Кладилница (Генерална дискусија)

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.250
Поени од реакции
42.022
Ваљда новост на резултати, немам приметено претходно да има инфо за реакција од ВАР :)

1589641279163.png

...за нервозите да бидат поголеми и кога не ја гледаш утакмицата
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.376
Поени од реакции
9.574
Последно фатив на последното коло што се изигра од ЛЕ па фати короната. Денес пак да фатам за да се врати се во нормала :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
posle koronsko.jpg

ГДЕ СТЕ КУРВЕЕЕЕ?????
КОРОНА ЧАОООО :kuracc::kuracc::kuracc:

Ситно за почеток :)
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
582
Поени од реакции
745
Ај едно прашање, ја отворив прееска годишната даночна пријава од е-ујп и гледам има неплатен данок од неколку тикети од Евротип, од 11ти месец сите, 2019. Има кај некој нешто слично?
Има кај мене исто, само 270 денари има во платен данок. Ваљда има некој пропуст од Евротип, не би требало да е проблем.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.060
Поени од реакции
2.391

ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО СВЕТОТ НА ONLINE ОБЛОЖУВАЊЕТО СО SPORT LIFE!
На вашиот компјутер, лаптоп, таблет или мобилен телефон одберете натпревари од богатата понуда на Sport Life и во секое време направете добитен тикет!

ДО 500 ДЕНАРИ БОНУС ЗА ПРВИТЕ 1.000 КОРИСНИЦИ
  • Акцијата трае до 15.06.2020 година
По регистрацијата на www.sportlife.com.mk потребно е да уплатите средства со кои ќе располагате на Вашата корисничка сметка.

Немаат ни СЛ уплата преку електрична картичка ама сигурно ќе пуштат наскоро..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.275
Поени од реакции
69.479
Хахаха кој е тој глупак што воведе онлајн обложување во ФИРОМ бе? :pos:
Во ниедна наша кладилница не може со картица, бог да чува и да брани. За да почнеш онлајн обложување мораш пак на шалтер да одиш и да уплаќаш, боже сачувај. :pos:
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.060
Поени од реакции
2.391
Хахаха кој е тој глупак што воведе онлајн обложување во ФИРОМ бе? :pos:
Во ниедна наша кладилница не може со картица, бог да чува и да брани. За да почнеш онлајн обложување мораш пак на шалтер да одиш и да уплаќаш, боже сачувај. :pos:
Банките нешто им прават проблем во моментов, не е до кладилниците ама ќе се среди за некоја недела (таман додека почне фул понуда)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.733
Поени од реакции
73.522
Новинари и луѓе што прават документарци уште од сега кријат раце.

Можам уште од сега да ги замислам репортажите за како некој се задолжил на три картици поради онлајн кладење
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.518
Поени од реакции
4.245
Што правиме со даноков кој не е доплатен од кладилнициве? А денеска треба да се потврдат даночните пријави.
 
На врв Bottom