Колку внимавате на исхраната?

Kolku vnimavate na ishranata?

  • Ospednat/a sum so isgranata

    Гласови: 12 5,5%
  • Mnogu

    Гласови: 44 20,3%
  • Ponekogas

    Гласови: 67 30,9%
  • Malku

    Гласови: 28 12,9%
  • Ne se zamaram

    Гласови: 66 30,4%

  • Вкупно гласачи
    217
Член од
10 јануари 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
ja pa ne vinmavam na ishranata te deneska ne sum jal uste mada kasno stanav ali ke potkusnam vo carsija nekoj tost a inace ovosje samo banani mandarini i grozje patlidzan piperka nemozam da smislam ili limon a pak kruskite i jabolkata ko ke pomislam deka treba da se dzvakaat :uvo: vednas mi se odnejade znam deka e loso ama jbg
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
a da i narodot mi se cudi ova dete od sto porasna koga ne jade zimnici tie ajvar...
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
За жал во последно време имам изгубено секаков осет и мера во јадење. Јадам ко мрдната -.- Али има една недела почнав да се стабилизирам малку, јадам многу помалку од што јадев.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Jas mnogu vnimavam na ishranata. jadam bel leb, kaskaval, salama posebna, pasteti,majonez,konzervirano se ubavo sterilizirano, pijam koka kola onaa so seker, pposto za mozokot treba seker i jadam kolaci a najveke baklavi tulumbi i sampiti.I jadam retko ama vo ogromni kolicini za da mozam ubavo da spijam.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
од летово многу внимавам на исхраната. така ослабев 15 кила!
 

knigh†mare

nereklamiraj.com
Член од
7 јануари 2008
Мислења
41
Поени од реакции
8
Па прилично, во границите на нормалноста.
Не сум од оние кој гнетат секаква храна, но не сум ни од оние кој со пинцети ја одбираат истата.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Јадам што сакам :) Сеа за сеа не се замарам... Ама изгледа ќе треба да почнам :)
 

Ann'

Jezebel's Daughter
Член од
9 јуни 2008
Мислења
210
Поени од реакции
9
Ептен се замарам, ама неможам да одолеам на некои работи =/
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Во последно време не внимавам па ка стока сум (=
 
D

DeviL_32`

Гостин
Мака немам и онака сум слабичок па јадам се шо ќе си посакам :pipi:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
па внимавам да,внимавам што јадам...преферирам домашна храна,пробувам да избегнувам брза храна,конзервирана и сл.,меѓутоа таква ни е "кујната" македонска...не ни е ни приближно до онаа медитеранска,полна со тестенини и билки кои се антиоксиданси и сл.(затоа и живеат по 100 години).Имам читано дека во Хрватска луѓето секогаш му даваат предност на готвењето отколку на брзата храна!Само тоа е,брзиот начин на живот си наплаќа данок,не?!
Само си имам една мака:pos2:,никако не можам да се здебелам е***о,си викам да земам протеини или слично и да вежбам...е тука нека ми даде некој совет:wink:!
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
паа искрено ич не внимавам јадам се што ке ми дојде..ама ништо не се фајка за мене.. тоа е.. :jaj:
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Па прилично, во границите на нормалноста.
Не сум од оние кој гнетат секаква храна, но не сум ни од оние кој со пинцети ја одбираат истата.
нешто слично и ја, ќе додадам само дека не јадам паштети, сланини, многу мрсни работи (ми се гади од нив), на што сум посебно горд :wink:
уште кашкавалот да го намалам, тоа за сега ми е најголема маана, најмногу кашкавал јадам, ама почнав да намалувам, порано по кило на 2 дена јадев:kesa:
 

knigh†mare

nereklamiraj.com
Член од
7 јануари 2008
Мислења
41
Поени од реакции
8
нешто слично и ја, ќе додадам само дека не јадам паштети, сланини, многу мрсни работи (ми се гади од нив), на што сум посебно горд :wink:
уште кашкавалот да го намалам, тоа за сега ми е најголема маана, најмногу кашкавал јадам, ама почнав да намалувам, порано по кило на 2 дена јадев:kesa:
Паштета јадам, сланина ретко, како и да е, и мастите му требаат на телото за правилен развиток...но преголемата доза на нив знаеме кон што води. Погледнете само еден типичен Американец и ќе ви биде јасно:pos:

А намалување на кашкавалот ќе ти биде најголема грешка, како храна е многу здрав и корисен.
Јас дневно пијам минимум по едно литро млеко, знам некогаш да забегам и кон второто.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Бајаги внимавам што јадам и како јадам.
Доколку е кисел мезалак, внимавам да го јадам со ракија.
Ако е свињаст оброк, секако уз црно вино.
Пица и камбургер со кока кола.
Лебот внимателно го јадам, највнимателно со ајвар и сирење.

А Аткинс да ми гризне од бутов и нека внимава со шо ќе го комбинира да не се здебели :smir: Абе, нема правда колку и да внимаваш. Има луѓе кои јадат камион за оброк па нит сало, нит холестерол, нит срце ги стрефило. Има и такви касметлии кои цел живот внимаваат и пак ѓи јаде аждерот.

Сепак, искрено внимавам колку можам почесто да јадам домашни манџи, а шо поретко спринтерска храна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom