Кичево

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.476
Поени од реакции
22.077
Hotel Union zgasna vo vremeto otide vo race na malcinstvoto. Sega gledam i Hotel Kicevo ja dozivea istata sudbina gazdata na Lindi go prezede. Se prasuvam dali sega stana oficijalno ili toa vekje bese slucaj pred podolgo vreme koga bese renovirano. Mozebi nekoj upaten znae pokje.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.203
Поени од реакции
15.255
Hotel Union zgasna vo vremeto otide vo race na malcinstvoto. Sega gledam i Hotel Kicevo ja dozivea istata sudbina gazdata na Lindi go prezede. Se prasuvam dali sega stana oficijalno ili toa vekje bese slucaj pred podolgo vreme koga bese renovirano. Mozebi nekoj upaten znae pokje.
Да точно е,лично бев на ,,прославата,, Касум и Сабит-Линди го имаат земено како ортаци, а се шушка дека градоначалникот Фатмир е или вистинскиот газда или е трет ортак

Иначе Хотел Унион го купи Софронија Миладиноски, ректорот. Тој ги испродаде објектите(ресторан Слобода, ресторан Пирин, Хотел Кичево, ресторанот во Китино кале), не ги зедоа браќата дирекно
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.203
Поени од реакции
15.255
да, тие се татко и син. Постар сум од Сретен, а помлад од Софронија...а се дружам и со двајцата повремено....:eek:

што и да направиле во бизнисите, јас имам пријателски односи

Во моментов градат некоја хидроцентрала према Ресен, па од све што можат да извадат пари-го продаваат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom