Колку време најмногу имате издржано без спиење?

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
Се ставив на тест летово бш да видам и две ноќи иам издржано али после тоа два дена никој не се осмели да ме разбуди за на плажа кома бев по 15 саати :pos2::pos2:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
2 дена.Негде околу 50 часа,ама после кога легнав како мртов спиев 15 часа..:tapp:
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
трите дена на екскурзија во 4та средно не склопив око. може имаше 70 часа. и кога си дојдов, најчудна работа, не спиев повеќе од 7 ,8 саати. :uvo:
 

bubi4ko

Македонци брее..
Член од
24 јуни 2008
Мислења
274
Поени од реакции
17
Епа најмногу имам издржано два дена без спиење...третиот ден на фудбал и после фудбал директно во кревет:)...Спиев 15-16 часа:)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Два дена без спиење и по цели денови на факултет. Третиот ден, задремав у 24-ка у 9 ипол вечерта враќајќи се од факултет.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Во 4 дена имав само 30 мин спиено така да го наречам иако работам и по 23 часа што следниот ден сум слободен ако се навикнеш можеш да издржиш али сепак откако тие 4 дена само 30 мин имав спиено следниот ден спиев цел скоро 20 часа...
 
I

indigo child

Гостин
Imase eden tip na forumov, raskazuvase kako ne spiel 5 dena i sto mu se desavalo.
Taka da, tie sto ne spiele po 3-4 dena i nisto ne im bilo, procitajte go tekstot prvo, pa posle ke praime muabet <3

Inaku jas, edna nok nemam spieno samo i narednata vecer zaspav u 10 i spiev do 3 na pladne. Ne deka sum nemala spieno predhodnata vecer, tuku deka ako me ostais da spijam 2 deba ke trae. Pa me ostaile togas i voala! -.-
 
T

Torchyrus

Гостин
Една нок максимум да не преспијам ама дента пак трупец сум ... :D
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Јас баш пред 1 недела не спиев 6 дена. И седмиот веќе неможев да издржам и отидов кај баба ми да си го преспиам денот.
 
S

smexy

Гостин
Прошлото лето споив daymare,nightmare и regular гејминг у Ентер(пошо игравме гага).Од прилика само гејминг тајм беше околу 30 саати измеѓу 10 саати одмор од по 3-4 саати се разбира со неспиење и пред тоа имаше околу 2-3 саати неспиење и после тоа коа си дојдов дома уште 3-4 пред да заспијам.
Вкупно околу 4-4ипол дена of awesomeness.
 
I

Ivanovska

Гостин
Се чудам на оние кои несакаат да спијат и мислат дека тоа е фраерство. Сонот е потребен на организмот. Јас си спијам како што треба т.е сепак летно време не спијам како што треба, ама безразлика што не спијам цела ноќ, барем спијам пола ноќ и нешто од денот. :D
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
11.823
47 саати 2004 август месец чинам беше
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Околу 35 саата ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom