eagle
Поени од реакции
17

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Ех, рецесија. Се крати од се`... ете и јас дојдов до тоа дереџе, да морам да ги гасам машините и да одам на принуден одмор. :) Обврските?
  Не бе таман звучи... Инаку, сеуште имаш неисполнети обврски кон мене. А јас би бил толерантен, ама најавен е прекин на системот, We are being shut down... so hurry. :helou:
  Well thank you :) Твојот не е, од едноставна причина дека го немаш...

  Туку, од секогаш ми се допаѓал Десарет покрај Охрид и Piazza Liberta во средината на Скопје. Првото е неважно, второто, релативно да. :helou:  :D
  Не озбилно, сакам автограм и сакам да го добијам на кајгана роденденот.
  Маја Вукичевич? :)


  Ха, ништо... подоцна прочитај го коментаров, пошо гледам веќе се навртиле и другите волци, да не праам гужва. Си зедов бројче.
  Ајде, земи си ја, ама на служење само:)
  Јас баш за таа песна мислев дека нема да има интерес, а ја ставив само поради локален бес што осеќав дента коа ја напишав:)
  Ах, што ќе ти е?:) Пикадо мажот е за сите мажи...Што би ги гаѓала... Ти си сепак редок вид, не ти треба да бидеш гаѓан:)
  Во МКД, поприлично одамна, и мислам на векови, ретко се наоѓа творба која не е со тешка содржина и порака, знаеме и зошто нели. Во понова историја, речиси ништо не се смени.

  А зошто нема ТВ комедии, и детски емисии, одговорот е едноставен, нема пари за проекти кои не се профитабилни. Затоа отвори рандом тема на форумот каде младите даваат свое мислење, како “Што сакате Дедо Мраз да ви донесе за нова година“, ќе видиш како децата го сакаат MTV и неговите турбо фолк-кичерајски идеи и сфаќања за општеството и вредностите. И тоа е нешто кое допрва ќе ни се одрази на нас како на држава. Ние не чекориме напред, ние се враќаме назад.

  А ти си ептен мистериозна. :pipi:
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom