Кладилница (Генерална дискусија)

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Евертон споредено со Вба има дрим тим и резил ќе беше да не тепаа, не се правам генерал после војна на сите тикети 1-1 3+ ја имав. Оваа сезона ќе бидат пријатно изненадување.
Лидс беше посигурна за на голови ама и за 1 не беше лоша, одбраната им е сирење а во напад добро комбинираат.
Ne se pravis ama se pravis, kako sto ti kaza i 4lenot pogore...
Navistina posle zavrseni utakmici dojde da kazis kako trebalo da se odigraat ?
Sekoja cest
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.146
Поени од реакции
16.662
Ne se pravis ama se pravis, kako sto ti kaza i 4lenot pogore...
Navistina posle zavrseni utakmici dojde da kazis kako trebalo da se odigraat ?
Sekoja cest
Полека бе, кој дојде да кажува камо требало да се изиграат? Јас тоа шо мизлев дс изиграм го изиграв, членот рече дека не се исплати коеф. за Евертон, јас му дадов реплика дека и те како се исплатеше оти Вба е прв кандидат за испаѓање а Евертон со Анчелоти супер засилувања зедоја.
Ништо злонамерно, ништо провокаторски.
Пишав и дека се интересна екипа за во иднина за кладење.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.670
Евертон е домашна екипа, би требало годинава дома да делкаат Се живо и диво, нема публика за дополнителна мотивација, мал хендикеп
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Полека бе, кој дојде да кажува камо требало да се изиграат? Јас тоа шо мизлев дс изиграм го изиграв, членот рече дека не се исплати коеф. за Евертон, јас му дадов реплика дека и те како се исплатеше оти Вба е прв кандидат за испаѓање а Евертон со Анчелоти супер засилувања зедоја.
Ништо злонамерно, ништо провокаторски.
Пишав и дека се интересна екипа за во иднина за кладење.
Цел ден дремеше на форум, можеше да пишеш пред да почнат натпреварите ;)
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Полека бе, кој дојде да кажува камо требало да се изиграат? Јас тоа шо мизлев дс изиграм го изиграв, членот рече дека не се исплати коеф. за Евертон, јас му дадов реплика дека и те како се исплатеше оти Вба е прв кандидат за испаѓање а Евертон со Анчелоти супер засилувања зедоја.
Ништо злонамерно, ништо провокаторски.
Пишав и дека се интересна екипа за во иднина за кладење.
Pa toa de, ti mu dade replika deka i te kako se isplatese, no ova go pisuvas odposle, od koga zavrsija utakmicite.
Nisto zlonamerno ne mislev ni jas, samo e glupavo posle utakmici vakvi postovi...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.146
Поени од реакции
16.662
Pa toa de, ti mu dade replika deka i te kako se isplatese, no ova go pisuvas odposle, od koga zavrsija utakmicite.
Nisto zlonamerno ne mislev ni jas, samo e glupavo posle utakmici vakvi postovi...
Мор остај то, нека победат некако Арсенал оти џабе ќе ми е Евертон ако се сопнат Арсенал со Вест Хем.
И Селта не е лошо да појачаат за мир во куќата :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Победа - Плачковица 1-1 @1.95
Плачковица после 3 кола нема бод. Минатото коло изгубија од Слога која го има еден од најлошите тимови во лигава. Од друга страна Победа е добра на домашен, две високи победи досега, ги следам редовно дечките и очекувам лесен триумф.
Добра екипа е Плачковица, иако после 3 кола немаа ниеден бод. Не знам од каде беше толку сигурен, дека Победа лесно ќе тепа против нив :toe:
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Денес, по ред

1. Џокович, -19.5 гема. Ако има некој тениски експерт што може да објасни што се случи во мечот би сакал да го слушнам, 4-0 прв сет, 2-0 и две брејк шанси за 3-0 у втор сет, против смешен противник кој мислам дека играше 7 меча у последните 8 дена, не ми е јасно стварно што се дешаваше у тој меч

2.Свитолина да го земе вториот сет. Против Вондрушова која не играше ништо посебно се до овој меч, имаше и долги мечеви, синоќа касно го заврши својот меч, си викаш мора да падне на кондиција. Втор сет 6-0 за Вондрушова.

3. Плишкова да победи 2-0. Имаше 1-0 во сетови и 3-1 во вториот и целосна контрола до тој момент. Од тие 3-1 изгуби 5 гема у низа и целосно се сврте моментумот. Трет сет, 6-0 за Плишкова.

4. Арсенал кец у кец. Кога видов како играат Арсенал се помирив дека нема шанси ова да излезе, секое второ подавање беше или погрешно или на раб да биде пресечено. Дадоа некако гол на среќа, ај викам може редно е среќата да биде на моја страна. Ама треба да се заврши денот со стил, да се стави шлаг на тортата. 45 минута 1-1.

Иначе Надал штотуку го изгуби првиот сет со 6-2 против Шварцман.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Добра екипа е Плачковица, иако после 3 кола немаа ниеден бод. Не знам од каде беше толку сигурен, дека Победа лесно ќе тепа против нив :toe:
Dojava brat na bratu4ed mu drugar ima brat koj brani vo Pla4kovica i ima kazhal deka se bosi i nemoj da se zaebe6, da ne ja odigra6 kec u kec!
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.622
Лидс е претоварен на кец, многу луѓе се залетаа после 3та гола на Енфилд. Исто избегнувајте го и Вилареал.

Јас ќе одолеам денес на богатата понуда, осеќам дека денот ќе биде падни стани. Ќе играм сингл на Селта. Негативната енергија и деструкцијата си владее во соблекувалната на Валенсија. Нешто слично како во Барселона само шо Валенсија е од помала класа. Повредени се Солер и Мангала, одбраната им е швајцарско сирење тоа со дупчиња на него.
Селта од друга страна иако ремизираше прво коло, продолжува да си игра класично тврдо во одбрана. Не дека се нешто атрактивни во нападот, али си чекаат на шансите. Нивниот терен со нивната одбрана оваа сезона ќе биде лизгав и за поголемите екипи, камоли за ваква размонтирана Валенсија.

Селта 1 @2.10 коеф.
Бум сингаларка, 2-1. Влезе малце потешко од што очекував, али сепак влезе. Тотално заборавив дека Селта го има и Аспас. Тврда утакмица како шо реков, имаше период од некои 15 минути сврзани каде што тoпката беше нонстоп на половината на Валенсија, ги уби фрустрација. Патетично тимче, ќе напраиме пари оваа сезона на нив кога ќе играт на гостински терен.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.622
Хуеска - Кадиз - 1 @2.10 коеф.

Се мислев помеѓу паровите Бетис-Ваљадолид и Хуеска-Кадиз, али сепак ќе одиграм на новите екипи во Примера, и поради тоа што ја гледав Хуеска во првото коло. Имаа супер прво коло каде успејаа да извадат бод на гостувањето кај Вилареал, имаа 10 шутеви од кои 4 во рамките на голот. Иако играта им беше базирана на одбрана, кога беше топката во нивен посед превзимаа иницијатива и баш изгледаа креативно во нападот.
Кадиз го немам гледано сеуште, али некако имам чувство дека ќе бидат топовско месо и први фаворити за експресно враќање во Сегунда. Прво коло изгубија дома од Осасуна, која исто така е повратник во лигата.

Иначе порано шпанско првенство многу пратев, и на 4-5 пати го имам типувано и погодено цело коло со конечни типови. Ќе пробам да типувам 10 утакмици во наредните неколку викенди, чисто да видам колку ќе сум успешен процентуално. Сеа за сеа сум 1/1, Селта погодена денес. Уплатена ми беше скромно на 20 евра.
 
Член од
24 август 2020
Мислења
119
Поени од реакции
137
Добра екипа е Плачковица, иако после 3 кола немаа ниеден бод. Не знам од каде беше толку сигурен, дека Победа лесно ќе тепа против нив :toe:
pogotvo u nasta vtora mizerna liga deka sekoj sekogo moze da tepa,ama treskat gluposti ubavo mu vcera odgovori na negovio post samo nogu kasno go vide 1.20 na Pobeda treba da si lud da igras,a cim ja gledal do sega i vika deka se nogu dobri togaj ili ne razbira fudbal ili kako so kaza gore navivacki igra.Pobeda osven dva igraca nema nisto drugo i sam ne znam kako na Kot Go mu dadea 4 gola,aj na Rosoman so mu dadea 3 dadea mada i tamo ne bea sjajni samo so bea pospremnin i iskoristija
si gi sansite .Isto i Bregalnica vcera 1.05 hahahaahah ne biva so Pitu Guli igrat pa 1.05
 

Kajgana Shop

На врв Bottom