Кладилница (Генерална дискусија)

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Води Оклахома со +20 Вестбрук 28поени и го вади од игра.
Сега најверојатно до крај ќе спие на клупа ееее :yid:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.008
Поени од реакции
36.053
Сингли особено во живо, потврдено од најдобрите играчи, само така може да се живее од ова проклетство..
Најјако. Им даваш 15-20 минути да видаш шо игра ќе прикажат тимовите , и пуцаш. Па може и на полувреме кога тимот шо гази а по некоја случајност губи , да го играш на пресврт за ситно каде шо коефициентот е јак и пак ќе ти донесе некој денар.
Вчера купив тетратка ( првпат после средното :ROFLMAO: ) , и водам статистика во неа со депозит од 500 евра. Не се обложувам на тоа шо го запишувам , али запишувам актуелни резултати и на што следно би се обложил во живо , сума на уплата ,и сума на добивка. Баш ќе видам после 100 утакмици каква ќе биде успешноста и колку профит ќе има без тие 500 евра. :)
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Води Оклахома со +20 Вестбрук 28поени и го вади од игра.
Сега најверојатно до крај ќе спие на клупа ееее :yid:
Toa e zaebanoto kaj igrachite, ti vikashe deka ke im isturi 40+ poena , ali od kaj ke predvidish deka volkava razlika ke napravat..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.237
Поени од реакции
108.134
Сингли особено во живо, потврдено од најдобрите играчи, само така може да се живее од ова проклетство... редовно пратење,самоконтрола и малку храброст.
Солиден ден, Сити само од сигурните заеба, Баерн само може да го играл некој што не ги гледал Хофенхајм.
За утре Шалке,Фиорентина,Манчестер и Цска со најголема вредност,Ливерпул,Барса,Псж и Лајпциг тешки бејтови.
Зошто мислиш дека Манчестер има вредност? Без Погба ќе се изгледа кој се повреди против Фенер, во очајна форма башка... Мада ок, мора и они некогаш нешто да победат, нели. :D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Зошто мислиш дека Манчестер има вредност? Без Погба ќе се изгледа кој се повреди против Фенер, во очајна форма башка... Мада ок, мора и они некогаш нешто да победат, нели. :D
Јаки муда без Погба биле тие и со него не можат да победат и без него исто ти се фаќа ама утре и јас мислам дека мора да нападне жозе ...
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Манчестер е најголемиот бејт утре.
Зошто мислиш дека Манчестер има вредност? Без Погба ќе се изгледа кој се повреди против Фенер, во очајна форма башка... Мада ок, мора и они некогаш нешто да победат, нели. :D
1.75 против веројатно најслабата домашна екипа во лига и те како има вредност, покрај тоа јасно беше дека на мечот со Фенер Јунајтед се штедеше, ова е можеби натпреварот за пресвртница и стабилизирање, ноември-декември скоро сите мечеви им се со топ8 екипите, така да мислам дека јасно му е на Мурињо од колкаво значење претставува овој дуел за неговата понатамошна карирера.... али да ќе треба да се почека за да се види како ќе изгледа составот и моќноста на терен.

Најјако. Им даваш 15-20 минути да видаш шо игра ќе прикажат тимовите , и пуцаш. Па може и на полувреме кога тимот шо гази а по некоја случајност губи , да го играш на пресврт за ситно каде шо коефициентот е јак и пак ќе ти донесе некој денар.
Вчера купив тетратка ( првпат после средното :ROFLMAO: ) , и водам статистика во неа со депозит од 500 евра. Не се обложувам на тоа шо го запишувам , али запишувам актуелни резултати и на што следно би се обложил во живо , сума на уплата ,и сума на добивка. Баш ќе видам после 100 утакмици каква ќе биде успешноста и колку профит ќе има без тие 500 евра. :)
Не само тоа и за кешаут е многу пофлексибилно кога типуваш и пратиш во живо... подобро е ако се усредочиш на неколку екипи, јас имам 3-4 омилени тимови сезонава(Севиља е еден од нив) за кои можам да го предвидам темпото и иницијативата со која играат во текот на мечот.
 
L

Löwe

Гостин
Глеј ги сега со сила во оган се фрлаат и утре ќе ја наполнат темата со Поплаки.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Не се лажете со кладење во живо, тоа е најтешка работа. Најголем профит кладилниците правата на кладењето во живо. Плус, кешаутот нема врска со сериозно кладење, само ви ја зема вредноста на бетовите.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Зошто мислиш дека Манчестер има вредност? Без Погба ќе се изгледа кој се повреди против Фенер, во очајна форма башка... Мада ок, мора и они некогаш нешто да победат, нели. :D
Утре ќе бидат засилени со отсуството на Погба :D
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
Za kladenje vo zivo isto taka ja sum zabelezal deka obicno edniot tim na pocetok ke pocne jako ke dominira mnogu silno so presing i golem posed i koga lugeto ke pocnat da stavaat na nego koef ke opadne a normalno i nie zaedno so stadoto zaso gledas 1.5koef a drugiot tim ne izlegol od polovina posle 10 min. Arno ama posle tie prvi 10-20 min timot sto presira ke ja potrosi energijata zaso nikoj so toa tempo nemoze da igra 90 min i rabotite ke se sfrtat vo drugata nasoka, a moze i gol da primat. Plus koga se oblozuvas online kladilnicite go zgolemuvaat nivniot del od kolacot i davaat uste pomali vrednosti.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Манчестер Јунајтед Х
Јувентус Х
Интер Х
Рома Х
Ливерпул Х

:icon_mrgr:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.711
Поени од реакции
6.649
Најјако. Им даваш 15-20 минути да видаш шо игра ќе прикажат тимовите , и пуцаш. Па може и на полувреме кога тимот шо гази а по некоја случајност губи , да го играш на пресврт за ситно каде шо коефициентот е јак и пак ќе ти донесе некој денар.
Вчера купив тетратка ( првпат после средното :ROFLMAO: ) , и водам статистика во неа со депозит од 500 евра. Не се обложувам на тоа шо го запишувам , али запишувам актуелни резултати и на што следно би се обложил во живо , сума на уплата ,и сума на добивка. Баш ќе видам после 100 утакмици каква ќе биде успешноста и колку профит ќе има без тие 500 евра. :)
Јас истото го правев за октомври кога не влегов ич в кладилница, само водев евиденција во ексел не во тетратка :LOL:. Почетната состојба ми беше 1000 ден, а начинот на игра ми беше дубл, освен еднаш од вкупно 13 пати кога изиграв 3 утакмици во комбинација 2-4 гола од квалификациите и ме паднаа :tapp:. Значи играв по 2 утакмици со кои правев околу 3, 3 и нешто коеф зависи, некогаш и помал. Со влогови од 200-300 ден. Највисока состојба ми беше кога достигнав до 1994 ден. значи дупло од почетокот само што после тоа наредив 5 промашувања и се вратив на почетните 1000 ден. Сума сумарум, малку повеќе среќа и поголеми влогови можда би донеле 3000-4000 ден ќар месечно, што и не е малку, што се вели струјата ќе ја платиш за месецот :ROFLMAO:. Мора да ни биде јасно дека од ова нема богатење, занимацијата и адреналинот шо вика баџово :pos:...тој па времиња нема фатено и пак си игра, вика отрпнав човек, не знам од кога немам фатено ливче макар било и со 50 за 500 ден.
Јас се чудам најмногу како некои фаќаат со 20-30 ден коеф од неколку стотици, суми од 200-300...1000 евра. До толку среќа да се имало па...а ваму кај некои па ич ич да се немало. :confused: то е јбг. Ова е модерно зло, замена за поранешното трошење пари на флипери :pos:
Ете вчера пробав првпат сингл по некое време, Хамбургер 1&T1 8.5 коеф на 70 ден, демек на изненаџење, ама тикви....а кога ги имав Дортмунд со Инголштат пред 2 кола исто на гости, тогаш знаеја да се килават мамето нивно. :cautious: Да не кажувам па колку пати ме заебале коеф од 1.25, 1.30...за конечен тип, демек фаворити. Џабе е се, ова сака што помалку утакмици и што поголем влог.
Вчера извадов статистика од 10 екипи кои долго време немаат Х, над 10, 12 натпревари со ред. Од тие 10 на тепка одбрав 4. 2 погодив, една заврши 2-1 а една се игра денеска (Грасхоперс). Ги изиграв на 20 ден. Од списокот уште 2 влегоа Х шо не ги играв јас. Можда требаше некој систем да играм, пример 3/9 од вчерашните, 4 ќе погодев ама си сакаше влог 400-500 ден за да има некој поголем ќар.
За денеска пробајте Шведска и Норвешка, последни кола се, би требало да има голови.
Бев со ниет и јас да пробам на нашава 2win.mk ама не можам да пристапам од мојов оператор, ми ја дава оваа порака:

Дост'п'т до www.2win.mk е ограничен.
Повече информација може да получите на сајта на Д'ржавната комисија по хазарта - www.dkh.minfin.bg . :confused:
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Denes se vraka hayward kaj utah pa moze da se proba hood -15.5

Sent from my thor using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Real M 1-1&4+
Arsenal GG3+
Alfreton 3+
St.Albans 3+
Luzern GG3+
Uplata 500den .
Arsenal gi planirav GG,al gi imase u supertip,pa gi prepraviv,valjda nema da prekinam tradicija ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom