Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
Нешто шо ми фати око рано насабајле е пријателската меѓу Австрија Виена и Дортмунд. Конкретно Виена дава гол 1.95 во Копачка. Додека понудата за ГГ им е 1.78 :ROFLMAO::ROFLMAO:

Marathonbet дава 1.69 , Sportlife дава 1.70 , а коеф секаде паѓат за ГГ https://www.oddsportal.com/soccer/world/club-friendly/austria-vienna-dortmund-4QrExIWp/#bts;2

Малку инфо : https://www.bundesliga.com/en/bundesliga/news/borussia-dortmund-austria-vienna-live-line-ups-stats-sancho-haaland-bellingham-12413

1.95 ми е мал value bet у однос на коеф и фактот дека е безначајна пријателска, ем Австрија со целосен состав , плус нивниот менаџер е екс менаџер на Дортмунд ,Питер Штогер.
Вреде за барем 20 евра влогче.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Чудни се букмејкерите со коефициентите понекогаш. Вчера даваат 1.80 на Брејди против Коко, денес во многу позаебан меч против Тајхман, само 1.40. Тотално безвреден коефициент.

Денес се мислам на Мертенс дека ќе освои барем сет, околу 1.85 е коефициентот, зависи каде ќе го уплаќате. Халеп игра слабо, како многу слабо. Вчера малку фалеше да го изгуби првиот сет против Бегу која беше уморна и плус играше со фластери на раката. Бегу и за сет сервираше ама не успеа да го затвори. Сервисот на Халеп и е очаен, прави редовно 10+ дупли. Ако Халеп не го крени нивото на игра, не сет, мечот ќе го изгуби.

Сега видов дека Pinnacle дава 1.72 на +19,5 на Халеп Мертнес. Тоа практично го покрива и 6-4 6-4 резултатот, така да официјално тип за денес е Халеп Мертенс овер 19.5 на 1.72. Ако Мертенс добие сет секако ќе оди овер мечот, така да овер е подобар избор, во случај Халеп да проигра.
 
Последно уредено:
B

Beginner

Гостин
Чудни се букмејкерите со коефициентите понекогаш. Вчера даваат 1.80 на Брејди против Коко, денес во многу позаебан меч против Тајхман, само 1.40. Тотално безвреден коефициент.

Денес се мислам на Мертенс дека ќе освои барем сет, околу 1.85 е коефициентот, зависи каде ќе го уплаќате. Халеп игра слабо, како многу слабо. Вчера малку фалеше да го изгуби првиот сет против Бегу која беше уморна и плус играше со фластери на раката. Бегу и за сет сервираше ама не успеа да го затвори. Сервисот и е очаен, прави редовно 10+ дупли. Ако Халеп не го крени нивото на игра, не сет, мечот ќе го изгуби.
Вчера ја видов од овде Брејди со Сити комбинирано х2 и добро испадна. Утрово видов играт финале и на 20.5 гема + 1.8 коеф ја комбинирав со уште една за 3 коеф. Сингл да најдобро е да се игра ама на 1.8 коеф и данокот плус небива.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Вчера ја видов од овде Брејди со Сити комбинирано х2 и добро испадна. Утрово видов играт финале и на 20.5 гема + 1.8 коеф ја комбинирав со уште една за 3 коеф. Сингл да најдобро е да се игра ама на 1.8 коеф и данокот плус небива.
Кој натпревар го играш +20.5, Брејди или Халеп?
 
Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
Чудни се букмејкерите со коефициентите понекогаш. Вчера даваат 1.80 на Брејди против Коко, денес во многу позаебан меч против Тајхман, само 1.40. Тотално безвреден коефициент.

Денес се мислам на Мертенс дека ќе освои барем сет, околу 1.85 е коефициентот, зависи каде ќе го уплаќате. Халеп игра слабо, како многу слабо. Вчера малку фалеше да го изгуби првиот сет против Бегу која беше уморна и плус играше со фластери на раката. Бегу и за сет сервираше ама не успеа да го затвори. Сервисот на Халеп и е очаен, прави редовно 10+ дупли. Ако Халеп не го крени нивото на игра, не сет, мечот ќе го изгуби.
Се слагам за Брејди, можам да најдам value у +4,5 на Тајхман.Тоа и имам одиграно, супер игра Швајцарката, прво финале и е у кариера, не верувам дека ќе се даде лесно.Ни она ни Брејди немат загубено сет на турниров, мислам дека коеф треба да се поизедначени, барем така ми делуват шансите.

А за Халеп мислам дека ќе тепа, ама 1.40 не ми се игра пошо вчера беше лоша против преморена Бегу. Мертенс практички и немаше лош сет на овој турнир , освен вториот против Бушар. Ако се исклучи ко тогаш, онда Халеп ќе ја силува. Халеп ја веќе има квалитетно пердашено у Мадрид и на Френч Опен пред 2 години, a у јануар ја победи 6:4 6:4 на Кенгур Опен , се зависи од Мертенс , ако и тргне офанзивно мислам дека Халеп ќе падне поради лошата игра и форма. Можда над 20,5 гејма или Халеп над 12,5гејма ,мислам дека барем еден сет ќе е тесен нешо као 5:5.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Се слагам за Брејди, можам да најдам value у +4,5 на Тајхман.Тоа и имам одиграно, супер игра Швајцарката, прво финале и е у кариера, не верувам дека ќе се даде лесно.Ни она ни Брејди немат загубено сет на турниров, мислам дека коеф треба да се поизедначени, барем така ми делуват шансите.

А за Халеп мислам дека ќе тепа, ама 1.40 не ми се игра пошо вчера беше лоша против преморена Бегу. Мертенс практички и немаше лош сет на овој турнир , освен вториот против Бушар. Ако се исклучи ко тогаш, онда Халеп ќе ја силува. Халеп ја веќе има квалитетно пердашено у Мадрид и на Френч Опен пред 2 години, a у јануар ја победи 6:4 6:4 на Кенгур Опен , се зависи од Мертенс , ако и тргне офанзивно мислам дека Халеп ќе падне поради лошата игра и форма. Можда над 20,5 гејма или Халеп над 12,5гејма ,мислам дека барем еден сет ќе е тесен нешо као 5:5.
Допишав во постот, овер 19.5 на 1.72 ми изгледа одлично.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.460
Поени од реакции
109.419
Се слагам за Брејди, можам да најдам value у +4,5 на Тајхман.Тоа и имам одиграно, супер игра Швајцарката, прво финале и е у кариера, не верувам дека ќе се даде лесно.Ни она ни Брејди немат загубено сет на турниров, мислам дека коеф треба да се поизедначени, барем така ми делуват шансите.

А за Халеп мислам дека ќе тепа, ама 1.40 не ми се игра пошо вчера беше лоша против преморена Бегу. Мертенс практички и немаше лош сет на овој турнир , освен вториот против Бушар. Ако се исклучи ко тогаш, онда Халеп ќе ја силува. Халеп ја веќе има квалитетно пердашено у Мадрид и на Френч Опен пред 2 години, a у јануар ја победи 6:4 6:4 на Кенгур Опен , се зависи од Мертенс , ако и тргне офанзивно мислам дека Халеп ќе падне поради лошата игра и форма. Можда над 20,5 гејма или Халеп над 12,5гејма ,мислам дека барем еден сет ќе е тесен нешо као 5:5.
Има титула мислам Тејхман, лани во Палермо освои ако ме држи сеќавањето. Незгоден играч е, левак, 4.5 на неа е топ опција. Кој има вишок буџет нека проба и победа, не би ме чудело и да добие.

За Халеп Мертенс не знам што да кажам пошо го немам гледано турнирот неделава, ама ко меч ап Мертенс и лежи на Халеп. Едино што ме испали јако е нивниот дуел у Доха, сет и брејк водеше Халеп, абе 300 глупости се десија да и ебам матер. Нема Мертенс снага и квалитет да ја пробива Халеп во континуитет, згора на тоа многу подобар шотмејкер е Халеп од неа. Али повторувам, поима немам како играат двете на турнирот.
 
Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
Има титула мислам Тејхман, лани во Палермо освои ако ме држи сеќавањето. Незгоден играч е, левак, 4.5 на неа е топ опција. Кој има вишок буџет нека проба и победа, не би ме чудело и да добие.

За Халеп Мертенс не знам што да кажам пошо го немам гледано турнирот неделава, ама ко меч ап Мертенс и лежи на Халеп. Едино што ме испали јако е нивниот дуел у Доха, сет и брејк водеше Халеп, абе 300 глупости се десија да и ебам матер. Нема Мертенс снага и квалитет да ја пробива Халеп во континуитет, згора на тоа многу подобар шотмејкер е Халеп од неа. Али повторувам, поима немам како играат двете на турнирот.
Две имала , Прага и Палермо.
Факинг коментатор на Sportklub ме излажа :sick:

Серкл Бриж - Антверп 0-2 2.10 Копачка

Минатото коло Антверп дозволи 2 шута во голот , но прими еден и одигра нерешено дома со Мускрон. Најголем проблем им е нападот , креираа 9 шута го голот , а дадоа само еден гол.
Секрл првото коло загуби кај Стандард со 1:0 и имаше само еден шут во голот.
Менаџерот на Антверп , Иван Леко си призна дека напаѓачката позиција им е најслаба на тимот и сака засилување.
Очекувам тврд натпревар со победа на Антверп.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.438
Бутел, Металург, Вардар
2,31 коеф.
Сигурица, лаганица, стави куќа-земи куќа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom