Кога би имале уште еден ден?

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
би го поминала со тие што ги сакам,ќе пробам најдобро што можам да им покажам колку ми значат,би одвоила еден час за да прошетам по местата кои ги сакам и да се потсетам на многу нешта,да одам до најблискиот рид и да гледам како сонцето го милува Вардарот,како птиците летаат,таму да ги поминам последните мигови,да гледам како градот спокојно продолжува да живее,а јас потајно умирам...
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
Koga bi imala uste eden den, odnosno 24casa pred da mi dojde sudniot cas bi napravila najprvim nekolku divijantni nesta kaj mene u skolo vrz odredeni profesori. Potoa pi posvetila negde okolu pola den na moite doma, ke rascistam so nekoi stari i sekasni ljubeni, kade bi dobila edna opklada, zasto neli mala ucena aj aj aj ova za mene poveke nema da postojam, pa takada i ke mi bide ovozmozeno so sto ke dobijam opklajda od druga osoba :). Ke navratam na moite mesta na koi se custvuvam najbezbedno i dovolno osameno za da razmisluvam brzo i cist. I na kraj ke se potrudam nekoi luge da gi snema od liceto na zemjata :P :) em da bidat zaedno so mene gore ili dole zavisi kaj ke odam em i ke rascistam nekoe gomno pomalku!!!
Jaaaaaaaaaa kolku surovo
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ако тргнам да расчистувам г*мна,како што кажа СИНА ќе треба цел последен ден да го поминам работно:pos2:
Инаку на мојот последен ден би им кажала на сите што ги сакам дека ми е жал што ќе ме нема повеќе до нив,да останат исти како и секогаш и да не ме заборават.А на тие што ми згрешиле,ќе ги потсетам дека секоја вечер во сон ќе ги тормозам и ќе немаат шанса да се спасат од мене.
На крајот ќе се опијам толку многу што се исто ќе ми биде дали сум у рајот или пеколот.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Уф тажна тема е ова....Ако имам уште еден ден до тој судниот како прво ќе ги соберам сите кои ми значат и ќе го испијам последното кафе со нив, би им дал по нешто да се сеќаваат на мене, исто и со оние девојки кои што ми значеле во животот ќе им кажжам колку ми значеле.....на крај ќе се поздравам со моите домашни ќе им кажам да не плачат за мене туку да бидат среќни зашто на светот ќе има еден човек помалце што пати за сите, човек кој што пробува на сите да им направи добро а ништо друго не добил. На крај ќе залутам негде на некоја планина далеку од цивилизацијата ќе си ја пуштам „Вондерфл„ ворлд и ќе чекам да ми се стемни пред очите
 
N

Nephthys

Гостин
1.Ке водам љубов за последен пат:back:
2.Ке се изгушкам со мачките:wub:
3.Ке се збогувам со внуците и со сестра ми
4.Ке си го организирам погребот:pop:
5.Ке легнам да спијам...
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Oooo da razberam ke mi bide najubav den u svet ke si gi pozdravam mackite;)
Ke e*** uste ednas;)
KE go zemam golfot i ke krenam 200 na saat i ke se lupnam u Bandera:)
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
ahh kolku raboti mi idat na pamet sto bi gi napravila posledniot den ama ce nemam vreme za site :(
so znam. ako sega momentalno mi rece nekoj deka imam uste eden den zivot najprvo bi sednala i bi napisala edno testamentce (nekoi raboti polesno se kazuvaat so pisuvanje) bi kazala se ona sto dotogas ne sum se osuduvala da go kazam i bi ostavila amanet na nekogo da go zeme dnevnikot sto go vodam vece 5 godini i da go dade nekomu na prerabotka pa zdravje boze posle i da se izdade edna kniga :)
potoa bi istrcala do onie licnosti koi najmnogu si gi sakam i bi im go kazala toa konecno zosto stravot i mojata zatvorenost me sprecuvale da go napravam toa porano.
specijalno bi otisla kaj edna licnost i KONECNO bi i priznala i kazala se sto mi lezi na srce bi ja baknala i bi izbegala ne ostavajki da kaze nitu eden zbor. Potoa najverojatno so diskmenot vo race bi zaminala na moeto omileno mesto pokraj Vardar, so pivce vo racete, bi slusala nekoja tivka shpanska muzika i Shakira normalno, bi se potsecala na ubavite raboti vo mojot zivot, bi mi kapnala po nekoja solza za se sto sum propustila i sto ce propustam i....

P.S. auu zaboraviv. sigurno bi svrtela i edno krukce niz gradot ludo vozejki so tocakot a po moznost bi pobarala i motor pa bi nakacila malku adrenalin :)
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ќе ги соберам сите што ми значат, ќе напраам огромна журка и тоа.
*Добра страна сабајле нема да те боли глава од алкохолот
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ако некој авторитетен би ми го рекол тоа?

Би му се насмеал во лице. Па тој тогаш не би знаел дека еден живот изгубив на флипери и тоа на Мустафа како мал и уште еден пред 5-6 години. Имам уште 7.

А утредента одма му стегам тужба за стрес и ќе го влечкам по судови дури не му потрошам јас нему еден од неговите животи :)

Инаку, да го цитирам потписов актуелен, се погоди за темава...

"Let us so live... that when we come to die even the undertaker will be sorry"

Ако живеам вака, кој и да е денот нема да ми е мака. Не кажувам никому дека сум го сакал- (ќе) си знаат сите. Веројатно нема да направам ништо посебно што не сум направил дотогаш- зошто да ми е бед последните неколку саати? Ионака нема да има кога да жалам за ненаправеното :)

За луѓето шо си ги сакам ќе заминам тивко, без драми. Без збогум.

Тој ден ќе ги викнам некаде каде има старо пијано и ќе им свирам. Претпоследна песна ќе биде "Ако умрам ил загинам". Ќе завршам со еден акорд Ге-дур седмица кој ќе асоцира на нешто недоречено... Зошто секој крај е нов почеток.

Ќе темпирам финишот да е на зајдисонце. Јас на плажа, сам. Од кола свири Астор Пјацола. Пијам голтка Џон Даниелс. Навалување на грб.... и одеднаш флеш! Се потсетувам дека имам важна незавршена работа....

Ставам на мене појасот со ТНТ и трк накај собрание, да гушнам некого... :)

Спектакл ќе е тоа...

Ако го исклучам огнометот на крај, би бил еден сосема обичен ден. Али доста размишљање. Одам да поживеам :)
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
Jas bi odziveal najdobro sto mozam...nema poenta da se palce...brgu bi se sozemal...bi se smiril i bi organizarl edna golema disko zabava na koja jas bi bil DJ...pesnite bi bile isklucivo postari ama i onovi(se so mi se dopaga)...na zabavata nikoj ne bi znael deka ke umram...posle ja napustam zabavata i odam vo crkva.ja zapaluvam i ako imam moznost naogam golem drven krsti go satvam na nekoj rid.i nego go palam.se sto pravam go snimam za moite da imat spomen od mene.i isto taka ke odvojam nekoe vreme za onie naj naj...i potoa se vrakam pod zaplaeniot krst i umiram...SALVATION FOR THE DEARLY DEPARTED...P.S. bi umrel galejki macka
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...ke go pomestam kalednarot za eden den ponapred...i ke go napravam istoto sto i dosega sum go pravel...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Ќе ги запалам професорите во ЈБТ:vozbud::zlo:.Така моето име никогаш нема да умре!:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom