Колку внимавате на исхраната?

Kolku vnimavate na ishranata?

  • Ospednat/a sum so isgranata

    Гласови: 12 5,5%
  • Mnogu

    Гласови: 44 20,3%
  • Ponekogas

    Гласови: 67 30,9%
  • Malku

    Гласови: 28 12,9%
  • Ne se zamaram

    Гласови: 66 30,4%

  • Вкупно гласачи
    217

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Многу почнав да внимавам на исхраната.Не јадам после 7,се хранам здраво но не претерувам во забранувањата од типот е сега не јадам благо итн.Само гледам да јадам во помали количини и тоа што го јадам да биде здраво,не ги оставам задоволствата а и обично не ги јадам во преголеми количиниigra:
На само 16 години внимаваш што јадеш. Браво. :)
Денес децата и младите воопшто не внимаваат како се хранат, само fast food ждерат. :):):)
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Во последно време многу. Од како почнав да вежбам почнав да избегнувам јагленохидрати, бидејќи слушнав дека без внесување на јагленохидрати се топат масните наслаги.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
u posledno vreme ic ne vnimavam so jadam kolku jadam u koe vreme jadam... ne znam neso apetitot mi e otvoren i se jadam...
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
јадам колку сакам и што сакам, лесно им попуштам на чоколадата и слатките, ама сепак умерено со мерка...:):)
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
не внимавам што јадам бидејќи не се дебелам, премногу јадам и сите ми се чудат на витката линија, а исто и јас се чудам :pos2:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Во последно време многу. Од како почнав да вежбам почнав да избегнувам јагленохидрати, бидејќи слушнав дека без внесување на јагленохидрати се топат масните наслаги.
вежбам година ипол и ваква глупост не сум слушнал до сеа .. бтв се топат масни наслаги кога малце поише ке го испотиш газот и нема да јадеш маснотии толку многу .. а јаглехидратите ти требаат да имаш сила везе си немаат со мастите .. јез да и мастите требаат за да имаш енергија .. ама умерено .. али ова за јаглехидративе .., ако не внесуваш јаглехидрати тогаш аутомацки ништо нејадеш и ке умреш за 20 дена : ))) пффф :tapp:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
ауу во последно време не внимавам баш. ама сум се здебелил како некоја бишка сум, порано многу повеќе внимавав и гледав што е можно повеќе овошје да има.
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Ич не внимавам, дури понекогаш ме загрижува... од 3 јадења дневно 2 ми се фаст фуд, ако не јадам фаст фуд мислам цел ден сум гладен ... :\
Среќа не се фака за мене многу. .. фаст фуд тил ај дај!! xD
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Vnimavam na hranata ama pak ponekogas sakam da si kasnam nesto nadvor od zdravata ishrana :nesvest: ne mozam 100 % da vnimavam
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Бааѓи пазам ..
си имам распоред , од кога да јадам , кога да јадам , кога да прекинам , шо да јадам ... барем има ефект , и никогаш не сум гладен ..
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.617
Поени од реакции
11.158
Не се замарам јас... шо ми дојде при рака тва јадам!
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Пред некој месец и јас не се замараах шо јадам кога јадам, ама кога видех оти станувам балонче прасенце, ставих си ред. И има ефекти, не сум веќе толку напумпан как шо бех, сега е ок, ама оде и на подобро :) има одредени работи шо ги избегнувам и то. :toe:
 

Alien®

Finally founded...in love...
Член од
3 февруари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
5
Воопшто не се замарам...како сум слаб па уште и да внимавам на исхраната, јадам што сакам, кога сакам и колку сакам. Важно ми е само да биде минимално 4 пати дневно.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Само да е убаво сичко јадам не гледам баш ...
 
Член од
4 април 2008
Мислења
251
Поени од реакции
15
Ne vnimavam ic ama veke pocnuva da mi se gleda mojata neodgovornost, ne me strav od debelina tuku me strav od celulitot:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom