Клише реченици кои сите ги мразиме

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.757
Ова е повеќе сељачка фора отколку клише реченица ама нека стои...

Кога ќе прашаат некој „Што правиш?“ а овој ќе одговори „На никој ништо и пак за се’ сум крив“.
Прв пат го слушам ова а ретко се случува тоа на темава.Во Кочани да не се употребува само?
 
Член од
30 декември 2019
Мислења
7
Поени од реакции
1
Најиритантен одговор по мене: ... Ќе видиме. или пак Какво ќе биде времето? Епа или ќе врне или нема...
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Прв пат го слушам ова а ретко се случува тоа на темава.Во Кочани да не се употребува само?
Кај нас сум го чул од повеќе луѓе и тоа повозрасни. Ваквите фори мене ме вадат од такт. Ни се смешни ни се интересни.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.757
Кај нас сум го чул од повеќе луѓе и тоа повозрасни. Ваквите фори мене ме вадат од такт. Ни се смешни ни се интересни.
Да да така е само што не сум ја слушнал досега.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Реченица како реченица шо ме вадит од такт е "Абе не му ја мисли"...особено ко ќе ти е тешко или мачно и ти ја речит некој.

А вака, како ситуација ко ќе си во ВЦ и пробат да влезит некој домашен, и ти викаш "Јас сум", а тoј/таа прашвит " шо прајш? ". лелелеле е тука веќе крај...
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
„Знаев дека оваа утакмица ќе ме заебит“...

Тоа е на некој што ќе го заеби еден натпревар на ливче в кладилница...

Пример завчера играа Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити. Некој го има уплатено двојка. Ами да знаел дека ќе го заебит кец ќе го играл...
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Ќе биде,не се сеќирајте,не му е дошол лудиот час! (Се мисли на некој стар ерѓен кој не се оженил иако има 40+
Абе да ви ибам мамлазите,ако на некој на 40+ не му треба сопруга и деца,и не му текнува да формира семејство,нема ни да формира(секоја чест на ретките исклучоци)
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Ќе биде,не се сеќирајте,не му е дошол лудиот час! (Се мисли на некој стар ерѓен кој не се оженил иако има 40+
Абе да ви ибам мамлазите,ако на некој на 40+ не му треба сопруга и деца,и не му текнува да формира семејство,нема ни да формира(секоја чест на ретките исклучоци)
Истиот муабет е и за Беќари/Ергени којшто се родени во периодот од 1963-1970 година...

Добро бе луѓе која жена ќе земе таква личност што е родена во тој период??? Освен ако типот е милионер, полу милионер, или евентуално четврт милионер??
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Истиот муабет е и за Беќари/Ергени којшто се родени во периодот од 1963-1970 година...

Добро бе луѓе која жена ќе земе таква личност што е родена во тој период??? Освен ако типот е милионер, полу милионер, или евентуално четврт милионер??
Баш така,ама штосот е во тоа што 95% од ваквите беќари се нулта милионери,т.е. нивните родители сеуште ги издржуваат(своевидни паразити) и некои немаат ни ден работен стаж! Епа која ќе си земе таков за сопруг нека му ја мисли
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Ќе биде,не се сеќирајте,не му е дошол лудиот час! (Се мисли на некој стар ерѓен кој не се оженил иако има 40+
Абе да ви ибам мамлазите,ако на некој на 40+ не му треба сопруга и деца,и не му текнува да формира семејство,нема ни да формира(секоја чест на ретките исклучоци)
Јас не знам што онаа Лила кобила од Се или нешто се глупира, на луѓето во емисијата им дроби што биле некоие ергени, конкретно сега има лик од 44 години и постојано и таа и другите играчи му мрчат што не е во брак.
Баш е Лила пример за некого.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Јас не знам што онаа Лила кобила од Се или нешто се глупира, на луѓето во емисијата им дроби што биле некоие ергени, конкретно сега има лик од 44 години и постојано и таа и другите играчи му мрчат што не е во брак.
Баш е Лила пример за некого.
Лила е криминалка која глуми поштена жена која сама си го заработува лебот,се виде убаво во аферата Рекет колку е умешана у криминалите на сдсовци,да беше ова саглам држава веројатно директно у чорка ќе одеше ама вака веројатно се има испрцано со некој главен за без пари за да спаси г'з де,хехе
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Најиритантен одговор по мене: ... Ќе видиме. или пак Какво ќе биде времето? Епа или ќе врне или нема...
Ме потсети на еден момент од минатото, како копиљ искачам од дома со веспа и сретнувам еден постар чичко. Го прашувам дали ќе почне да врне за скоро... добив одговор - или ќе врне или нема. Јас тргнав со моторчето и после пола саат ме фаќа дожд абе не знаеш, потоп. Ми стигна СМС од чичкото- Ќе врне. :)
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
„Кога ќе се мажиш/раѓаш деца, време ти е, хехе?“ И тоа на погреби од сите можни настани. Имаше една зезанција во контекст на тоа: „ако уште еднаш ме прашаш кога следно ќе се мажам, јас шеретски ќе те потчукнам по рамо и ќе те прашам кога тебе следно ќе ти дојдеме на погреб, време ти е?“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom