Кои предмети ви (беа) се најпроблематични (основно, средно, факултет)?

Најпроблематичен предмет?


  • Вкупно гласачи
    117
Член од
25 март 2012
Мислења
8.456
Поени од реакции
4.960
Али затоа историја си тата-мата :icon_mrgr:
Искрено наставничката по албански ни беше забушантна, физичко беше проблем затоа што требаше да бидеш тепач за да играш футбал.

Другите ми беа секогаш посакувани, во факс историјата ме мачеше ептен, а за нацртна геометрија одев на факс, ептен ја сакав.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Ми стануваа ‘проблематични‘ поради професорите.И предмети кои ми биле интересни ми станале одбивни поради пристапот на Х професори.Музичко во основно.Статистика и математика од средно натака.Англиски на факс.Со сметководство обратен случај.Други предмети поради професори кои мислеа дека нивниот предмет е најбитен за струката, а е ставен поради општи познавања.Пример: хемија и биологија во средно економско или музичко? :cautious:
 
P

parvati

Гостин
МАТЕМАТИКОООО КУРВО СТАРААА
Ти си крива што неам факултетску диплому

А историја и биологија е крива што на овој поднебје партиска книшка е најпотребна за да се вработиш

Физичко беше најјако, дундиња у бициклистичке ми у стартке патике, црвени шорцеви и бели мајце, абе титови пионири иако он умре пред дваес године од мое осмо, или седмо, или не..
викам ти математика е криваааааа

А на Сунгера ама му иде математика еј, брои како навиен,таксиметар не му е раван:ROFLMAO:
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Ја Германски во средно не можев да поднесам дека во основно Француски учев. Ама јбг сам си го бирав, пошто францускиот ми беше педерски јазик па си викам, малку Фашистичко-нацистички јазик ке ме направи маж, доста ми беше од педерите во основно, ама ништо и од тоа, си останав само со окупаторскиот (Англискиот).
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Математиката е прилично лесен предмет, само има една фитна, треба да седнеш и да решаваш задачи и тоа со денови, што реално и не е баш забавна работа.
Сите предмети се убави, ама реално не сите професори знаат да задржат внимание плус ако се земе дека имаш над 10-тина предмети за што домашните ти бараат сите да ти се 5-ки, за да можеш да го продолжиш образованието онаму каде сакаш (бидејќи реално со сите 5-ки, сите врати ти се отворени), образованието наликува на една трка за оценки отколку знаење.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Не ми е јасно како сте можеле да мразите предмети како физичко... :)
Може имале некој забеган професор. :D
Пример како Матилда, професорка од едно средно училиште во Штип. Од неа физичко многу ученици беа на полагање. Ако сакаш да поминеш бркаш кокошка во салата. :pos:
 
B

babsyy

Гостин
Не и го памтам името на историја во Борис, прва година само ми предаваше. Со кратката коса, како и да се викаше. Поодвратно створење амин. Прва бев во дневник и секој втор ебан час ме испрашуваше. Мене и 5-6 души после мене. Памтам дека еднаш имавме седми историја, ја си отидов на трети пошо не ми беше добро.
Ми стаила неоправдан и единица во тефтер исто ко да сум одбила да одговарам.:eek:
После тоа за 20 лекции ме испрашуваше за да ми заклучи 4ка на полугодие. Ради тој "кецот" не можело петка. Забегана бабетина :tapp:
Поред неа замразив се што е поврзано со историјата, која и онака е доста досаден предмет.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.313
Поени од реакции
16.411
Eбана математика, цел мој образовен живот мамица ми спојебува, у средно се убивав идејќи на приватни часови за да добијам мочана двојка, па така тој тренд си продужи и на факултет.
Едноставно не можам да ја сварам, одбивна ми е.
 
Член од
15 септември 2013
Мислења
104
Поени од реакции
186
Хемија ми е дефинитивно најдосадниот час бидејќи не е ни интересен а нема ни да најдам некоја примена на хемијата,освен ако не започнам да ја пијам:ROFLMAO: (за билдање)
Проблематичен предмет ми е француски бидејќи немам никаков мерак да го изучувам.Веќе шест години го учам и пак два збора не знам да кажам,учам колку за тест да се добие некоја повисока оценка и да не ми го расипува просекот.
И ме нервира Географија поради глупите професори и глупите учебници во кои се пишуваат глупости со цел да фаќаат повеќе место и да не испадни дека учебникот бил 50 стр.Клаваат информации како бројот на овци,крави и сите домашни и диви животни,на сите растенија,и овие будаливе професори мислат дека то треба да се знај:facepalm:
Со математика мислам дека немам проблем а и физика ме заинтересира во последно време
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не ми е јасно како сте можеле да мразите предмети како физичко... :)

Единствена негативна работа кај физичко е кога имаш прв час а надвор е +20 степени и мора испотен на час да седиш.
Иначе спротивно на ова нема поиритирачка работа од тоа кога имаш последен час и машките цел ден чекаат да играат фудбал или кошарка и женските ќе кажат -,Ај да го замолиме професорот да не пушти,последен час ни е '.
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
243
Поени од реакции
86
Хемија. Уште од основно катастрофа професорка, после во средно кога се усложни насиље го учев што се вели и на крај година 4 ми беше максимумот.

Јазици, биологија, математика, физика, во секој момент можев да одговарам без проблем.
Исто и јас, освен делот за македонски, мојата професорка беше посебна приказна.
Инаку гласав за историја затоа што најмногу глупости, невистини и политики има. Никогаш не сакав да ја учам, само за оценка.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Дојчензи ебаго! Фашистички јазик, не можам да го смислам бе еј. Па и оваа професорица шо ја иам арогантна куја со карактерни особини на Хитлер. А знам дека германски ќе ми треба, ебено ќе ми треба. Ама те, не го можам ради тиа двакилометарските зборови.

Иначе моментално математика не ми иде ногу, ама оти не учам. Онака ми е кул, ја праксам темата за недела дена. Пошо глеам на највеќето ви е проблем.

Физичко, опуштено, шо си сакаме тоа си играме. Некад хардкор загревање ама ако, иди Мишич!
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Најпроблематични? Тие шо не сум ги положил.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Не ми е јасно како сте можеле да мразите предмети како физичко... :)
Кога имаш искомплексиран професор. Ова за средно важи. Старецот бил некој одбојкаш и игравме ебана одбојка секој час, озбилно секој. Фудбал два пати годишно, кошарка еднаш, ракомет што е тоа?
На заебанција е иначе гласано за физичко :D

Најпроблематични секако се математика, хемија и физика.
 
P

parvati

Гостин
Ендрју Ќ
А замисли да решааш задаче на таблу на немачки да диктираш пред сфите, п'кау...:ROFLMAO:

A историја и географија најинтересна некако, битке,митови
игре у пубертет сс народи и паладини
А и настани ги памтеше,петке имаше Кајгано
Овој ја да си одговору у случај да нема тема за омилени фејврит предмети од чкољарстфо, а колко е исто, улаза у основну куде што сам учија, ни абер реновирано, жими слика некоја у хол
 

Kajgana Shop

На врв Bottom