Кои предмети ви (беа) се најпроблематични (основно, средно, факултет)?

Најпроблематичен предмет?


  • Вкупно гласачи
    117

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Имаше една јака за математиката одеше вака: "Јас на факултет учев два странски јазика, англиски и математика".
Баш ја опишува ситуацијата...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.561
Поени од реакции
4.384
Математика сум катастрофа..

И при изборот на факултет гледав да нема математика кога и таму ни лупнаа математика од широката листа на уким, ти ебам среќата :D

Не си гледал доволно, само правен за тебе!
 
А

Атомската мравка

Гостин
Не си гледал доволно, само правен за тебе!
Беше опција и правен ама на крај друго одлучив, филозофски и филолошки не се за мене...

Како и да е ќе се снајдам и ќе положам математика не е до толку страшно :D
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.589
Поени од реакции
3.607
Методологија на истражување на безбедносни појави. Предметов е микс од македонски јазик, биологија, математика, физика, филозофија, латински и уште 100 други предмети. Скоро и невозможен е за сфаќање
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Физика во средно, а електротехника и микропроцесори на факултет. Никогаш не ги сфатив овие задачи и тие глупавите закони и цртежи.
Друго се си сакав, највеќе математикa и програмирање. :D
 
H

HoT IcE

Гостин
Математика дефинитивно. Најголем успех ми е 4ка на тест. Отсекогаш ми била проблем, и во основно, и во средно, среќа на факултет немам математика. Ама у глобала е така затоа што никад не ни седнав да ја вежбам.
После физика и хемија, ама со нив немав проблеми оти имав пропалитети професори кои доаѓаа пијани на часови и пишуваа петки. Така да успешно си го завршив основното со овие предмети и веќе не ги сретнав во мојот живот:D
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Најпроблематични ? Дефинитивно со професорите.Ради дискриминација и изолација! :)
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Пустата математика во средно сите 4 години во август ја полагав, а на факс ја положив почеток на трета година , а се учи во прв семестар :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.294
Поени од реакции
58.268
^ И мене не ми е јасно како може некој да мрази математика и географија :D
Моите омилени предмети од основно и средно.

Инаку најпроблематичен ми беше англиски... :(
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Ете јас ке ги спомнам и проблематичните и омилените, се важит така ?
Најпроблематичен и најмногу шо го неќев беше предметот математика :sick:. Толку многу не ми одеше и толку многу го неќев шо праев се и сешто само да не слушам и да сум надвор, физика разбирав ни горе ни долу, ама ми беше проблематика понекогаш невидена втор на листата, трет германски не ми беше толку проблематичен предмет ама шо имав една катара од професор то незнам, то нешто невидено, одвратна искомплексирана грдотија ми се бљваше одма чим ја видев. Ради неа цела проблематика си ја напрајв со овај предет воедно и многу малку научив, ах керата.
После то се опрај некако работата продолжив понатаму ново напредно образование пак Германски, и оп од прв час се заљубив во та професорката :pos:, нон стоп се жалев дека не ми е јасно па стани оди до катедра, па ајде после и реков прва клупа, па не прва па втора абе чим беше на табла морав в гас да ја пуљам :pos:, во еден момент кога ме викна в канцеларија таа ми поставува прашање а јас и вратив Професорке мажена сте ? Абе шо си мислев ни самиот незнам.
Психологија го отварам учебникот читам 20 страни и реков ова јас нема шанси да го учам и го фрлив в котлара, без учебник ни тетратка апсолутно ништо, професорката предава и секоја час апсолутно секој час јас морав да влезам во дебата со нејзе, часовите вака излгедаа првин таа предава до негде, ја прекинувам па јас почнувам да предавам до крајот на часот и да се карам, 1 година цела не предаваше дури јас не излезев од просторијата не предаваше типката, ја газев со аргументи, факти, реалности и сите години имав 1 и одев на полагање, на полагањата ми пишуваше 3 (по новиот закон тогаш, зш ако ми пишеше 5 ке ја репнеа нејзе) и стално ми викаше " Ко ке ми дојш комплетен на час и ко ке престаниш да се контраш со мене, тогаш поарно ке си поминиш, сега идај си сред лето", шо да ви речам сите години исто лајно останав.
Културно историско наследство и историја ми беја најомилените, в клупа акнат онака лежерно ниту пишував ниту учебник отварав само слушав цело време и ги листав книгите што ги носеа професорките, со мерак чекав да дојдат тие часови тие предавања.
Шо е ова бе олкав пост сум изнапишал засрамота, за тие шо ги мрзит да читет да сумирам:
Најпроблематични 1. Математика, 2.Физика, 3.Германски (ради 1 професорка)
Најомилени 1.Историја 2.Културно Историско Наследсвто, 3 Психологија.
Уба тема, сите пофалби.
 
W

Werther

Гостин
Оф леле, не го прочитав насловот добро па македонски сум одбрал, мислев омилен пишува... :facepalm:

Он-топик: Историја, не ми беше проблематичен, туку досаден, предосаден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom