Кладилница (Генерална дискусија)

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Абе остај го Лилард, дрмај на тенисот. Easy money.
Ne pratam tenis, a i denes mnogu si go iskomplicirav bezpotreba denot so kladenje vo zivo na ebenata kineska kosarka...
Se otkazuvam denes od bilo kakvi aktivnosti, eventualno eden Kombi list ako ispratam pokasno na sitna uplata.
Daj boze da e dobiten tenisot, so srekja.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Слагам се со типот, Коко е 15 години , а Брејди вчера покажа добра игра против Серена ( шо не е лесно да ја победиш колку и да е вон форма).
Дефинитивно value bet е Брајди.
Не играше Брејди со Серена, од Шелби Роџерс испадна Серена.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ако ова не пројде денес не знам што да кажамПрегледај го приврзокот 262555
Халеп-Бегу нема што да коментирам, ако Халеп не го добие овој меч против Бегу која веќе не знам дали има сила и да оди а камоли да трча и да игра тенис, нека се убие. Брејди игра страшно на овој турнир, Гоф вчера беше ужас во поголемиот дел од мечот, ама сплет на околности( читај Жабур го продаде мечот) се најде у полуфинале, се мислев и за чиста победа на Брејди ама ај на посигурната варијанта да земе сет. Сити оваа сезона се фрли на една карта, а тоа е лигата на шампиони, ако и ова не го искористат дефинитивно не заслужуваат ни финале а камоли титула у ЛШ
нели најбоље клаџа е мара? :D
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
нели најбоље клаџа е мара? :D
Ма фантастична е. На преку десет акаунти ме имаат лимитирано на 2 евра по влог. Супер им се коефициентите, ама џабе кога не ти даваат да уплаќаш.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.062
Поени од реакции
36.646
Gledam ima tipovi sto razbiraat zenskiot tenis i mislat deka ke napravat pari... drugar ti ako mozes da go razberis zenskiot mozok ti si genijj, zenskiot tenis e najnepredvidliva rabota sto moze da se tipuva..
Се шо е поврзано со жени маме ебе, особено кошарка. Подобро дај ги парите на некој просјак надвор отколку да се кладиш на ова.

Туку порано овде имаше еден лик со добри типови на хокеј, знам еднаш сврзав 7 добитни синглови и земав околу 450 евра. :D Активен е уште или? Не ми текнува како му беше никот ..
 
Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
Се шо е поврзано со жени маме ебе, особено кошарка. Подобро дај ги парите на некој просјак надвор отколку да се кладиш на ова.

Туку порано овде имаше еден лик со добри типови на хокеј, знам еднаш сврзав 7 добитни синглови и земав околу 450 евра. :D Активен е уште или? Не ми текнува како му беше никот ..

Ваљда на Ridler мислеш
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.450
Поени од реакции
109.375
Гледам синоќа Жабур против Коко и си мислам колку ќе биде утре коефициентот на Брејди против малата, се надевам на 1.40. Се будам денес на Бет365 ставиле 1.80 на Брејди?

Wtf?

Брејди го игра турнирот на кариерата, после испаѓањето на Серена практично е прв кандидат да го освои Лексингтон, а колку што знам сеуште нема освоено турнир на ВТА ниво. Не гледам како денес нема да добие со Коко. Игра страшно, има реализација преку 80% после уфрлен прв сервис. Вчера ја збриша Бузкова која знае да биде зезната. Коко е супер талентирана, меѓутоа е доста нестабилна и често и се прават брејкови. Овде ги доби Сабаленка која беше во едно од оние нејзини изданија кога не може океан да погоди, и вчера Жабур во еден ајде да речеме многу чуден меч.

@ilz пријателе, товари 2000-3000 евра на ова и пушти ми 100 евра од ќарот да се испијанам на твоја сметка. Додуша како што пијам може и со 5 евра камен да се направам. :pijani:
Плус да се напомене дека Гауф е општо малце преценета од јавноста, мене ич не ми се свиѓа како играч, пушерка мртва. Али ок, има време може ќе ја средат. Вреди да се одигра на Брејди иако она е лик што знае у црни дупки да влезе и да си ебе матер.
 
Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
Член од пред еден месец знае кој е @Riddler :icon_lol:
8член од 2005 , ама не кажуј :cenzura::coffee:
Автоматски споено мислење:

Лошо денес ...

Динамо убави шанси 0:0 ..
Генк 4 шута у гол прво, поништен гол ..
Хелсинки 11 шута у гол ..
Тамбов еден шут , гол ..

Сеа тенисо на Ставро..упс Владимир to the rescue :)
 
Последно уредено:
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Плус да се напомене дека Гауф е општо малце преценета од јавноста, мене ич не ми се свиѓа како играч, пушерка мртва. Али ок, има време може ќе ја средат. Вреди да се одигра на Брејди иако она е лик што знае у црни дупки да влезе и да си ебе матер.
Koга прв пат ја видов ми се чинеше дека ќе игра агресивен напаѓачки тенис. Како поминува времето се подефанзивно и подефанзивно игра.
Автоматски споено мислење:

Член од пред еден месец знае кој е @Riddler :icon_lol:
Специјален истражувач на Кајгана за дупли акаунти на темата за кладење. Многу корисно.

Тркало досадно.
 
Последно уредено:

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.942
Поени од реакции
9.580
Како мојте бе да ме заборајте:D
Иначе активен сум ја само не сум овде нешто многу.
А членов шо е "нов" мислам дека знам за кого се работат го читам скоро секој ден само не бев и не сум сигурен дали е тој шо мислам
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.886
Поени од реакции
7.329
Како мојте бе да ме заборајте:D
Иначе активен сум ја само не сум овде нешто многу.
А членов шо е "нов" мислам дека знам за кого се работат го читам скоро секој ден само не бев и не сум сигурен дали е тој шо мислам
Само еден има таков што успеа да ја направи Бушар тенисерка,а јас да паднам на неа.(претходно ја имав уплатено не ме прелажа)

Sent from my SM-A920F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.450
Поени од реакции
109.375
Како мојте бе да ме заборајте:D
Иначе активен сум ја само не сум овде нешто многу.
А членов шо е "нов" мислам дека знам за кого се работат го читам скоро секој ден само не бев и не сум сигурен дали е тој шо мислам
LacupaCabraLoca?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom