Кога сте нервозни кој Ви е крив?

Член од
18 јули 2006
Мислења
118
Поени од реакции
1
Obicno ne pokazuvam koga sum nervozen. Se smeskam i se pravam deka nisto ne mi e (ako ne sum premnogu iznerviran). Ali ako mi prekipi se isturam na prviot sto ke mi dojde i ke mi prerece ili mi kaze nesto sto mislam deka ne e taka. A koga ke pocnam pretezno ne zapiram dur ne ja isturam cela nervoza bez razlika dali mi e najdobar drugar ili nekoj od familija ili nekoj sto sum go upoznal togas. Vakvi stvari retko se slucuvaat, ali koga ke se slucat site begaat od mene i zakutuvaat oni posto neznam da zakutam jas. A ako ne zakutat mav im e rabotata. Ali sepak toa mnoooogu retko se slucuva posto pretezno ja krijam nervozata.
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Никој, сама си се нервирам, ама ако ептен ми преврие кој прв ми се најде....
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
Koga sum jas nervozna me nerviraat site sto se okolu mene i site sto ke me prasaat nesto!
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Сите, Јас самата или пак Никој ( зависи од ситуација )
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
125
Поени од реакции
3
Обично кога некој ќе ме изнервира не реагирам... ама после се празнам на некој другар/ка и пола саат тупам како тој некој ме изнервирал...:)
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Кога сум нервозна ? Па сите дефинитивно , ја истурам секогаш нервозата врз погрешни луге али што да правам кога не го погодиле времето и местото.Ама тоа се случува само во екстремни случаи иначе не покажувам дека сум нервозна во никој случај цело време си се смешкам ко ништо да не ми е :)
 

Мари

...
Член од
31 декември 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
0
Цацко ми е крив за се :pos:
 

Jovana15

...
Член од
6 јули 2006
Мислења
134
Поени од реакции
0
Koga sum nervozna site shto se okolu mene i ako me rasprashuvaat neshto ili mi zborat mi se krivi..Koga sum nervozna sakam da bidam sama i normalno em za da ne go prenesuvam besot na drugi i em na moj nacin sama da go isfrlam nekako od mene..Ako sum se razvikala prethodno na nekoj posle mu se izvinuvam i mu ja objasnuvam situacijata vo koja bev..
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
obicno se nerviram na igri vo kompjuterot a togas krivi mi se tastaturite :)
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
Koga sum nervozen nikogas ne obvinuvam nikoj. Retko moze da se sluci nekoj da go zmetam za kriv za toa sto sum nervozen i da mu se isturam na nego ama toa mora da e nesto navistina ozbilno. Inaku sekogas se pomiruvam so toa deka se nerviram zatoa sto sum zgresil nesto i samo si ja eckam glavata od zid. :) I najmnogu sakam da sum sam togas za da si go izbistram mozokot na mira da si razmislam i da donesam zaklucok sto sum zgresil za sega da se nerviram, i drug pat da ne pravam takvi greski.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Koga sum nervozna site mi se krivi, i se isturam sekogas na tie sto prvi ke mi se doblizat ili kazat nesto..ni krivi ni dolzni....a nekogash i ima licnost koja donekade moze da me raspolozi
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Mavam pernici u sobata, a ako nekoj mi se priblizi togas i kotek ke si lapne. Ama toa samo koga sum epten naapana. :jaj:
 
Член од
28 април 2006
Мислења
326
Поени од реакции
3
Pa kriv mi e sekoj koj e do mene probuvam da se kontroliram
 

Kajgana Shop

На врв Bottom