Кладилница (Генерална дискусија)

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.006
Поени од реакции
14.023
Да им ебам матер шо коефициенти се овие денес за инет вака ке одам
Локомотив 1и5+ 2.80
Авангард 1и5+ 2.50
ЦСКА 1и5+ 2.47
2/3
Локомотив и ЦСКА и 1и6+ 3.68 и 3.90
Kolku ti sa sigurni ovie tri za cisti fiksovi?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.480
Поени од реакции
6.872
Kolku ti sa sigurni ovie tri za cisti fiksovi?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Под 1.7 обично неиграм хокеј фикс али овака
ЦСКА да не претерам ама неглеам како нема да тепаат 90% сигурност
Авангард играат против слаб и неискусен тим е сеа како изиграа претходниве со ЦСКА и со Јокерит овие треб да ги плеснат 80% сигурност
Локомотив после поразот мора да се вратат овие се најнесигурни и им давам 65% очајно играа Торпедо и во подготовките али знаат да изненадат
Автоматски споено мислење:

И да додадам во Евротип имате
МХЛ
Капитан - НК орг Јуниор ако оди се како шо треба ке ги наполнат ко пиперки имате таму маргини поке вчера 11-4 и тоа во последна 8 и кладоја пред тоа глава спасуваа канонада нон стоп
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.361
Поени од реакции
72.450
Сака да ти каже победа со хендикеп -7.5 гемови .. квота 1.72 на (бет365)
Знам, се зафркавав со коментаров за други луѓе што поставуваа глупи прашања на форумов порано :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.361
Поени од реакции
72.450
Ај да пробаме НФЛ демек

Каролина-ЛА Ремс 2ка 1.75
Џексонвил-Казнас 2ка 1.6
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.810
Поени од реакции
2.362
Македонија 2-2 и 4+
Мој тип на Македонија е 0-2
Грбави ни се напаѓачите, немаме класичен шпиц на кој би се сведел секој напад.
Од друга страна одбраната ни е катастрофа, ама не сум сигурен дали ќе се игра 4-2-3-1 или 3-5-2, како и да е, Бејтулаи во комбинација со Муслиу и Велковски е најлошата одбрана во историјата на Македонија.
Ако лудаков Мрме го ставил Трајковски како десно крило (во формација 3-5-2) можно е 4+ ама со 2 примени голови.
 
Член од
25 јули 2017
Мислења
1.158
Поени од реакции
692
Мој тип на Македонија е 0-2
Грбави ни се напаѓачите, немаме класичен шпиц на кој би се сведел секој напад.
Од друга страна одбраната ни е катастрофа, ама не сум сигурен дали ќе се игра 4-2-3-1 или 3-5-2, како и да е, Бејтулаи во комбинација со Муслиу и Велковски е најлошата одбрана во историјата на Македонија.
Ако лудаков Мрме го ставил Трајковски како десно крило (во формација 3-5-2) можно е 4+ ама со 2 примени голови.
Латвија има 1:19 гол разлика инаку Пандев и Елмас ако сега не дадат гол нема никад :D

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.810
Поени од реакции
2.362
Латвија има 1:19 гол разлика инаку Пандев и Елмас ако сега не дадат гол нема никад :D

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Латвија може да има и 0:100 ама кога противник е Македонија, ова не важи.
Андора кога беа уште поголеми дрва, ние успеавме да не им дадеме гол на два натпревари. А не е дека тогаш дрва играа во нападот.
Сан Марино да ни се паднат пак ќе е прашање дали ќе им дадеме 3 во гости.
 
Член од
25 јули 2017
Мислења
1.158
Поени од реакции
692
Латвија може да има и 0:100 ама кога противник е Македонија, ова не важи.
Андора кога беа уште поголеми дрва, ние успеавме да не им дадеме гол на два натпревари. А не е дека тогаш дрва играа во нападот.
Сан Марино да ни се паднат пак ќе е прашање дали ќе им дадеме 3 во гости.
Добро за ова до некаде си во право ама 7.7 коеф за 2-2 и 4+ сепак вреди за мене. А сега може и да се посерат и првиот бод да им го дадат :D

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.810
Поени од реакции
2.362
Добро за ова до некаде си во право ама 7.7 коеф за 2-2 и 4+ сепак вреди за мене. А сега може и да се посерат и првиот бод да им го дадат :D
Апсолутно дека вреди квотата.
Посебно дека денеска убедливо си паѓа за двојка.
Едино ќе треба да се молиш Летонија да постигне еден гол зашто стварно не гледам како ние би брцнале 4.
 
На врв Bottom