Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ако играат финале Новак и Нада, ќе добие Новак ќотече. Многу слабо игра, е сега тоа што неговото слабо е појако од повеќето играчи, тоа е друга работа. Ама Надал не е повеќето играчи.
 
Член од
24 август 2020
Мислења
119
Поени од реакции
137
Победа - Плачковица 1-1 @1.95
Плачковица после 3 кола нема бод. Минатото коло изгубија од Слога која го има еден од најлошите тимови во лигава. Од друга страна Победа е добра на домашен, две високи победи досега, ги следам редовно дечките и очекувам лесен триумф.

Слога Виница - Кожув Х2 @1.5, 2 @2.5
Апсолутно нереално висок коефициент за Кожув. Има value за 2ка да се одигра, но ако не сакате ризик Х2 мислам сигурно ќе дојде. Кожув е единствена екипа во лигава која може да им направи проблем на Брегалница и Тиквеш. А како што кажав погоре за Слога, заедно со Росоман и Плачковица имаат најслаби екипи.
sega tresi se za 1200 denara , i samio kazuvas deka ja sledes Pobeda (verovatno si od Prilep i voa e poveke navivacki tip) ama da staves pari na pobeda na 1.60 na vakva pobeda koja osven dvete brzi krila Tempoto i br 14 ( ne mu go znam imeto na deteto) i nemat nekoj drug so dvoe bar jas ne vide na dvata meca so gi gleda protiv Rosoman i Sasa ( protiv Kit Go ne gi gleda ama po toa so go procita i slusna e deka dadele 3 gola na vreme i si se zatvorile). So Gesho koj e 100kg i Dunimaglovski koj edvaj ode i desnio bek Spirkoski koj nema ni F od fudbaler i igra samo radi toa so tatko mu e nesto u FFM koj ni u najgolemio kosmar nema da stavam pari na takva Pobeda i toa padnala 1.20 na bet365.Steta blokiraa mi go akaunto na bet365 inace bez razmisluvanje ke sum stavil x2 na Plackovica oo 3.75 posto nema da mi bide krivo da padna
na takva kvota nego na 1.20 koja e se ama ne realna. Bez razlika so e uste 0:0 ama sega go gledam tvojo post i morass da ti iskomentiram.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.498
Во животот само една работа е сигурна, неизбежна, од неа нема бегање и таа само мора да се случи на сите живи луѓе и суштества. Секако тоа е заминувањето од овој свет, се друго е релативно дали мора или не мора.
Абе роки кога се раѓа бебе мора да се роди голо или не мора? Релативно или апсолутно ти изгледа?
 
Последно уредено:
Член од
22 август 2018
Мислења
192
Поени од реакции
81
sega tresi se za 1200 denara , i samio kazuvas deka ja sledes Pobeda (verovatno si od Prilep i voa e poveke navivacki tip) ama da staves pari na pobeda na 1.60 na vakva pobeda koja osven dvete brzi krila Tempoto i br 14 ( ne mu go znam imeto na deteto) i nemat nekoj drug so dvoe bar jas ne vide na dvata meca so gi gleda protiv Rosoman i Sasa ( protiv Kit Go ne gi gleda ama po toa so go procita i slusna e deka dadele 3 gola na vreme i si se zatvorile). So Gesho koj e 100kg i Dunimaglovski koj edvaj ode i desnio bek Spirkoski koj nema ni F od fudbaler i igra samo radi toa so tatko mu e nesto u FFM koj ni u najgolemio kosmar nema da stavam pari na takva Pobeda i toa padnala 1.20 na bet365.Steta blokiraa mi go akaunto na bet365 inace bez razmisluvanje ke sum stavil x2 na Plackovica oo 3.75 posto nema da mi bide krivo da padna
na takva kvota nego na 1.20 koja e se ama ne realna. Bez razlika so e uste 0:0 ama sega go gledam tvojo post i morass da ti iskomentiram.
Шо биде оваа утакмица уште ли не е завршена?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Ако играат финале Новак и Нада, ќе добие Новак ќотече. Многу слабо игра, е сега тоа што неговото слабо е појако од повеќето играчи, тоа е друга работа. Ама Надал не е повеќето играчи.
Можда ќе игра Трпе место Нада хехехехехе дасе на6алиме малце на овој мртов саботен ден.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Абе убоо си кренавте у почеток, кој си знаеше нешто убоо, шо ѓаол ве спотера глупости да почнете пак.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.596
ХАХАХАХАХА абре колку и да се правиме цивилизирани, коцкари сме. Дегенерици.

Јас па се мачев анализа да пишам за Селта да не ми преговорите нешто. :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom