Кога би имале уште еден ден?

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Bi im priznal na site sto mi se svigaat.
Bi otisol na nekoe tivko mesto na planina so ljubenata i bi si pominal nezaboravno.
A posledniot den bi go pominal so prijatelite i so familijata.
Ama da se razbereme nesakam nikogas da sum u takva situacija!
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Би се поздравила со фамилијата, и би заминала во Ск.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
искрено незнам , али сигурно би ги собрал сите што ги сакам и што ми значат и ќе останам со нив до самиот мој КРАЈ
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
со моите дома едната сестра внуките зетот и најблиските роднини оние кој најпојке ги сакам едно 4 саата и тие 4 саата ке ги поделам подеднакво за да им кажам на сите колку ги сакам ,2 саата има да го грабнам едно другарче под рака и ке одиме некаде да пиеме текила пиво додека не се натрескаме ко шо знаеме :) :) :)
дивајн напиша:
Со брат ми посебно неколку часови дека најубаво поминато време ми е тоа.
со оваа сестра ке поминам 5 сааата зошто мислам дека неможам за побрзо време да и кажам колку ја сакам и колку ми значи,

женската што ја сакам најмногу на свет ке и посветам 10 саата и тоа во гушкање бацување и милување некаде на плажа под сенка и ке и пружам толку љубов што до сега им се нема десено и на ромео и јулија, за време од 2 саата ке земам 3000ден. ке одам до мобимак ке ставам кредит за сите пари и има све што ми стои во именик да ми го слушне гласот со тоа дека им кажувам дека ги сакам и само извинувања ако на некој сум му згрешил нешто, а последниот 1 саат ке пробам да постигнам една цел која што не успеав до сега да ја постигнам, па ке видиме дали тој 1 саат ке можам да го завршам тоа или па ке остане никогаш неостварена работа во мојот живот.
Така сега поздрав на сите од форумов и не се секирајте ако ми дојде судниот ден ке ви кажам на сите дека ве сакам:toe:
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
29
Поени од реакции
0
malku mi e luda temava ama ajde.se nadevam stanuva zbor za posleden den na site neso kao armagedon ili slicno pa tuka nema so mnogu da se razmisluva svetot ke bide u krajna panika i neveruvam deka ke moze da se doziveat nekoi grupni zadovolstva.kako i da e akao e posleden den za site bi sakal da go pominam vo pregratka so mojata ljubena.

koj se plasi od volkot los?
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
па први би седела едно два-три саати со роднините,блиските и сите дриги кои ми значат да се изнамуабетиме потоа одам кај оној што го сакам и со него го поминувам остатокот на денот и му кажувам дека го сакам највише на светот :wub:
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Hmmm.... Najgolem del od denot bi go pominala so semejstvoto (najbliskie, a moze i podalecnite). Potoa so drustvoto i so najvernite drugarki. Pa potoa so licnosta koja ja sakam ili mi se dopagja. A ako seuste ne sum mu kazala sto custvuvam bi go napravila toa. Ke go iskoristam denot do maksimum. Ke gi napravam rabotite za koi sto otsekogas sum sonuvala, ednostavno ke se obidam da go izziveam celiot zivot vo eden den ( malce ke bide tesko:)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Епа ич нејќам така да знам дека ќе умрам, ептен ќе бидам у фрка, ќе се избедирам, цел ден ќе мислам на тоа.... И коа ќе ми текне колку работи имам да направам пред да умрам ке сватам дека нема теорија да ги напраам за само 24 саата и усте толку ке се избедирам:nesvest:
На крај така изнервирана и очајна ќе кркнам 3-4 диазепами колку да заспијам па после нека доаѓа смртта, кој ја врти, ја нема ни да знам, ке спијам!
 

LaDy D

All or Nothing
Член од
15 јуни 2006
Мислења
215
Поени од реакции
0
ja bi otishla na nekoju egzoticnu plazu na havai, ss toga sto si ga najvise sakam....
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Последниот ден би го потрошила на мајка ми и на тој што го сакам. Тој ден ќе бидам само со нив.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Bi bila so lugeto so mi znacat...
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Pa neznam iskreno , cesto razmisluvam na ovaa tema i sekoj pat razlicen odgovor. Sega vo momentov bi kazala deka bi sakala da bidam sama toj den, bidejki sum na rabot na zivotot i bi sakala da se svrtam nanazad i da vidam sto se sum postignala vo zivotot ako moze da se narece zivot. Ovie odgovori na site nas zavisat od raspolozenieto kakvi ni e vo momentov.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Кога би имале уште еден ден ?

Кога би имале уште еден ден од живото како би го искористиле :)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Има ваква тема и затоа ќе ја спојам со старата.
Продолжете тука.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не знам како ќе го искористам, ама сигурно ќе го поминам поголемиот дел со блиските, луѓето што ги сакам. Да се видам за последен пат со нив, да се изнаплачам, да се збогувам... После ќе размислам, која е мојата најголема желба, нешто што сум сакала да го направам, ама никогаш не сум имала шанса, или храброст... Ќе го направам тоа, па ќе се повлечам некаде сама, на некое тивко место со убав поглед :) и во размислување и силна агонија ќе си го дочекам тоа што треба да ме снајде. :)

Не би сакала да знам кога ќе умрам. Ќе биде ужасно чекањето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom