Колку реално сакате оралка? (и општо за орален секс)

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Еко го напиша ова:
od samite osnovni genetski.. mozocni... i fizicki razliki proizleguva i faktot deka sexualnite nagoni na mazite i zenite se razlicni... i normalno sexualnite nagoni na zenite na nas mazite ni se nejasni.... kako shto i nashite (mashki) sexualni nagoni im se nejasni na niv....
Се повлеков затоа што многу малце од вас го разбираат ова, и наместо да се потрудите да разберете, само напаѓате, омаловажувате итн на сите теми. Мене ми изгледа така, вас не ... и додека се контраме насекаде, а многу почнавме да се ... подобро е да се повлечам ... не дека прифаќам некаков си пораз, едноставно не е лично за форумот ...
Ова по втор пат исклучок правам ... ај доста е сега, ме свати Мистик да? :lol: :wink:
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Sakam i uzivam vo oralka.
A sto da kazam za 69:):):) extra.
Sekoe utro i sekoja vecer.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
@ Дивајн:

Разликите во размислувањата ги има бидејќи секоја поединка размислува различно. И нема врска тоа со машки и женски размислувања. Со тоа ама баш ич не се согласувам. Сведок си и самата дека од досегашните теми на кои дискутираме има и мажи и жени кои некои работи ги сакаат, другите не ги сакаат...Значи не е воопшто до тоа дека "мажите не можат да сфатат некои работи".

Поентата на форумот е токму искажувањето на својот став по однос на некоја тема и бранењето на истиот. Се разбира, бранење со аргументи. И верувам дека доколку не постои инает во дискусијата, ќе се дојде до апсолутната вистина.

Не е ништо страшно и доколку го промениш првобитниот став кој си го застапувал во почетокот на дискусијата. Тоа значи дека можеби дотогаш не си зел некои работи во предвид, но откога ти укажал некој, си ги сфатил подобро работите (тука не мислам на тебе, кажувам општо).

@kikiki:

Добар начин за будење и заспивање! :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
луѓе, не ја разбирате дивајн, може на неа и е задоволство нејзиниот партнер да биде задоволен, дивајн ако сум во право, потврди.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Гижо напиша:
луѓе, не ја разбирате дивајн, може на неа и е задоволство нејзиниот партнер да биде задоволен, дивајн ако сум во право, потврди.
Нели ти кажав прееска дека се откажувам од темава? :lol: :lol: :lol:
Гижо потврдувам, фајнали некој ме разбра што прашувам ... значи освен тоа задоволство, некое друго лично за мене јас не гледам ... па затоа ме интересираше дали на другите, посебно машките им е нешто различно, ама стандард не ме разбира мнозинството :lol: 8)
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ех,
и например дечко ти ти пружи оралка, и го прашуеш а бе како ти беше?
И он ти вика, бљак!

ти рамнодушна ќе си на тоа?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Глупости, сакам да пружам и да ми пружаат, не ми е гајле после, не прашуем како било, немам комплекс да морам да јачам его. јас се трудам најдобро што знам, јебига, ако некад не е доволно, тоа ти е, иако, тоа не мим се лсучило, може сум оманал, некад, у она што следи потоа, онака попален ко млад мајмун на банана, ама сакам да пружам и да ми пружаат.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
StormAngel напиша:
Ех,
и например дечко ти ти пружи оралка, и го прашуеш а бе како ти беше?
И он ти вика, бљак!

ти рамнодушна ќе си на тоа?
Нема да ти одговорам на вакво прашање, само ќе прочитам преку редови што беше твојот одговор на темата.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Не можеш, од проста причина затоа што јас уживам да пружам оралка, а богами ич не уживам ако знам или пак мислам дека на женска ми и е гадно да ми пружи. :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
А од кај знаеш па јас што претпоставив? И кој спомна или праша како би му било некому другиот да му каже "бљак"? Ама еве ќе кажам ... извини, мислев дека си ја ишкаш мувата од капата :wink:
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
na eden drug forum kaj sto sum edna se zali koga go zadovoluvala partnerot oralno toj nikako ne svrsuval i na nea edna druga vaka i odgovori stvarno dobar text :

Xara, stvarno ne mogu povjerovat u to sta si napisala. mozda ti je momak bio preumoran ili previse popio ili se neposredno prije tvog orala ispraznio.
pokusaj upotrebiti razne tehnike. npr navlazi saku pa ju koristi kao produzetak svojih ustiju tako, dok pokreces glavu napred nazad simulirajuci klasicni snosaj, momci imaju sjecaj da im ga uzimas jako jako duboko u usta ili dok ga obradjujes usisavaj zrak tako imaju osjecaj da su ti usta vrlo uska i to ih dodatno uzbudjuje ili dobro navlazi usne pa ih navuci preko zuba i tako ga stimuliraj. na taj nacin stimulacije je jos jaca a to momci vole ili dok ti je u ustima kruzi jezikom oko njega.
svi momci s kojima sam ja bila na taj nacin su uspjeli doseci vrhunac.

al NI U KOM SLUCAJU ne koristi zube pri tome. glavni i najosjetljiviji dio tog muskog organa jako jako je osjetljiv i sigurno ti se momku nece dopasti ako ga ugrizes uostalom mogla bi ga i povrjedit pa bi onda duze vrjeme bio u autu i nista od tvog zadovoljstva.

i na kraju ako ti uz sve ove savjete ne uspije momka dovest do vrhunca posudi ga na jedan dan meni. vrlo sam sigurna i samouvjerena i ne mogu bas 100% garantirat al skoro sigurno bi samnom osjetio i taj uzitak
:poos:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
i na kraju ako ti uz sve ove savjete ne uspije momka dovest do vrhunca posudi ga na jedan dan meni. vrlo sam sigurna i samouvjerena i ne mogu bas 100% garantirat al skoro sigurno bi samnom osjetio i taj uzitak
:poos: :poos: :poos: :poos: :poos:
Леле се одзедов од смеење, не ми се верува ... ама па кога била дотолку неспособна типката убаво и кажала оваа другава :eek:jea:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.396
Не туку се смејте, туку запомнете ги и искористете ги советите! :wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Посебно оној совет ако не можеш ти, дај ми го мене :pos: :pos:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Acid напиша:
Не туку се смејте, туку запомнете ги и искористете ги советите! :wink:
Напомени дека постов ти се однесува на помалечките, да не те сватат сите така :pos: :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom