Кладилница (Генерална дискусија)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Да не знае некој колку ќе бидат хендикепите за Македонија-Ангола и Тунис-Шпанија?
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Да не знае некој колку ќе бидат хендикепите за Македонија-Ангола и Тунис-Шпанија?
Можеби и нема да бидат во право, но на flashscore викаат 10,5 за нашиве и 6,5 за Шпанија.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Фала дечки, се надевам ќе останат волку, ова некако ми изгледа ко да е одлично да се игра на Ангола...мислев и Тунис исто да тепа со хендикеп...али шо знам...ако ние ги тепамве 4 кој гарантира дека Шпанија нема со 7? ..зезнато е и тоа али секако мислам дека вреди....
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Фала дечки, се надевам ќе останат волку, ова некако ми изгледа ко да е одлично да се игра на Ангола...мислев и Тунис исто да тепа со хендикеп...али шо знам...ако ние ги тепамве 4 кој гарантира дека Шпанија нема со 7? ..зезнато е и тоа али секако мислам дека вреди....
Максимум 7 гола ги тепаме Ангола.. Не гледам повеќе од тоа, играме против брз тим тие мн ќе грешат ама утакмицата ќе биде спора, ќе ја успориме играта...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Максимум 7 гола ги тепаме Ангола.. Не гледам повеќе од тоа, играме против брз тим тие мн ќе грешат ама утакмицата ќе биде спора, ќе ја успориме играта...
Па и мене ми иде на тоа дека нема шанса 11 да тепаме...ваљда и ќе ги намалат границите у меѓувреме...
Башка нашиве и да водат 11+ сигурно последни 10 минути ќе се опуштат и нема да се замараат до толку а Ангола ќе се доближи....слично ко што во пријателскиве така Босна ни се приближи...
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Па и мене ми иде на тоа дека нема шанса 11 да тепаме...ваљда и ќе ги намалат границите у меѓувреме...
Башка нашиве и да водат 11+ сигурно последни 10 минути ќе се опуштат и нема да се замараат до толку а Ангола ќе се доближи....слично ко што во пријателскиве така Босна ни се приближи...
Da ali prijatelskive se edno a ovie utakmici vo grupa se drugo mora da mislat i na gol razlika ...

Sent from my thor using Tapatalk
 
Член од
28 мај 2013
Мислења
40
Поени од реакции
36
Каде може да се следат играчите на светсково ракомет?Кој колку голови има?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
уве генсхајмер - 5,5,
џамали +2,5
,степанчиќ + 3,5
,хансен -6,5
,симонет +3,5

Тоа е планот за денес...any suggestions?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
уве генсхајмер - 5,5,
џамали +2,5
,степанчиќ + 3,5
,хансен -6,5
,симонет +3,5

Тоа е планот за денес...any suggestions?
Не би се коцкал со Геншајмер .. прв пеналџија ќе им биде мислам а би требало да има доста пенали пошто ќе биде машки дуел .. јас би го играл Гигу + вчера ги гледав јапанциве играат брз ракомет т.е што би се рекло во кошаркарски жаргон ран&ган игра .. па крилата на франција треба да бидат во прв план плус може уште 2-3 гола минимум од пенал би требало да е лесна плуска .
Геншајмер + Гигу + Јакобсон + Ласе сван Хансен + овие ќе ги играв ама не ги играм овие Спортлајф се напраја бетер од копачка .. го намалува на 1.6 за + а за - останува 1.9 кретени ..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Da ali prijatelskive se edno a ovie utakmici vo grupa se drugo mora da mislat i na gol razlika ...

Sent from my thor using Tapatalk
А бе да, фала богу не се водам од пријателската на крај памет ми е тоа, повеќе се водев од тоа дека не ги бива нашиве до толку да се доминантни :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Го играм Гигу 3.5+, во прво даде 3, второ си одмараше на клупа фино лепо. Мрш! :mad:
Добро можно ли е само на мене вакви работи да ми се дешаваат? ДеРозан на 28.5+ со 28 поени по 3 четвртини не ни влезе во четвртата. Кој кур беееееееее?


И кај се гледа лични грешки на НБА тие статистиките? Се да им ебам значи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom