Кладилница (Генерална дискусија)

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Можда се Јунајтед глупи...ама ја сум уште поглуп 1 и т1 што ги играв..
Сакав да ја играм Јунајтед не дава гол и ке ме печеше пошо глеам 91 дале бедни се коеф беше 9
a прочитав овде дека Јанг бојс може да даде гол со јунајтед иначе немаше ни да приметам дека играат
Точно има и знам дел такви кој нема да верувате ако ви кажам какви се работи знаат и по колку уплаќаат.Ретко имам инсајдери во оваа лига,од време на време иди по нешто ама другото е по моја логика и пробувам да размислувам како ако би местел би постапил и сум успешен и вадам пари.Два пати ги фаќам Ѓорче со Вардар во пријателски по 5 коефициент и еднаш во купот дека Ѓорче ќе се пласира понатаму.Брегалница Пандев 2ка 16.00 коефициент втората утакмица.Мене поинтересно ми е да седнам да гледам Вардар-Победа отколку Кристал Палас Јунајтед,таков човек сум.
Најбитно е ова сите бараме некоја логика во типовите шо ги пласирме против местенки неможеме ништо и секој чест за ова мене да ме врзиш не гледам македонско првенство[DOUBLEPOST=1543398502][/DOUBLEPOST]Јокерит 2и5+ 3.60 :eek::eek::eek::eek::zloo:
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Belasica DNB 2.20
Belasica will try to win points here i think because first of all Rabotnicki won 2 in a row and are in great position right now also there can be relief that Pandev are playing as guest in Tetovo vs Shkendija should probably lose point there.Also Belasica plays next match before long pause at Sileks as a guest and i think Sileks will try to win something there(they already let them win at the cup also Belasica should've won in the league the match was fixed but thing didn't went to te play so i think there its 1 point max for Belasica at best case).So its nice to win points here,the thing that scares me is that maybe they will not try to buy refs because of the situation that happened vs Renova when they went out at the media but nobody cares about this stuff here so i expect at least a point here.Odds are quite nice.

Pobeda x2 2.50 and fh x2 1.72
Pobeda are in big problems this season as they haven't received wages for months but they lose a lot and i think that they can win points vs Vardar.They are friendly teams and Vardar always gives them points when they need to,check last season when Pobeda won those match at 7 odds i think.Vardar should've lost against Sileks that result wasn't "fair" i lost a lot of money at that match and now i think they will give atleast a point to Pobeda and odds are quite nice.
Сеа што првиме?Пак 650е уплати на двеве?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Псв Барса 1х дојаве из клуба


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Јокерит 2и5+ 3.60 :eek::eek::eek::eek::zloo:

Со кој ум бе олкав коефициент на Јокерит побогу против мртов Минск
рано е Нова година али ваков поклон не се пропушта 3.60 па и 1.90 чиста двојка :lolzz:
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Сеа што првиме?Пак 650е уплати на двеве?
Уште ми праќа мене тикетот од 650 евра од дојавата од викендот. Неможе да каже на Работнички дека некој дал гол на крај иако била местена затоа што беше 0-2 уште прво. А ѓорче и шкупи му завршија нерешено така да и тие местенки неможе да ги додаде како му ги јавиле пред да почнат. Може шкендија му ја јавиле ко дојава да почекаме да видиме што ќе јави доктор кладионице.

Ливерпул дојаве из клуба вечерва 2ка јебеш ти на победа пари ставаш. ГГ4+ се браниме.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.554
ајде уште еднаш хахахахахахаха со сио ум мислите дека можи редени да предвидите. Нов левел е достигнат хааххахаха
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Vecer GSW 4.20 moze da se proba
Ako poludi Durant i Thompson ako shutira jako moze da tepaat
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Бате 1
Лацио 2
Спартак 1
Лејкерс 1
За кикирики.

Како што пиша @ilz погоре може ГСВ да се проба 2ка или пак хендикеп 2. Колку и да играат слабо моментално грев е на оваа квота да не се изиграат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Без Кари и Грин треба да се деси некоја епска тимска катастрофа на Торонто за да изгубат.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Na sitno moze da se proba GSW...

Na pojak vlog Rhein Neckar Löwen tim2 30.5+ 1.90

I Lebron mislam ke eskalira vecerva 28.5+


Nekoj predlog Evroligs Basket ??? De Colo ke prefrli 16.5 ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom