Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
Темата е колку шо знам давање типови и информации за натпревари ,а не мерење куруња и лечее фрустрации. Тоа си има друго место.
That being said :

Спартак Москва - Грозни 1 1.75 Копачка

Спартак одигра добро офанзивно во првото коло против Сочи,водеа 2:0 уште во 10тата минута , но два пенала за Сочи ( вториот во 90та мин кој после тоа судиите го признаа како „грешка“ ,па дури сопственикот на Спартак одма после мечот рече дека ќе го повлече тимот од првенството,што не се деси) и напреварот заврши 2:2. Спартак имаа 6 шута во голот на Сочи ,имат добра офанзивна линија со Џордан Ларсон ( синот на Хенрик Ларсон ) и Соболев , лани двајцата дадоа 7 и 12 гола од вкупно 35 гола на тимот. Менаџер им е Тедеско ( екс Шалке ) и од 28 натпревари има скор 9-5-8.

Грозни првото коло одигра досаден 0:0 натпревар ,имаа само 2 шута во голот. На последните 9 гостувања ( сосе лани) , само на еден натпревар немат примено гол. Ова ќе е втор меч на нивниот менаџер Талаваев ( екс Химки ).
На последните 5 меѓусебни , 3 победи на Спартак дома ( лани 3:0 ) и два пораза.

Арсенал Тула - УФА 0-2 1.5 Копачка

Арсенал Тула имаа само еден шут во голот дома против Грозни минатото коло (0:0),додека УФА беа „силувани“ од Краснодар дома ( 0:3 пораз, 2 шута во гол на УФА , 9 на Краснодар). УФА ова лето загубија двајца клучни играчи од средниот ред: Фомин-6 гола лани , Emeka Igboun -клучен играч последните 5 години, 25 гола. Според инфото шо го имам , немат соодветни замени за нив.
Лани двапати беше 0-2 гола, а на последните 5 гостувања во Тула , 4/5 им се 0-2 гола.
И двете екипи првенството го отворија со многу слаба офанзива и мислам дека слично ќе биде и денес.

Лахти - Ропс 1+ I & 1+ II 1.77 Kopacka

Ропс се многу лоши на гостувањата , 0 0 3 и дефанзивата им е слаба ( 10 шута во голот на Турку 3:1 , 2 шута во голот на Хонка 1:0 и 15 шута во голот на Илвес 1:0 ).
Лахти дома офанзивно беше надигран 3/4 натпревари досега ( гостите креираа повеќе шанси од нив),но загубија само од Хелсинки.
Зимото се сретнаа во купот, 0:1 полувреме, 2:1 крај.
На последните 5 меѓусебни во Лахти , 4/5 се 3+ , а на последните 10 се 8/10 со ГГ.
Лахти игра дома на природна трева, додека Ропс игра на вештачка.
3/4 денес , една предадена .
Another good day :coffee:
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
70
Поени од реакции
94
Добро, толку сте неснаодливи? Најди уше двајца што имаат скрил, свртете ги парите во круг, ќе се изгуби евро на провизијата и ќе можеш да се кладиш со нив.
brat do sega jas celo vreme pravese taka,acaunt na moe ime verificiran stavam pari od mastercard prefrlam gi na skrill na imeto na zena mi zima samo 0.5e od transakcija i se bese Ok ama sega poslednio pat 3x gi prefrlam tie pari od eden skrill na drug i obratno i nejke , zatoa pisa da ne se go zabranile !!
Автоматски споено мислење:

Брат не е до неснаодливост, до глупавост е, барем во мојот случај.
Кога не се разбирам, место да прашам луѓе што се разбираат да ме упатат, ја ќе се правам паметен. :D
Фала на помош, ќе пробаме сеа со @Chiksy^ да го направиме ова што го предложи ти.
Автоматски споено мислење:


Пробавме ова, џабе, нејќе.
Кога идам да депонирам пари од Skrill на bet365, ми вика дека не може, бидејќи парите биле првично депонирани од Мастеркард картичка.
istoto i na mene mi go vika ovaj pat,iako porano mozese na taa "finta" sega ovaj pat nejke
Автоматски споено мислење:

Dzebe pak nema da mozi da se kladi poso ima depozitirano preku mastercard i ne dava opcija dali ke gi koristis za gambling.
Imam jas skrill eve najdi uste eden da probame ama nemozese kaj drugarov pak isto bese...


Sent from my iPhone using Tapatalk
porano mozese ako bea od mastercard so prefrlanje x2 od eden skrill na drug,ama sega nejke
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.559
Поени од реакции
999
Кој сака да види како изгледа наместен тениски меч и колку е лесно да наместиш дури и над 10 коефициент нека го погледне мечот меѓу Гоф и Жабур. Жабур играше на свое ниво се до 6-4 4-2 за да го крене коефициентот на Гоф над 10 и тука престана да игра, ама буквално престана да игра. Од тој момент до крај на мечот освои само еден гем, уфрлен прв сервис и беше под 15%, апла се гледаше дека не сака да уфрли прв сервис, вториот сервис и беше смешен, дури во еден момент самата се изнервира зошто Гоф не успеа да и врати смешен втор сервис. Сега во интервјуто после мечот и самата Гоф рече дека не знае што се случи во мечот. Ова е за доживотна суспензија.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
Да почнеме со два типа :

Динамо Москва - Волгоград 1 1.75 Копачка

Минатото коло Динамо победи кај Урал со 2:0 кај шо креираа 7 шута во голот, а дозволија само 2. Оваа сезона имат добра офанзивна линија ( Fomin и Sly од УФА ,Phillip од Дортмунд,Комличенко , Шумански итн ) . Менаџер им е Кирил Новиков, кој има менаџирано само тимови на Динамо иза сеа има скор 9 - 2 - 5. На последните 10 натпревари Динамо е 8/10 со 0-2 гола.

Волгоград оваа сезона влегоа во Премиер лигата и започнаа со пораз од Зенит дома 0:2 , но имаа повеќе шутеви во голот ( 6 наспроти 5те на Зенит). Немат познати играчи , во цел тим немат ни играч што вреде повеќе од милион евра. Менаџер им е Aleksandr Khatskevich ( екс Динамо Киев ) и ова ќе му биде четврти наптревар со Волгоград ( 1-1-1 скор досеа). Лани во втората лига ја имаа најдобрата гостинска одбрана , само 6 примени гола на 14 натпревари.

Очекувам победа на Динамо од 2:0.

Мартенс - Плишкова над 20 гејма 1.95 Evrotip

Мартенс не игра солидно, но игра доволно добро за победа. Вчера имаше тешок дуел со Бушар, полесно ја мина Џорџи , а се мачеше со Паолини.Во палермо минатата недела беше лоша и загуви од Саснович со 2:0. Често прави двојни сервис грешки.

Плишкова досеа се провлече на среќа , вчера губеше 5:2 во првиот сет од Богдан , но романката се повреди и предаде, предходно ја победи Мартич шо исто така се повреди , а во првото коло се мачеше со Фрухвиртова ( 15 год,802ра на WTA). Во палермо ја победи Сакари ,па загуби од ветеранката Ерани. Често зема поени од асеви.

Мислам дека Мартенс ќе победи, ама нема да и е лесно. Можда заморот ќе ја фати, играше потешки дуели за разлика од Плишкова која имаше доста време за одмор. Очекувам барем еден сет да им е изедначен докај 5:5. Лани двапати играа , 2 победи на Мартенс на тврда подлога, УС ОПЕН 6:2 6:2 и Доха 6:2 7:6.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Гледам синоќа Жабур против Коко и си мислам колку ќе биде утре коефициентот на Брејди против малата, се надевам на 1.40. Се будам денес на Бет365 ставиле 1.80 на Брејди?

Wtf?

Брејди го игра турнирот на кариерата, после испаѓањето на Серена практично е прв кандидат да го освои Лексингтон, а колку што знам сеуште нема освоено турнир на ВТА ниво. Не гледам како денес нема да добие со Коко. Игра страшно, има реализација преку 80% после уфрлен прв сервис. Вчера ја збриша Бузкова која знае да биде зезната. Коко е супер талентирана, меѓутоа е доста нестабилна и често и се прават брејкови. Овде ги доби Сабаленка која беше во едно од оние нејзини изданија кога не може океан да погоди, и вчера Жабур во еден ајде да речеме многу чуден меч.

@ilz пријателе, товари 2000-3000 евра на ова и пушти ми 100 евра од ќарот да се испијанам на твоја сметка. Додуша како што пијам може и со 5 евра камен да се направам. :pijani:
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.559
Поени од реакции
999
Гледам синоќа Жабур против Коко и си мислам колку ќе биде утре коефициентот на Брејди против малата, се надевам на 1.40. Се будам денес на Бет365 ставиле 1.80 на Брејди?

Wtf?

Брејди го игра турнирот на кариерата, после испаѓањето на Серена практично е прв кандидат да го освои Лексингтон, а колку што знам сеуште нема освоено турнир на ВТА ниво. Не гледам како денес нема да добие со Коко. Игра страшно, има реализација преку 80% после уфрлен прв сервис. Вчера ја збриша Бузкова која знае да биде зезната. Коко е супер талентирана, меѓутоа е доста нестабилна и често и се прават брејкови. Овде ги доби Сабаленка која беше во едно од оние нејзини изданија кога не може океан да погоди, и вчера Жабур во еден ајде да речеме многу чуден меч.

@ilz пријателе, товари 2000-3000 евра на ова и пушти ми 100 евра од ќарот да се испијанам на твоја сметка. Додуша како што пијам може и со 5 евра камен да се направам. :pijani:
Жабур го загуби намерно мечот, ако си го гледал јасно ти е за што зборувам. Нема никаква друга логика како да се објасни ова


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Жабур го загуби намерно мечот, ако си го гледал јасно ти е за што зборувам. Нема никаква друга логика како да се објасни ова


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Не знам што да кажам. Факт е дека нешто чудно се случи кон крајот на вториот сет. Неважно за мојот тип, мислам дека Брејди денес без проблем добива.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.625
Поени од реакции
10.339
39 граница Лилард ме плаши овојпат.. Морант е добар дефанзивец а и пошто е do or die утакмица не очекувам урнебесни офанзивни напади од по 8 секунди..
Шо викаш @ilz
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.559
Поени од реакции
999
Ако ова не пројде денес не знам што да кажам img1.PNG
Халеп-Бегу нема што да коментирам, ако Халеп не го добие овој меч против Бегу која веќе не знам дали има сила и да оди а камоли да трча и да игра тенис, нека се убие. Брејди игра страшно на овој турнир, Гоф вчера беше ужас во поголемиот дел од мечот, ама сплет на околности( читај Жабур го продаде мечот) се најде у полуфинале, се мислев и за чиста победа на Брејди ама ај на посигурната варијанта да земе сет. Сити оваа сезона се фрли на една карта, а тоа е лигата на шампиони, ако и ова не го искористат дефинитивно не заслужуваат ни финале а камоли титула у ЛШ
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
501
Поени од реакции
919
Gledam ima tipovi sto razbiraat zenskiot tenis i mislat deka ke napravat pari... drugar ti ako mozes da go razberis zenskiot mozok ti si genijj, zenskiot tenis e najnepredvidliva rabota sto moze da se tipuva... znam po blogeri imam sretnano nekoj sto e plus od zenskiot tenis spored nego
- Ako prviot set koga igrat zeni zavrsi so Tie break sledniot set zavrsuva pod 9.5 gemovi... nad 70 posto od slucaite taka napravil istrazuvanje
i najbizerniot tipster sto go imam sretnato covek sto se bafta po turniri blizok vo tenisot velese
deka imal dnevnik i informacii koga zenkite teniserki imale menstruacija... togas gi dobival da izgubat na hendikep...
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
39 граница Лилард ме плаши овојпат.. Морант е добар дефанзивец а и пошто е do or die утакмица не очекувам урнебесни офанзивни напади од по 8 секунди..
Шо викаш @ilz
Me plasi od pricina sto redno e i Mccolum dobro da se zapali, ne mi e za igranje Lilard na 39.5.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.676
Поени од реакции
3.847
39 граница Лилард ме плаши овојпат.. Морант е добар дефанзивец а и пошто е do or die утакмица не очекувам урнебесни офанзивни напади од по 8 секунди..
Шо викаш @ilz
Кај има 39 граница? Најповолна граница имаш у Спорт лајф за плус ако играш, 36.5 е, евротип и моцарт 37.5 и златна копачка 38.5. А мислам дека киде плус, ќе се игра до последен напад и у четврта секој напад преку Лилард оде, а Морант да га одбране нема шанси, едино дабл тим ако му прават цело време
 
Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
Генк - Ловен т1 1+I& 1+II 1.70 Kopacka / 2+ pp 2.14 Kopacka

Кај Генк се враќа Бонгонда после корона инфекцијата ( клучен офанзивен играч ),додека кај Ловен има голема криза. Минатото коло им се повредија 4 играчи, а уште 4 им беа веќе повредени, па така денес ќе бидат ослабени,практички 3 од 4те првотимци од првото коло против Еупен им се во аут. Против Еупен беа офанзивно надиграни креираа само 3 шанси наспроти 6те на Еупен , ама не загубија и заврши нерешено 1:1.

Генк првото коло победи против Веренгем и тоа со пресврт 1:0 пол, 1:2 крај, иако креираа помалку шутеви во гол ( 4 ), имаа дури 11 покрај гол. Значи играт офанзивно, но со помалку шанси.

Ако Генк тргне офанзивно ко против Веренгем , со ослабената одбрана на Ловен , тим кој што во просек е и најстар во лигата и нема играч кој вреде повеќе од милион евра , со менаџер кој што ова ќе му биде трет натпревар ( 0-1-1 ) и историја шо вика од последните 4 , 3 се победи на Генк со по два гола разлика, мислам дека тука треба да очекуваме голеада и газење.

ЦСКА - Тамбов t2 0 1.91 Sportlife

Тамбов лани преживеаа во Премиер лигата, сега го имат најстариот тим во просек , ги води манаџер кој што на 14 натпревари има скор од 4-2-8 .минатото коло одиграа тврд дуел со малку шанси ( 3 за Тамбов , 0 голови и 2 за Ростов , 1 гол ) , загубија дома со 0:1 . Лани во гости беа 3-3-9 , последно коло загубија од ЦСКА со 2:0 каде имаа само еден шут во гол , а дома исто 2:0 имаа пораз од ЦСКА. Имаа промени на тимот, најголемо засилување им е напаѓачот Панченко ( екс Динамо Москва ), а воедно и најскап играч. Скоро сите трансфери им се слободни или на позајмица.

ЦСКА добро го отвори првенството,креираа 5 шанси и победија со 2:0 против Химки. Лани играа лошо, ама стигнаа до 4тата позиција. Го имат најмалдиот тим во лигата, менаџер им е сеуште Гончаренко ( од 2016та) кој има скор 70-31-36. Има проблем денес со офанзивната линија ( Чалов, Власич и Џагоев се повредени), а ќе им игра најголемото засилување од Сан лоренцо , напаѓачот Адолфо Гаич.

Oчекувам тврд дуел, да беше ЦСКА целосна во нападот, ова ќе ми беше зицер, ама ќе се потпираат на напаѓач кој што има само 6 мин игра во руската Премиер лига.

Хелсинки - Хонка т1 2+ 2.05 Kopacka

Логиката вика 0-2 гола, Хонка од 9 меча во лигата оваа сезона е 8/9 со 0-2 гола и е единствениот непобеден тим во лигата. Не дозволуваат многу шанси на противниците за гол ( ТПС, Лахти и Мариенхам имаа заедно 8 шута во голот на Хонка и ниту едне тим не им даде гол), а уште помалку голови ( само 4 примени гола од 9 натпревари, најдобра одбрана во лигата).

Хелсинки пак дома се 3/4 со т1 2+. На послдните 5 средби дома со Хонка се 4/5 со т1 2+ , пред месец дена играа пријателска победија со 2:1.
Ги гледам составите и двете екипи тргнуваат доста офанзивно : http://www.veikkausliiga.com/tilastot/2020/veikkausliiga/ottelut/1420206/kokoonpanot/ , Хелсинки ептен офанзивно.

Мислам дека тука ќе има голови и можен прв пораз на Хонка за оваа сезона.
Автоматски споено мислење:

Гледам синоќа Жабур против Коко и си мислам колку ќе биде утре коефициентот на Брејди против малата, се надевам на 1.40. Се будам денес на Бет365 ставиле 1.80 на Брејди?

Wtf?

Брејди го игра турнирот на кариерата, после испаѓањето на Серена практично е прв кандидат да го освои Лексингтон, а колку што знам сеуште нема освоено турнир на ВТА ниво. Не гледам како денес нема да добие со Коко. Игра страшно, има реализација преку 80% после уфрлен прв сервис. Вчера ја збриша Бузкова која знае да биде зезната. Коко е супер талентирана, меѓутоа е доста нестабилна и често и се прават брејкови. Овде ги доби Сабаленка која беше во едно од оние нејзини изданија кога не може океан да погоди, и вчера Жабур во еден ајде да речеме многу чуден меч.

@ilz пријателе, товари 2000-3000 евра на ова и пушти ми 100 евра од ќарот да се испијанам на твоја сметка. Додуша како што пијам може и со 5 евра камен да се направам. :pijani:
Слагам се со типот, Коко е 15 години , а Брејди вчера покажа добра игра против Серена ( шо не е лесно да ја победиш колку и да е вон форма).
Дефинитивно value bet е Брајди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom