Кога сте нервозни кој Ви е крив?

Член од
22 април 2008
Мислења
142
Поени од реакции
17
Ееее, кој.

Крива е тетката што ми се бутка преку ред на шалтер ко да не ме гледа...госпоѓо, денеска не ви треба да ме чачкате.
Крив е секој што збори повеќе од 5 минути, а јас сеуште не знам што ми збори???
Криви се во Жито Лукс, оти баш денес го немаат омиленото лиснато, а јас му се стрвев од разбудување.
Крив е таксистот што пуштил некоја грозна шабанска песна, пуши во кола, и се влече ли влече. Е, нему му нема спас, он е крив ко грешен ѓавол.
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
мене на лекар ми препорачаа да не се нервирам па затоа не обвинувам никој (сега за сега).
Но доколку се изнервирам се знае кој колку е крив: тој што ме испровоцирал 30% , 4% фактор Х, Цацко 10%, 5% временските услови и останатите 51% јас сам сум си крив зошто сум си дозволил да се изнервирам :toe:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.558
Поени од реакции
33.809
Koj се најде до мене. На прво место живи суштества, на второ предмети.
Од поголеми кон помали.
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
сите ми се криви. најчесто брат ми и дедо ми што се тепа за да крене на домашен кога ѕвони и после заборава кого го барале. мајка ми што увек не знае кај ми е таа и таа блуза и на крај искача дека е кај неа у плакар по грешка (или не). возачот на 24 шо никад не е на време. една идиотка од фаултет шо мисли дек стално све знае.... сите ми се криви! ја гревче сум си :tapp:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Па тој што ме испровоцирал.понекогаш и сам сум крив кога ке згрешам нешто. или кога ке изгуби јувентус (али ретко се дешава тоа)
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Тј шо ми е најблиску, или тој кој во такви моменти се обидува да ме смири со некоја зезанција...Е тој секогаш страда...Жалам шо има перманентни личности кои ме трпат коа сум нервозен...
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Сама сум си крива, и тоа ми е совршено јасно, значи не барам некој друг кого ќе го обвинам зошто сум се зезнала или зошто ме зезнале. Сепак,тешко на оној што ќе ми се најде пред очи во такви моменти, и затоа кога сум нервозна ги предупредувам сите што ми се во близина дека ме дружат на сопствен ризик.
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
114
Поени од реакции
3
најчесто јас сама сум си крива за тоа што сум нервозна али сепак секогаш има по некој кој ке ти го загрози денот уште од утрото и ај да не се нервираш.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Не барам кривец туку си пуштам реге или лесно рокче и ги затворам очите,се концентрирам на музиката и не мислам на ништо освен на музиката и ми поминува нервозата за пола саат и досега се немам развикано на некој ако сум јас за друго нервозен
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
коа сум нервозна не убедувам некој друг дека е крив,можда само постои човек кон кој ја насочувам таа нервоза за да можам да си се испразнам од негативната енергија.Коа сум нервозна без причина ја испуцувам нервозата кон некој за безвезе работи за кои е смешно да се караме,но сепак после полесно се осеќам.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Мачката. Нема поубав антистрес апарат од мачка. Ќе ја шутниш да летни преку цела соба или за опаш па заврти ја 2-3 пати и низ џам.... И верувајте неуништливи се!
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Нема кој да ми биде крив! Мада знам да шутнам нешо шо е до мене ама не НЕКОЈ! Си пуштам некој мрсен треш или смирувачки пауер :)
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
Кога сум нервозна сите ми се криви:toe:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Кога сум нервозна, крив ми е тој што ја предизвикал нервозата кај мене, најчесто некој лошо расположен намќор, или пак тврдоглаво незрело створење(брат ми). :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom