Кладилница (Генерална дискусија)

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Сабајлето ми даде опција за Cash Out на bet365 на незавршен меч со нешто поситна добивка од предвидената. Koга го имаат ова воведено?
Ова супер работа е,на типико го има доста време.

Пример чекаш 100 евра,а натпреварот ти почнува за 6-7 часа,тогаш ти даваат 70-80евра,па што поблиску иде времето кога ќе почне натпреварот се помалку и помалку е добивката.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
749
Поени од реакции
507
На еден у Моцарт на 120 ден. добивка му земаа 12 денари данок . Му бараа лична карта, па му извадија листови да потпишува :tapp:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
На еден у Моцарт на 120 ден. добивка му земаа 12 денари данок . Му бараа лична карта, па му извадија листови да потпишува :tapp:

па јебали смо ежа у леџа,сеа замисли некој фати некоја убава сум и му тропаат од влада дома на врата “Здраво момак,уште 10% данок“
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Случајно да не знаете што треба да потпишеш на листот ?
Ја осеќам ќе бараат и на крај година 10%,а кај коцкар парите седат од ден за ден.:P
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.952
Поени од реакции
63.932
Ова супер работа е,на типико го има доста време.

Пример чекаш 100 евра,а натпреварот ти почнува за 6-7 часа,тогаш ти даваат 70-80евра,па што поблиску иде времето кога ќе почне натпреварот се помалку и помалку е добивката.


Ова беше во тек на мечот.
Јас ја пуштив Квитова на 50Е да ја тепа Мекхејл 2-0 во сетови во првиот гем, пошто Квитова почна фуриозно со лупање винери, и ми се виде изгледно дека ке ја прегази младава Американка.

На резултат 1-0 во сетови, и некаде 4-0 во гемови во вториот, од можната добивка од 72Е, ми даде кеш оут опција од 70Е.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
У која кладилница ги има квалификацииве за Аустралиан Опен,да ги одиграме
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
681
Поени од реакции
188
Cash out на Вилијам односно Close bet на бет365 е добра работа. Спасува од примен гол у продужение или у последни 5 мин. Исто така ако имаш тикет со повеќе утакмици и првите ти влезат можеш таа најкасно шо ти е да ја скокнеш зашто нели се договоривме тогаш највеќе се местело :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.517
Поени од реакции
109.760
Ај пиши кои ги мислиш,ја сега ги спремам пополека. :cool:

Оди види Риба со кого ќе игра.Ќе се изненадиш.Би требало да го знаеш.:vozbud:
Тием, Бамбри, Еванс, Матје. Од жените Веснина и Квитова.
Омг Риба со Оскар Хернандез, земјашов што играше со капче нон стоп. :pos: 100 години нема играно овој. :pos:
 
B

Blade Torch

Гостин
Каква е оваа ГЛУПОСТ со потпишување листови во Моцарт ? Ако е така и во копачка дигам раце од спортскава. Не внесувам име и презиме во тие води .

Уште крвта остана да ни ја испијат БРАЌА !!!
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
681
Поени од реакции
188
Каква е оваа ГЛУПОСТ со потпишување листови во Моцарт ? Ако е така и во копачка дигам раце од спортскава. Не внесувам име и презиме во тие води .

Уште крвта остана да ни ја испијат БРАЌА !!!
Ај бе не ме зезај? Лична карта за секоја добивка?
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.222
Поени од реакции
8.078
Каква е оваа ГЛУПОСТ со потпишување листови во Моцарт ? Ако е така и во копачка дигам раце од спортскава. Не внесувам име и презиме во тие води .

Уште крвта остана да ни ја испијат БРАЌА !!!
Работата со името и презимето е во тоа УЈП да знае дека ти е одбиен данок на добивката а со потврдата која ја добиваш кладилницата е обврзана да ги плати останатите 10%. Нема шанси на крај на година повторно да ти биде побаран данок на сите добивки.

Инаку јас не се сложувам воопшто да се плаќа данок на било каква добивка. Глобално гледано, играчите се во минус а кладилницата е во плус. Значи кога губиш се е во ред а кога ќе фатиш треба да ти одбијат данок. Епа нека идат у три лепе со тој закон. Кој ќе ми плати на мене данок на загуба кога ќе ме спотера неколку месеци е***о ливче да не фатам?
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Само што се комплетираа сите натпревари во Бетсити,кој има таква кладилница кај што живее,единствена шанса да се уплати на Аустралиан Опен.Ваше е да побарате да ви ги исштампаат тенисите.

Од мене Тием,Бамбри,Еванс,Гигунон,Мачадо,Рола(Ди Мауро има изиграно само два натпревари на хард во последните 6 години а има 36 години),Сугита,Чиудинели,Беранкис и Сафват.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom