Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Стивенс моментално не сака да игра тенис. Она буквално мрази што мора да биде тука на терен. Па ја видов бар 5 поени каде она буквално не сакаше да трча на топки кои може комотно да ги стигне. Види ја сега трет сет што прави, поен не може да земе.
Ова ми е втор промашен тiп на неа ви две три недели. Денес изгледаше како да ја мрзи да живее.
 
Последно уредено:
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Ова ми е втор промашен туп на неа ви две три недели. Денес изгледаше како да ја мрзи да живее.
Девојкава дефинитивно заслужува една суспензија да ја врати малце у реалноста. На 3 од последните 4 меча го прави ова. Против Мугуруза ја гледав, втор сет ги играше само топките кои одеа во неа, сите други ги пропушташе. Против Хибино третиот сет немаше никаков напор од неа за било што, исто како и денес против Гиберт. И американските коментататори во неколку наврати го нагласија тоа дека не сака да трча на одредени топки кои комотно може да ги стигне. Не ми се верува дека женскиот тенис може да биде толку отиден у курац, ГС шампион да не сака да трча на терен, како да е дојдена на шетање.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Богдан - Кенин 1, коефициент 2.96 Пајнакл.

Богдан е многу солидна на земја, во првото коло без никаков проблем ја совлада Бабош, што реално и не е некакво достигнување последната година и пол. Ја гледав и во Прага на земја, ја убиваше Кристина Плискова во првиот сет, беше 4-0 за неа, но мораше да предаде. Кенин е далеку од својата најдобра форма, и уште подалеку од својата омилена подлога. Против Самсонова одигра еден слаб меч, изгуби сет. Веројатно сеуште е во шок од поразот против Азаренка во Рим, кој навистина беше понижувачки. Еднаш имаат играно пред ова во Монтреал 2018, 2-1 за Богдан. За пострашливите имате +3,5 на 1.99 исто на Пајнакл.
Зигмунд - Гергес овер 20.5 коефициент 1.90 Бет365.

Потполно различен стил на игра, Зигмунд игра многу интересен тенис, измислен како за на земја. Многу дроп шотови и менување на ритамот. Гергес игра од основна линија, многу добар прв сервис и страшен форхенд. Кога беше во најдобра форма одлично играше на земја, Возниацки има многу ќотек јадено од неа на оваа подлога. Два пати имаат играно меѓу себе, двата пати на земја и двата пати во три сета. Очекувам слично сценарио овде, иако границата може да биде префрлена и во два сета.
Автоматски споено мислење:




Бара - Ван Ујтванк 1, коефициент 2.17 Пајнакл.

Бара игра во животна форма, овде помина три кола квалификации по 2-0, и во прво коло ја растури Дона Векич. Игра многу интелигентен тенис, со многу чувство што треба да се одигра во даден момент. Навистина ме воодушеви, ја гледав и со Хогенкамп во квалификациите, и со Векич. Ван Ујтванк не е во најдобра форма, овде во прво коло ја доби Петерсон за која земјата е ужасна подлога, а и против неа узгуби сет. Пред тоа има еден куп порази, на сите возможни и невозможни подлоги. Овде повеќе шанси има да извади некое евро во парови, каде што игра со нејзината женска, Грет Минен.
Остапенко - Плискова 1, коефициент 2.30 на Бет365.

Остапенко е dark horse на овој турнир. Бивша шампионка, на која првиот освоен турнир во кариеарата и е Ролан Гарос. Полудо не може од тоа. Знаете што мислам за Остапенко, ја пратев уште кога беше тотален анонимус. Ако постои некој кој на добар ден е буквално unplayable тоа е Остапенко. Во првото коло против Бренгле погоди 46 !!! винери. Вистина е дека се против Бренгл, но сепак се 46 винери. Плискова од друга страна никогаш не била посебно добра на земја, во првото коло се мачеше со квалификантката од Египет Шериф. Во првиот сет не реализира 8-9 сет топки и на крајот го изгуби тој сет. Сега овој меч нема да биде како тој, бидејќи Шериф игра нековенционален тенис, ја изаdi од патики Плискова во првиот сет со кик сервис и скратена топка веднаш после ритрнот. Овде ќе видиме надјачување од основна линија. Ако Остапенко пристојно сервира, односно има висок процент на уфрлен прв сервис, за да и оневозможи на Плискова да ја малтретира на втор сервис, може до победа.
3 од 4, не е лошо, штета што Богдан падна после првиот сет.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Ретко играм тенис, и сеа на СЛ ја имав Бара - Ван Ујтванк 1 и на 6-1 4-0 вторава предаде, и СЛ само ги враќа парите. Може глупо прашање ама пошо неам многу играно тенис, на било кое предавање рачуна коеф 1?
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Efes denes bez Larkin Screenshot_20201001-171857_Chrome.jpg
Автоматски споено мислење:

Bez Larkin sea Micic ke e lider na ekipata a go nudat na samo 13.5 poeni. Mislam deka lesno ke odi +
 
Последно уредено:
Член од
18 август 2019
Мислења
150
Поени од реакции
191
Ретко играм тенис, и сеа на СЛ ја имав Бара - Ван Ујтванк 1 и на 6-1 4-0 вторава предаде, и СЛ само ги враќа парите. Може глупо прашање ама пошо неам многу играно тенис, на било кое предавање рачуна коеф 1?
Без разлика кога било да предаде некој коеф е 1
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ретко играм тенис, и сеа на СЛ ја имав Бара - Ван Ујтванк 1 и на 6-1 4-0 вторава предаде, и СЛ само ги враќа парите. Може глупо прашање ама пошо неам многу играно тенис, на било кое предавање рачуна коеф 1?
во нашите клаџи е така, да се рачуна 1 квота било кој играч и било кој сет да предаде.. во странските не е така.. на пример сега на маратонбет ќе те искешираа..
 
Член од
24 август 2020
Мислења
119
Поени од реакции
137

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Ај некој нека ме потсети кој беше членот што лани кажа дека ќе уплати Давидович Фокина ќе освои Гренслем до негова 25 година?

Колку квота беше?

Еве сеа глеам дека игра со Рублев и ми текна..

Ако не се лажам ептен лоша беше квотата за нешто такво, се испод 100+ е глупо...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.586
Ај некој нека ме потсети кој беше членот што лани кажа дека ќе уплати Давидович Фокина ќе освои Гренслем до негова 25 година?

Колку квота беше?

Еве сеа глеам дека игра со Рублев и ми текна..

Ако не се лажам ептен лоша беше квотата за нешто такво, се испод 100+ е глупо...
@SK-92

Потсети ме да го истепам за тоа што го кажа. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
@SK-92

Потсети ме да го истепам за тоа што го кажа. :D
Многу глуп тип жими се

Пред се ради квотата, пошто стварно памтам беше ептен глупа за нешто такво

Да ми дадат сеа 100 квота за Саша Зверев да освои ГС пред 25 година (има 23 сега) не би уплатил, а камо ли...50-70 или колку и да беше за Давидович Фокина.

А не дека е гомно играч Фокина, има некаков потенцијал....ама ептен глуп тип беше, ноу офенс :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.520
Многу глуп тип жими се

Пред се ради квотата, пошто стварно памтам беше ептен глупа за нешто такво

Да ми дадат сеа 100 квота за Саша Зверев да освои ГС пред 25 година (има 23 сега) не би уплатил, а камо ли...50-70 или колку и да беше за Давидович Фокина.

А не дека е гомно играч Фокина, има некаков потенцијал....ама ептен глуп тип беше, ноу офенс :D
Тоа е кога ќе фатиш добар бет на него, па во моментот ќе напишеш тука. :D
Го утепа Шарди а и Монфилс го доби па играше полуфинале мислам, неможам да се сетам а на телефон сум и не ми се бара.
Иначе не уплатив а не ни имаше квота, следното утро сигурно и сум заборавил што воопшто сум мислел. Го гледав и после тоа, катастрофа изигра, ме дупна на пар тикети и се откажав од момакот.
Не е лош играч, ама максимум што може е некој атп 500, евентуално некогаш во иднина 1000 ако потренира малце на себе.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Тоа е кога ќе фатиш добар бет на него, па во моментот ќе напишеш тука. :D
Го утепа Шарди а и Монфилс го доби па играше полуфинале мислам, неможам да се сетам а на телефон сум и не ми се бара.
Иначе не уплатив а не ни имаше квота, следното утро сигурно и сум заборавил што воопшто сум мислел. Го гледав и после тоа, катастрофа изигра, ме дупна на пар тикети и се откажав од момакот.
Не е лош играч, ама максимум што може е некој атп 500, евентуално некогаш во иднина 1000 ако потренира малце на себе.
Памтиш што квота беше?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom