Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.143
Реал не можи против Еибар да се стегни со Рома ќе се стегнеле, ќе си поделат утре бодовите оти и двете екипи се попара, распад систем е Реал а домашниот терен ќе има голема предност. Јас и чист 1 ја пишав, нека не излези типот коеф ми е одличен


Sent from my iPhone using Tapatalk
Може малце држи вода дека и двете екипи се распад систем. Ама сигурно Reak во Лига Шампиони нема да влезат како против Еибар. Домашно првенство и Лига Шампиони се две различни поими, и различен пристап имаат екипите. Лани исто така Real Madrid губеше од Girona, Leganes и на крај пак освоија Лига шампиони. Земи за пример како Barcelona изгуби од Betis во лигата, а претходно отвори Totenhem во Англија на гостински терен, и како играа против Inter. Затоа пак Betis влегоа против Barcelona многу јако , а следната одма изгубија од Villarreal.
Се надевам ќе ти влезе типот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.182
Поени од реакции
107.794
Ајакс 1.55 им дале на гости а имаат повредени играчи, плус Таљифико е казнет. Под претпоставка дека Бенфика нема да тепа во Минхен, пошо шансите за тоа им се премали, Ајакс е веќе пласиран во втората фаза. Овие АЕК се тешки фанатици и имаат многу жежок домашен терен, можда ќе напнат да тепаат денес за да решаваат последно коло со Бенфика за пролаз у ЛЕ. Не викам дека Ајакс нема да се замара со утакмицава, далеку од тоа, ама како што реков имаат многу изостаноци и плус играат на многу жежок терен а претежно цела екипа им се млади и неискусни играчи. Ќе ја пробам 1 на ситно и 1х на друго ливче па што биде.

П.с. Да напоменам дека Зијеч и Таљифико мислам дека им се изостаноците од прв тим.
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
U
Ајакс 1.55 им дале на гости а имаат повредени играчи, плус Таљифико е казнет. Под претпоставка дека Бенфика нема да тепа во Минхен, пошо шансите за тоа им се премали, Ајакс е веќе пласиран во втората фаза. Овие АЕК се тешки фанатици и имаат многу жежок домашен терен, можда ќе напнат да тепаат денес за да решаваат последно коло со Бенфика за пролаз у ЛЕ. Не викам дека Ајакс нема да се замара со утакмицава, далеку од тоа, ама како што реков имаат многу изостаноци и плус играат на многу жежок терен а претежно цела екипа им се млади и неискусни играчи. Ќе ја пробам 1 на ситно и 1х на друго ливче па што биде.

П.с. Да напоменам дека Зијеч и Таљифико мислам дека им се изостаноците од прв тим.
U katastrofa forma se AEK,gi brkav prvenstvovo dva pati me pregorea so Atromitos mislam i so Panetoliakos.A i so Benfica na domasen teren imaa igrac vise i 2 2 i toa uspeaa da go userat i da izgubat 2 3.Grcive ne mi se za igranje nikako,mada ne se znae Olympiakos znaese da iznenadi u LS :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.182
Поени од реакции
107.794
U

U katastrofa forma se AEK,gi brkav prvenstvovo dva pati me pregorea so Atromitos mislam i so Panetoliakos.A i so Benfica na domasen teren imaa igrac vise i 2 2 i toa uspeaa da go userat i da izgubat 2 3.Grcive ne mi se za igranje nikako,mada ne se znae Olympiakos znaese da iznenadi u LS :D
Нема муабет дека типот е ризичен, не за џабе е преку 6 квота, само ете дадов некои мои причини кои на крај краева не мора да се точни нели, само ете си барам самиот некоја логика. :D По мене нема Ајакс искуство за да гази се пред себе и дома и гости.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Нема муабет дека типот е ризичен, не за џабе е преку 6 квота, само ете дадов некои мои причини кои на крај краева не мора да се точни нели, само ете си барам самиот некоја логика. :D По мене нема Ајакс искуство за да гази се пред себе и дома и гости.
овие аек се различна прича лш и грчка лига , ма да и у право си тука може да пукне 1 најдобро да се избегне оваа утамица ама кога видеш коеф каков е сега на бет365 е 6,50 не се до толку ударени грците вреди покушати :misticen:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.154
Поени од реакции
16.695
Сити 5+
Хофенхајм 5+
Дортмунд 4+
Атлетико 4+
Баерн 4+
ПСЖ 4+

Хофенхајм и Сити ГГ прво и ГГ второ и 7+ може да се пробаат.

Како што сум малер на крај сите ќе завршат 0-2 гола.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
Не сите ама Атлетико како се хендикепирани во нападот, 4 + ќе оди ако се вратат Агуеро, Форлан, Торес и Фалкао
Шала на страна Монако како луди примаат голови па белки ке убодат и тие некое голче оти одбраната плива на Атлетико моментално, ваљда и квотата е голема.
Хофенхејм ми е зицер за на голој


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.917
Поени од реакции
9.526
Во моментот ко ја пишав беше 2 пд кладилница пишав која уплатив
Уфа 1 на помалу глеам е во тим ковар Али прашање е колку е фит[DOUBLEPOST=1543325041][/DOUBLEPOST]
Фала ти средено
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Не сите ама Атлетико како се хендикепирани во нападот, 4 + ќе оди ако се вратат Агуеро, Форлан, Торес и Фалкао
Шала на страна Монако како луди примаат голови па белки ке убодат и тие некое голче оти одбраната плива на Атлетико моментално, ваљда и квотата е голема.
Хофенхејм ми е зицер за на голој


Sent from my iPhone using Tapatalk
Така изгледаше Атл,поради повредите на дефанзивците,во еден момент немаа ниту еден здрав штопер,па се крпеа некако.
Тешко да примат од Монако гол,не викам невозможно,но тешко според мене.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.154
Поени од реакции
16.695
Попопо кај да уплати чоек вечер на ЛШ квотите на секој сат паѓаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom