Кое годишно време?

Кое годишно време ви прави да се чувствувате најубаво?


  • Вкупно гласачи
    660

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
Лето...и се е јасно
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Кое е вашето омилено годишно време? И зашто

Кое годишно време ви е омилено? За мене се Зимата и летото. A кое е за вас? :)
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Лето дефинитивно, тогаш е најубаво идемо на одмор нема школо уживанција.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.796
Поени од реакции
20.103
Пролет, таман ни топло ни ладно, ем ноќе мирно да си спиеш, ем убавини цветови, дрвја зазеленети, најбуавите овошја, зеленчуци и ред други работи, од секогаш ми била омилена пролетта и ќе ми остане таква, птичиња , ластовички, абе копмлет(млади кромитчиња, марули, ротквици, јагоди, цреши, зелени кајсии) мераци.. мхмхмх:pipi:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Во принцип сите годишни времиња си имаат своја магија, убавина и секое годишно време има прекрасни асоцијации...
Летото го има сонцето, плажите, морето, разголените девојчиња :pipi:...
Есента ги има жолтите лисја и се е обоено во жолто-бакарно
Зимата го има снегот (кога се-е-бело :pos:), неизбежната празнична атмосфера и бескрајните гушкања под јорган или покрај камин...
Пролетта... е ова веќе има посебна магија... она клише... природата се раѓа, птиците пејат.. СИЛНО СВЕТНАЛ ДЕН! :)
Сепак... атмосферата во пролет е најпрекрасна, најмагична, боите се најубави, најжарки... Мирисот е најволшебен...

Аааахх... сакам пролет :(
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Есен (ми мириса на ајвар мммммм милини) :)
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
У зима сакам лето,у лето сакам зима.Јебига,јин-јанг.
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Пролетта... е ова веќе има посебна магија... она клише... природата се раѓа, птиците пејат.. СИЛНО СВЕТНАЛ ДЕН! :)
Сепак... атмосферата во пролет е најпрекрасна, најмагична, боите се најубави, најжарки... Мирисот е најволшебен...

Аааахх... сакам пролет :(
Исто, обожавам пролет. Лето несакам баш дека знам брзо ќе помине и ќе дојде есен, а мразам есен. А пролетта, па после неа иде лето, привршуваме со школо, народот почнува да излегува на прошетки, малите деца излегуваат да си играт и на сред бел ден-пошто не е толку жешко како во летото, дрвјата цветат, како природата да се Преродува...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom