели. 69 не ја сакам многу затоа што неможам да се концентрирам на уживањето. А вака поединечно е супер.
 
F

FARANG

Гостин
definitivno da... i da lizam i da mi go pusat. uste poslatko e so hrana... whip cream, nuttela, kiselo mleko i sushi so soy sos vo pupok......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom