Колку време најмногу имате издржано без спиење?

Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
Која мака? :pos:
Иначе да сум зафатена и да не мислам на спиење може да успеам. Ама после ќе спијам 24 саати да надокнадам :pos:
Сакам да кажам маката ќе те научи и организмот да спие по 5-6 саати и да ти бидат доволни како што ми го кажа колегата тој по 3-4 саати спие максимум и така си го тера 12 години ... А сега желба е друго ... На пример хоби му е да поправа коли а тебе спиењето, друго не може никој да не спие сите спиеме колку толку е сега ја сакам по 5-6 саати да спијам телото после 2-4 месеца со такво темпо не ми издржува не знам зошто .. прашање е дали треба уште малце да се помачам или на секој е различно .... никој не знае 100 % ... Секој сака да се фали "ја ја 600 саати неам спиено" друг "јас 800 саати неам спиено па не се фалам " ај да не зборам многу ќе ви оставам вие да си кажете за себе :-D и само за мене ќе си кажам ... Ни сум доктор ни научник ни сигурен освен дрдорко кое сака да збори со вас "кајганџии" ве љубам поздрав :pos:
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Околу 70 часа, подочњаци од овдека до Избиште и назад.
 
Член од
24 мај 2013
Мислења
138
Поени од реакции
207
На неколку пати по скоро 2 дена, каде ради обврски, каде ради тоа што сум сакала да си го вратам нормалниот ритам. Добро викаат, последните неколку часа веќе почнуваш да се губиш :)
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
28 часа ми е некој лимит, преку тоа гледам да не отидам .
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Последно, 33 саати. После ова, спуштив глава на перницата и толку беше. Потононав во светот на соништата.
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Еднаш неспиев 2дена а еднаш баш ги броев саатевите около 34 и втората ден кога испаднав од дома без да легнам имав повеке енергија
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
3 дена.На екскурзија стража им чував.:pos:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
Најмногу во автобус не можам да спијам, некоја екскурзија или подалечен пат 26 сати.А максимумот 35-6 сати, без некоја работа, освен одење до факултет, продавница или слично.Ама последните 3-4 се страшни, мешаш имиња и поими, смеење без врска, веќе не си истата личност.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Често ми се дешава по 40тина саати да сум без спиење и немам некои потешкотии со тоа. А рекордот ми е нешто повеќе од 60 саати, ама тоа е веќе измачување, после цел ден не можев да се вратам во нормала.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Офф последните денови, поточно од неделата сум жива катастрофа со спиење. Во неделата заспав во 8 сабајле, а станав во 14 часот. Потоа цела ноќ не заспав, ко божем да се вратам во нормала, но во 1:30 попладне заспав и со мали прекини спиев до 17:00 часот. Потоа цела ноќ не заспав повторно. Иако се обидував обидував, дури почнав да се фрустриран. И ништо. Сабајле некако успеав да заспијам накај 8:30 и спиев до 10 часот само саат ипол. Потоа станав. И легнав повторно накај 7 часот и спиев само 20 минути и пак се разбудив. И еве пак сега се мачам да заспијам и повторно сум фрустриран, Више мислам дека ќе полудам. Офф.
и порано сум имал несоница но никогаш не ми било како сега.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
431
Поени од реакции
1.513
Еден ден само, обично пред тестови и испити ми се дешава. Само еднаш така два дена без престан ми се случи.

Трета средно бев прва смена, 2 теста важни истиот ден, сум била, седум часа, дома доаѓам, сама бев и одма како што сум седнала на фотеља сум заспала. Кога сум се разбудила, амнезија скроз, претходниот дел од денот како заборавен сон, кај три саат 4 беше. Не сум дораскренала од сабајле па изгледаше атмосфера како за спремање за школо. Потресена се јавувам во школо да ѝ се извинувам на класната, она ми вика „Грл срце да не сонуваше нешто, ти беше денес на школо... а и англиски професорката ми рече дека меѓу првите си го завршила тестот и те пуштила порано дека последен час.“ До утредента немав никакви спомени за настанов, дури утрето слики ми се вратија.

Оттогаш сфатив дека не сум ништо без 5-6 часа сон дневно и не се оставав повеќе од 24 часа без сон. Ептен испит ова она, па една непроспиена ноќ инаку не.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.109
Поени од реакции
56.088
Офф последните денови, поточно од неделата сум жива катастрофа со спиење. Во неделата заспав во 8 сабајле, а станав во 14 часот. Потоа цела ноќ не заспав, ко божем да се вратам во нормала, но во 1:30 попладне заспав и со мали прекини спиев до 17:00 часот. Потоа цела ноќ не заспав повторно. Иако се обидував обидував, дури почнав да се фрустриран. И ништо. Сабајле некако успеав да заспијам накај 8:30 и спиев до 10 часот само саат ипол. Потоа станав. И легнав повторно накај 7 часот и спиев само 20 минути и пак се разбудив. И еве пак сега се мачам да заспијам и повторно сум фрустриран, Више мислам дека ќе полудам. Офф.
и порано сум имал несоница но никогаш не ми било како сега.
Те здрма петардата што одекна во Милано во саботата попладне а? :icon_lol:
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.506
Поени од реакции
4.851
Е вака ќе се гибаат непрозвани, ќе ти се качваат на кур, ќе те нервираат, сегде кај шо ќе отвориш мора да провоцираат, уште од фрижидер шо не излегле, ќе ти дојди преку куро, ќе му вратиш и после ти крив ќе те банираат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom