Кога би имале уште еден ден?

^^Mon4e

The sweatest thing
Член од
30 јануари 2007
Мислења
476
Поени од реакции
0
Za mene vaka:
1. Ke gi pominam so moeto semejstvo, so drugarkite, so site sto mi znacat i sto gi sakam neizmerno.
2. Ke jadam, ke jadam cokolado i pomfrit. (prvo ednoto pa drugoto :) )
3. Ke pijam Pepsi
4. Sakam da me pametat kako dobra, cuvstvitelna, silna, druzeljubiva i stabilna licnost (a i se trudam da bidam takva)
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
So site koi gi sakam ( i sto me sakaat :))
Pica kapricioza
Sprajt, pa posle vecerta martini
Samo po dobrite raboti
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
So onie koi mi znacat i me sakaat.
Pastramajlija
Coca Cola
Kako fer drugarka, iskrena i cuvstvitelna
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Emma напиша:
Тој последен ден... Не би го поминала со семејството или пријателите.
Со луѓето што ги сакам, ќе се видам на кратко, ќе се поздравам најнормално, како да е... Само обично излегување во град. Ама овој пат нема да им` кажам каде одам. Единствено брат ми ќе го бакнам во чело и ќе му го дадам пликото со тестаментот, со напомена да не го отвора до вечерта.
Ќе ја изгушкам мачката, ќе си ја светнам колекцијата на ТР игрите, да биде сјајна и блескава (цедињата тоа), и ќе си ја средам собата, се` да ми биде уредно наместено, за да нема брат ми проблеми кога ќе треба да ги бара работите од списокот.
Ќе излезам од дома со кучето, и ќе одам до Водно, да се истрчаме за последен пат. И стварно веќе еднаш да се истркалам по удолница! И нема да го карам ако ме излигави по лицето, или ако не е расположен за играње.
Немам возачка, ама баш ми е гајле, нели секако ќе умирам... Голема работа ако ме застанат цајкани. Се мислам само чија кола да ја земам...:raz: Сеедно, еве на татко ми. Не пакувам ништо со мене, само тефтер и молив, а би отишла до некое место со езеро, и до кое има доста за возење. Да имам време за размислување.
Ќе си земам лист хартија и моливот, ќе си седнам на брегот и ќе чекам. Сега веќе би требало да добијам нагон за плачење, ама не... Сепак не.
Треба да е негде пред зајдисонце... Ќе го нацртам баш тоа. Истата слика која јас ја гледам во последните часови - таа ќе ја пренесам и на цртежот. Можеби ќе додадам и птица или две. А од другата страна на листот, само кратка порака до светов... Цитат од еден човек кој многу го почитувам, и без чии приказни немаше да пораснам. Нека остане тајна, јас си го знам.
И уште, ќе си ги проверам оние убави смс пораки во телефонот, што сум ги добила за Нова Година или за роденден... Колку да се потсетам дека имало луѓе кои ме сакале, и на кои сум им` значела. После тоа најверојатно ќе го исклучам сосема и ќе го фрлам во бранчињата.
Кога ќе почне да се стемнува, планирам да сум со фармерките до над колена и боси нозе, влегувајќи во вода. Би требало да е ужасно студена... Немам уште многу, да речеме... И искрено, сега добивам желба да попливам малку. Па нема никој околу, зошто да не...?
На само неколку минути пред крајот, кога ќе излезам од вода, ќе си легнам на грб во плиЧакот, како што од мала правам. Ќе ги погледам малку ѕвездите... И нема да заплачам.

Illusion never changed
Into something real
I'm wide awake and I can see the perfect sky is torn...!
Читајќи го, мислам дека се предомислувам! Можеби и сама ќе си се довршам, нема да чекам до вечерта.:jaj:
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
пошто секој ден ни е потенцијален последен ден, ваљда би се понашала нормално... ко секој ден.. евентуално би си ја земала ајкулата и би се упатила у непознат правец... ќе си ја пуштам Let it Be и ќе со возам по некои пусти патишта за да не наидам на други коли....
 
Член од
8 април 2007
Мислења
112
Поени од реакции
0
Па јас прво би напишала писма за сите оние што најмногу ги сакам и ќе им кажам колку многу сум ги сакала и колку ми значеле во животов...Ќе поминам неколку часа со семејството, мама тато бато и другите поблиски, со најблиските другарки и другари ќе направам некоја лудорија која сум сакала веќе долго време да ја направам, ама не сум ја направила, ќе се забавувам за последен пат :( И на крај ке отидам кај оној што го сакам и со него ќе ги поминам последните моменти од мојот живот...Таман, ќе ми требаат можеби неколку часа да стигнам до кај него и неколку часа да поминам со него, и толку- веќе поминал денот... :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
pa stvarno ne znam sto poprvo :toe:
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Ќе се простам со сите што навистина ми значеле,а такви се малку.
Ќе поминам некое време со моите и ќе им се извинам за секоја глупост што сум ја направила.
Ќе ја земам сестра ми и за последен пат ќе се прошетаме на кеј.
Ќе изиграм последна партија билијард со братучетка ми.
Ќе се јавам таму каде што не се јавив кога требаше.
Ќе го земам дечко ми,ќе се качиме на кровот на зградата и заедно ќе уживаме како што правиме секогаш.
Откако ќе се уверам дека се е на место,ќе отидам на Водно ,ќе го гледам градот и ќе чекам...
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Jas najprvo ke se vidam so site moi bliski!! semejstvoto,tatko mi ,majka mi sestra mi,i site dr!! posle zs sea momentalno neam zenska alo to togas ke si fatam da go eb**,mislam eve da receme deka ke se fatam so taa so sea ja sakam ! :PP,i so nea ke bidam do poslednite momenti!! Posle da ne me gleda nikoj ke odam na nekoe zatucano mesto i ke se razderam: If you don't like me , you will respect me!!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
odma da me katapultirat vo vselenata nekam da umram na zemjata :)
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Баш пред некој ден се мислев што ако ми е последен ден...многу идеи ми профрчеа низ глава...едно е сигурно,нема да ги изговорам зборовите „уште денес живеам‘‘...не би сакала никој да знае...би бил еден навидум обичен ден со тоа што на купче ќе ги соберам работите што ме исполнуваат за да умрам среќна...мислам дека ќе ми почне со пишување...на хартија ќе ставам се што ми е во глава за личностите што мислам дека треба да им кажам нешто...би била со семејството...би јадела многу благо:)pos:)...и би го завршила денот со зајдисонце уживајќи со љубовта....во последниот саат би останала сама...ќутејќи да ме снема од Земјава...
 

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
koa bi znael deka mi e posleden den bi se ubil odma zatoa sto makite sto ke gi pretrpis dodeka da umres se golemi..ne e se taka kako sto mislime..
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
ke pijam cel den pivo i ke slusam metallica , iron maiden i aerosmith ... drugo niso ne mi treba !
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Па како што кажал некој Хрват"ќе заминам во Србија,зошто? Затоа што Србија е 10 години поназад од се,така да ќе имам 10 години живот повеќе":)

Ноу хард филингс:)
 

anathestar

...Зима*Снег...
Член од
25 јули 2007
Мислења
269
Поени од реакции
3
Epa prvo bi bila vo panika... imam uzasna fobija od smrt. Potoa bi se sovzela i bi razmislila koj raboti navistina sakam da gi napravam... edno bi bilo sigurno: poseldniot cas nema da bidam sama... ke bidam opkruzena so lugeto koi navistina me sakaat i mi znacat navistina vo zivotot... neznam zs vaka ama m poveke go preferiram ova otkolku da umram sama (osven ako ne e nekoj grozen kraj).

Poveke od vremeto bi go pominala so moite najbliski (rodnini i priajteli najbliski) i bi pravela raboti na koi dotogas voopsto ne mi teknuvalo: bandzi skok, vozam so 200 km/h... ne mi teknuva!! Bi se iznaslikala za site da go pamtat mojot posleden den i da znaat kolku vesela i srekna sum bila sto sum bila opkruzena so licnostite sto gi sakam... i bi napisala po edno pismo za sekoj eden koj mi znacel nesto vo zivotot- za moite cuvsta kon nego i za site nasi ubavi dozivuvanje... i za toa sto iskreno bi sakala da popravi kaj nego/nea... bi ostavila edno pismo vo koe pisuva za mojot pogled kon mojot zivot i kako navistina sum se custvuvala site tie godini... i deka iskreno ne zalam za nisto... deka ne zalam sto toa e mojot posleden den zs sum go proziveala zivotot na moj nacin kako sto jas sakam...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom