Клише реченици кои сите ги мразиме

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.135
Поени од реакции
2.778
„Дедо ја имат возено, не е многу стегана“...

Она кога некој млад ти продава половна кола...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.860
Поени од реакции
35.287
„имајте убав ден“ после секој службен телефонски разговор со рандом содржина, буквално ист крај на разговорот!
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.208
Поени од реакции
29.072
"знам дека звучи клише..."
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.551
Поени од реакции
21.350
„имајте убав ден“ после секој службен телефонски разговор со рандом содржина, буквално ист крај на разговорот!
Па да, што друго очекуваш да ти кажат? "Пријатен ден", "имајте убав ден", "имајте убав остаток од денот". Сигурно нема да ти речат "чао", "се слушаме" или пак да ти спуштат слушалка без да те отпоздрават.

Ако толку ги мразиш тогаш превентивно спуштај им пред да те отпоздрават. :toe:
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.135
Поени од реакции
2.778
„имајте убав ден“ после секој службен телефонски разговор со рандом содржина, буквално ист крај на разговорот!
Сега и во погребално претпријатие да се јавиш на крај истото ќе ти го речат...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.860
Поени од реакции
35.287
Сега и во погребално претпријатие да се јавиш на крај истото ќе ти го речат...
...не, тоа е друго клише, било што да се случи во негативна смисла, па и настинка, ај ,,со помин,, буквално сите го кажуваат така!
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.239
Поени од реакции
21.551

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.135
Поени од реакции
2.778
Погодете ја оваа клише реченица којашто е актуелна едно 2-3 години по интернетов. Само не знам кој е човекот што ја измислил.

Еве со малку помош:

З✻ Д✻✻✻✻✻ П✻✻✻✻✻✻✻???
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.375
Поени од реакции
7.474
Ти текнува?... Е, така.

Лиале чуече, шузбориш бе? Ма даааај.

И ондак то.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.135
Поени од реакции
2.778
Некој кога ќе ме праша шо прајш, јас му одговорам прам три работи: Благоец именден, куќна слава Митровден и селска слава Богоројца.

А ти шо прајш Св. Никола, Богоројца пречиста или зимски Свети Ѓорѓија???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom