Колку реално сакате оралка? (и општо за орален секс)

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ах, да де, како ги заборавив. Нормално, оние кои се гадат од помислата дека и тие ќе треба да му возвратат на партнерот.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Dani^^^ напиша:
Сте се изнапишувале на темава :pos: :pos: Divine јас те разбирам што сакаш да кажеш ама коа ќе погледнам некои други теми од форумов глеам дека идеш контра самата на себе.Да не се оддалечувам од темата мислам дека ќе ти текне за што зборам.
Не ми текнува извини ... јас не верувам дека се контрам сама на себе ... ај молим те цитирај ме да ти објаснам тоа што не си ме разбрала.
Ова беше оф топик, ама ќе се навратиме он ко ќе знам за што сум прозвана:)
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
eve ja pak istava devojka kako i odgovara sea na edna druga ( ja obozavam devojkava legenda e ) :

prva devojka : Okus sperme mi ne smeta. Obicno kad osjetim da ce da svrsi izvedem "duboko grlo". Naime, straznji dio usne supljine je bez receptora za okus
A da sam se zagrcnula, e to jesam jednom i to posteno Nisam ocekivala da ce da svrsi u tolikoj kolicini. Iznenadio me je posteno da nisam mogla da sve progutam. I bas sam literalno prasnula.
--------------------------------------------------------------------------
druga devojka : pa sta ti to momak ima cisternu ili rezervar i smrk medju nogama kad je to bilo toliko obilno da nisi mogla sve progutat?

i jos jedno pitanje mozes li me poducit kako da i ja izvedem duboko grlo? to bi volila priustit svom momku ali nikako mi ne ide. kad ga guram prema grlu pocne me skakljat i tjerat na kasalj pa ga moram izvadit.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
За некои (велам некои, не ме напаѓајте одма) од девојките, еве добра лекција. Потребно: банана и добра волја. :wink:

:music3:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Jas licno obozavam oralka.Ama higiena tuka mora da ima bre!Ne e bitno dali e prv ili posleden pat,odma ili posle mesec, a ako e tasma.................uf!
 

Tetka biberce

Wild Child
Член од
18 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Нормално дека е поубаво кога те задоволуваат орално,од кога ти даваш орален.Но тоа не значи дека мене не ми причинува никакво задоволство тој чин и дека јас го правам тоа само затоа што осеќам дека треба да возвратам.
Напротив баш ми е интересно.Само треба малку повеќе инспирација : )
Иначе ве читам дека не сакате да употребуваат заби...зависи од човек до човек и не мора да значи дека сето тоа што „палело“ кај претходниот партнер дека важи и за наредниот и обратно :wink:
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
35
Поени од реакции
4
Мене лично ми преставува големо задоволство да го задоволам партнерот орално,но не и свшувањето во уста.Шознам некако тоа ми е многу неубаво. :)
 
K

**KukLi4ka**

Гостин
Zadovolstvo mi e i koga go zadovoluvam oralno,i koga me zadovoluva oralno,i koga go pravime toa u isto vreme(ova mi e posebno):)
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
430
Поени од реакции
6
На неколку пати сум те прочитала со колку сласт го пишуваш ова ... па прашањето ми е колку уствари тебе лично ти е задовоство да го правиш тоа и колку не е поради девојката од љубов ... за сите важи ама дека Долфин го цитирам директно прашав :lol: :wink:
mnogu me zadovoluva. mene licno na primer. e sega ima maski koi ne priznavaat. mnodu maski. neznam zasto. pravat moabet od stilot kako "abe kako ne. ili ke ja ja nea ama opna mene prvo ili ona mene MORA" toa e glupost. nikogas ne sum teral devojka. ako saka ona ok ako ne pak ok a jas ne mi smetaloi da go pravam toa. super se opsekam.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.511
Поени од реакции
2.647
Ауууу оралка обавезно мислам остај што обожавам да давам ( хигиена 100%) оралка така и сакам од девојката исто за моја среќа и со женските со кој сум бил сакале па сме си поминувале многу време во стилот 69 а уште ако е некоја што ја бива за deepthroat тогаш нема ништо поубаво :)
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Реално...сакам да примам,ама во никој случај да давам.
Нема ама никакви шанси,ни 100% хигиена ни ништо.
Неможам и крај.:pos2:
 
Член од
23 ноември 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
bez razlika dali e k... vo usta ili nosot vo .... uzivanje si e uzivanje
da pruziz i da dobies zadovolstvo, vo toa e poentata neli?
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Реално...сакам да примам,ама во никој случај да давам.
Нема ама никакви шанси,ни 100% хигиена ни ништо.
Неможам и крај.:pos2:
И после ние жените сме биле „гадливи“.:wink:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Се оставам на слободната волја на девојката.Ако она одлучи да ми даде орален секс,без притоа да бара соодветна наплата за тоа,тогаш би прифатил.Од кај знаете бе,можда сеуште има на светов добри души,кои би направиле нешто без да очекуваат нешто за возврат.:D:D:D:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom