Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Така изгледаше Атл,поради повредите на дефанзивците,во еден момент немаа ниту еден здрав штопер,па се крпеа некако.
Тешко да примат од Монако гол,не викам невозможно,но тешко според мене.
Баш против Барса изгледаа стабилно Лукас и Савич, ова со одбраната на Атлетико трае веќе година време, не е од вчера, Фелипе од кога имаше тешка повреда не си ја врати формата, Годин и Хуанфран веќе ги стигаат годините, едино Лукас игра на ниво секој натпревар.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Може малце држи вода дека и двете екипи се распад систем. Ама сигурно Reak во Лига Шампиони нема да влезат како против Еибар. Домашно првенство и Лига Шампиони се две различни поими, и различен пристап имаат екипите. Лани исто така Real Madrid губеше од Girona, Leganes и на крај пак освоија Лига шампиони. Земи за пример како Barcelona изгуби од Betis во лигата, а претходно отвори Totenhem во Англија на гостински терен, и како играа против Inter. Затоа пак Betis влегоа против Barcelona многу јако , а следната одма изгубија од Villarreal.
Се надевам ќе ти влезе типот.
Ќе влези тикви, Џеко се повредил вчера на тренинг, Пелегрини исто аут, така да ништо од бетот. Ја оставам 1Х оти мислам дека до нерешено можат да се изборат за повеќе тешко.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Granollers-Barselona 60.5 over 1.90
Hofenheim-Sahtjor 3 plus 1.40
Man Utd 1 1.35

Vkupna 3.60
Na 150€
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Belasica DNB 2.20
Belasica will try to win points here i think because first of all Rabotnicki won 2 in a row and are in great position right now also there can be relief that Pandev are playing as guest in Tetovo vs Shkendija should probably lose point there.Also Belasica plays next match before long pause at Sileks as a guest and i think Sileks will try to win something there(they already let them win at the cup also Belasica should've won in the league the match was fixed but thing didn't went to te play so i think there its 1 point max for Belasica at best case).So its nice to win points here,the thing that scares me is that maybe they will not try to buy refs because of the situation that happened vs Renova when they went out at the media but nobody cares about this stuff here so i expect at least a point here.Odds are quite nice.

Pobeda x2 2.50 and fh x2 1.72
Pobeda are in big problems this season as they haven't received wages for months but they lose a lot and i think that they can win points vs Vardar.They are friendly teams and Vardar always gives them points when they need to,check last season when Pobeda won those match at 7 odds i think.Vardar should've lost against Sileks that result wasn't "fair" i lost a lot of money at that match and now i think they will give atleast a point to Pobeda and odds are quite nice.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.845
Поени од реакции
7.644
ахахахахахаха експерт од странство за македонско првенство ххахахахха

па тука ни самите до почетниот свиреж не знаат како ќе им биде наредено да изиграат, овој експертов од странство споредува форми, па кој колку изгубил победил ахахахах
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
ахахахахахаха експерт од странство за македонско првенство ххахахахха

па тука ни самите до почетниот свиреж не знаат како ќе им биде наредено да изиграат, овој експертов од странство споредува форми, па кој колку изгубил победил ахахахах
ЛОЛ па постирам на блогот и за една компанија затоа се на англиски.Не сум од "stranstvo" и ова се според мои проценки кои оваа сезона ми имаат донесено многу пари.Сигурно еден од овие два е добитен и сум во плус.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
ахахахахахаха експерт од странство за македонско првенство ххахахахха

па тука ни самите до почетниот свиреж не знаат како ќе им биде наредено да изиграат, овој експертов од странство споредува форми, па кој колку изгубил победил ахахахах
Огромен број од типстериве се Балканци шо постираат на странски сајтови на каков јазик е напишано ама апсолутно нема врска инаку во право си овде незнаат ни како треба да наместат треба луге со јаки инсајдери и нормално кладилнициве да згрешат некаде па да ја начекаш во првите 10-20 минути да се облажиш
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Огромен број од типстериве се Балканци шо постираат на странски сајтови на каков јазик е напишано ама апсолутно нема врска инаку во право си овде незнаат ни како треба да наместат треба луге со јаки инсајдери и нормално кладилнициве да згрешат некаде па да ја начекаш во првите 10-20 минути да се облажиш
И кај србите е бетер па пак има типстер кој погодува добар дел од утакмиците.

https://probetangle.blogabet.com/

Многу глупаво размислувате лол,сегде се мести.Мислите дека само во македонската е така? Па во Лион има местачки клан во управата мислите дека тие неместат? И сега нетреба да играм? Проверете ми го блогот и видете рои и профит на нашата лига ќе сватите колку добро ми оди.А иначе точно е и да е наместена кај нас не е сигурно дека ќе влези оти ја ебаваат работата во многу случаи се десило така.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.845
Поени од реакции
7.644
Не е проблем местењето, проблем е доколку некој си го лаже мозокот дека може да предвиди нормален исход на натпревар од македонска лига.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Не е проблем местењето, проблем е доколку некој си го лаже мозокот дека може да предвиди нормален исход на натпревар од македонска лига.
Епа ако знајш Англиски тогаш ќе сватиш на каква карта ги играм овие типови.Не ги играм оти Работнички изиграл како треба итн.Со Ѓорче ја прават куп за првенство и фино лепо сите хендикепи си ги наместија.Победија чесно со Вардар и сега мислиш дека Беласица нема да проба со сите сили да ја земи утакмицата?Па играат со Силекс кој тешко дека пак ќе загуби бодови во Кратово и сигурно ќе има некој пенал за следната утакмица за нив со Беласица.

Вардар се распаѓа тотално.Новак,Барсегјан и Максимов неколку утакмици ги нема Попов исто така.Играчите едвај чекаат да си заминат и немаат плата земено јас мислам дека ова е чиста двојка ама ај да не се коцкам многу прво полувреме х2 е 1.72 а двојна шанса се плаќа со 2.50.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
И кај србите е бетер па пак има типстер кој погодува добар дел од утакмиците.

https://probetangle.blogabet.com/

Многу глупаво размислувате лол,сегде се мести.Мислите дека само во македонската е така? Па во Лион има местачки клан во управата мислите дека тие неместат? И сега нетреба да играм? Проверете ми го блогот и видете рои и профит на нашата лига ќе сватите колку добро ми оди.А иначе точно е и да е наместена кај нас не е сигурно дека ќе влези оти ја ебаваат работата во многу случаи се десило така.
За скандинавцине мојме говна да јајме за местење тие најмногу местат ако се прает на мутави
Србите обично имат проверени информации бар од она шо јас го следев на времето од типстери а и доста пратат српска лига кај нив овде ретки се такви
Има луге со страшни инфоа сум бил дел од таква група тоа се мајстори прави али се изгубија добар дел од нив
Овде има ликови шо пратат еве тебе те иам приметено дека имаш голема успешност од мкд лига од она шо си го постирал овде се секавам на бајги погодени типови од твоја страна али ретко играм пошо ретко се кладам на фудбал во последно
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
За скандинавцине мојме говна да јајме за местење тие најмногу местат ако се прает на мутави
Србите обично имат проверени информации бар од она шо јас го следев на времето од типстери а и доста пратат српска лига кај нив овде ретки се такви
Има луге со страшни инфоа сум бил дел од таква група тоа се мајстори прави али се изгубија добар дел од нив
Овде има ликови шо пратат еве тебе те иам приметено дека имаш голема успешност од мкд лига од она шо си го постирал овде се секавам на бајги погодени типови од твоја страна али ретко играм пошо ретко се кладам на фудбал во последно
Точно има и знам дел такви кој нема да верувате ако ви кажам какви се работи знаат и по колку уплаќаат.Ретко имам инсајдери во оваа лига,од време на време иди по нешто ама другото е по моја логика и пробувам да размислувам како ако би местел би постапил и сум успешен и вадам пари.Два пати ги фаќам Ѓорче со Вардар во пријателски по 5 коефициент и еднаш во купот дека Ѓорче ќе се пласира понатаму.Брегалница Пандев 2ка 16.00 коефициент втората утакмица.Мене поинтересно ми е да седнам да гледам Вардар-Победа отколку Кристал Палас Јунајтед,таков човек сум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom