Кладилница (Генерална дискусија)

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.110
Поени од реакции
17.977
Абе луѓе тие покривањата со уплати од 80 000 илјади го направивте човекот како милионер да, а тој за 20 денари уплатил. Дечко како што ти реков, единствено може доколку на полувремето е нерешено, да земеш некој денар со уплата на Х конечен и двојка конечен. Друго се е неизводливо и во нашите кладилници, освен Бетсити не ни примаат такви уплати.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
значи треба да навива полувреме Х.. Ако не биде така на полувреме џабе е ..
 
Член од
31 јули 2014
Мислења
61
Поени од реакции
27
Браво за тикетот одигран (y) Што се однесува до штитење, нормално дека мора. Нема ваљда да им ги поклони парите..се работи за 5-6 иљади евра...зборам кога би се штител. Другар доколку можеш да дојдеш до пари, да позајмиш, можеби имаш....ставај. Јас лично би ставил 100000 на 1 прво и 50000 на 2 прво. Чекам како ќе заврши прво, па после со господ напред....но секако ти требаат многу пари
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
247
Поени од реакции
394
Фала на сите за искрените желби го уплатив онака без веза колку да влезам у кладилница да не ми пишат минус не бев ни свесен вчера како се одвива ова кога видов се шлогирав, ќе ја оставам вака ако биде биде ако не здравје ке лечам депресија 2-3 дена :)
 
Член од
31 јули 2014
Мислења
61
Поени од реакции
27
Фала на сите за искрените желби го уплатив онака без веза колку да влезам у кладилница да не ми пишат минус не бев ни свесен вчера како се одвива ова кога видов се шлогирав, ќе ја оставам вака ако биде биде ако не здравје ке лечам депресија 2-3 дена :)
30000 да ти го купам тикетот!? Чим си толку рамнодушен за 9000 евра :)...сериозен сум
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.095
Поени од реакции
6.734
Браво за тикетот одигран (y) Што се однесува до штитење, нормално дека мора. Нема ваљда да им ги поклони парите..се работи за 5-6 иљади евра...зборам кога би се штител. Другар доколку можеш да дојдеш до пари, да позајмиш, можеби имаш....ставај. Јас лично би ставил 100000 на 1 прво и 50000 на 2 прво. Чекам како ќе заврши прво, па после со господ напред....но секако ти требаат многу пари
а второто полувреме со колку ќе го штитш - со 20 денари ?? :icon_lol:
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Ова што е во вил хил минимум 7 максимум 13 од 20
во петокта ги пишував сите на конечен 1, Х и 2
и сега проверувам 10 од 20 сум погодил а планирав 8/20 да го пишам, ама срам ми е да одам со 20 утакмици да ми уплатат :tapp: имам одано со по 10 утакмици па ми маваат чудни погледи непа да им напишам 20.
сега го најдов лисчето пишувано во фармерките кога ги проверив.
 
Член од
31 јули 2014
Мислења
61
Поени од реакции
27
Ти требаат три типа да одиграш за да нема каде да бега.
1 прво
2прво
X2 конечна

Тоа е тоа
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Се чека ако не се изигра, а ќе се изигра во Вторник. Така да ќе ти се рачуна резултатот од утакмицата што ќе се игра во Вторник.:D
Ако ме поебе да заврши 0-0 за 431 динар,ќе фатам ќе се обесам..
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Нова тактика ми текна

Земај 500 евра пали авионот директно на натревар, прави проблеми да го одложат мавај по судијата со камења пукниму ја главата.

Коефициент 1 имаш :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
А ти паметен се правиш нешто? Гледам мудруваш, а никако да му помогнеш...лупаш глупости....
Како да му помогнам?

Да му позајмам пари да се покрие? Или да му ја откријам врвната мудрост дека треба да одигра 1 или 2 полувреме пред почеток на меч, и X2 на полувреме доколку полувремето завршило нерешено?

Никој друг не се сети на ова, значи БРАВО.
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
А ти паметен се правиш нешто? Гледам мудруваш, а никако да му помогнеш...лупаш глупости....
Остај го,криво му е што неможе да фати волкав коефициент.Он паѓа на Кубилкова 1.20 :Кезец:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom