Клише реченици кои сите ги мразиме

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.410
Има толку многу клише реченици, кои повеќето од нас не можат да ги смислат. Можеби се вистинити, можеби не, тоа и не е толку битно во темата.
Причината заради која ја отворив темава е да видиме кои реченици, изреки, узречици и слично највеќе ја иритираат општата популација.

Прашањето е: Која реченица/изрека/узречица највеќе ве вади од такт и не може да ја смислите? И зошто?

Не е битно дали е за обичен живот, љубов, кариера и сл. За што и да се работи, а ве нервира, постирајте го, па да видиме дали има реченица која сите ја мразиме. :)))
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.779
Пак ќе се врати на куров мој, кај ќе оди?
--- надополнето: 9 јануари 2012 во 17:44 ---
Е сега ме иритира затоа што шансите се мали за тоа ама бре машка гордост не попушта :icon_lol:.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
- бооооо, брат. ( ебаве битолчаните)

-Другар, вечерва има да се напрам ЛОООМ!.

- А шо ти непиеш алкохол?
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
Арен?
Арен еве,ти?
Добро е :)
...................................
ОЈ Ристо,како е?
Викај арно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom