Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Грујо пријател ми е. Че ми среди документи за азил. :icon_mrgr:
Досега во животов немам запознато чоек - лихвар. Чисто ме интересираше колку си земаат камата. Можи јас че се сторам еден лихвар.
Оти да не, денешно време сите лихвари се, една тетоважа на рака, стероидот закачи го, педерката преку рамо, пушти мува низ град дека даваш пари со камата и ете ти


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
@Goce_od_rabota
10% месечно.Зависи од сумата,може и помалце.А на слепцине и по 30% неделно им гнетат.
Мене самиот чин на земање пари од лихвар ми е клошарски.
Ти треба грб единствено. Рекетари да имаш при рака.
Само чоек без мозок можи да се заборчи кај лихвар. Гледаат последна шанса да се извадат од кашата но сите тие (за жал) порано-подоцна загазуваат три дупло.
Во контекст на муабетов се сејчавам на ѕверов:
Целото видео е за ум:
 
Последно уредено:

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Ова сабајлешнава од10
Адмирал - Динамо Минск 2и5+ 4.60 и поке ке е во другиве моцартсе очајни со квоти
Дуел на двата најслаби тимови Адмирал очекувано е таму кај шо се мислеше на дно али МИнск по смена на тренер живна малку покажа нешо друго и напрај некоја победа али то не го менвит фактот сепак овде имаат мала фаворитска улога да тепаат
Оној ракометон од челинџ куп ако начекате коеф за конечен и голој цитирајте ме све мислам ке згрешат таму
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Zalgiris denes bez najdobriot igrac Jankunas moze da se proba Khimki 2ka 2.80
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Towns -
Harden-
Davis-

За инат на цел експертски НБА свет, од сеа све обратно ќе играм. Гарант за тенксгивинг крмеле мисирки и локале вино, нема да им се игра денес. Hhh
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Лоша понуда Али нешо реално шо може да излезе
Јокерит 6,5+ 2,80 евротип
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Хаха добар ли си момче. Ставил 50 евра и се пува како беше она дали од лихвар имам позајмено. Па после вика ова е само дел што го имам уплатено. Враќај со време парите расте каматата ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom