Колку време најмногу имате издржано без спиење?

Член од
1 октомври 2022
Мислења
302
Поени од реакции
584
5 дена имав закачено некој вирус што не ми даваше да спијам после 3 непреспани ноќи почнав да халуцинирам да гледам работи кои не се тука како мрави змии стоногалки.Единствена позитивна работа беше фактот дека го победив рекордот во неспиење на Дејвид Блејн од 3 дена.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
720
Поени од реакции
748
Ужас е да не си спијан, особено кога ќе те боли заб и ти поминува само вода ко ќе ми ставиш. Многу добро памтам пред 8ми септември 2018 година, ми стави стоматологот лек на забот, ама изгледа имаше нешто луфта и ко си дојдов одручекта почна една болка јака неиздржлива која ми поминуваше со вода.
Вечерта салам не бев спијан, ама пак некој сат нешто искористив. Дента со такси појдовме кај таткото на стоматологот кој порано работел на уред, а после приватно и ми стави нов лек.
Другите пати што максимално сум издржал било од други причини. Е сега понатаму ако станам татко е тогаш тие си се слатки часови продолжителни, ама имам време младо дете сум уште.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom