Кичево

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од Стрелец, 24 јануари 2006.

 1. Стрелец

  Стрелец El Mariachi

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  915
  Допаѓања:
  10
  Таму има најубав бурек во целиот свет и таму се најубавите девојки од цела Македонија!

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. Стрелец

  Стрелец El Mariachi

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  915
  Допаѓања:
  10
 3. Стрелец

  Стрелец El Mariachi

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  915
  Допаѓања:
  10
 4. Dejan]

  Dejan]

  Член од:
  27 ноември 2005
  Мислења:
  636
  Допаѓања:
  11
  Hmmm fali me usto oti ke te raskinam ili slichno :) se se ama nemate ubavi momi.. imash nekoja vnuka kako za mene da vidime koj kvalitet e? :) mislam u ubavina :)
   
 5. Стрелец

  Стрелец El Mariachi

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  915
  Допаѓања:
  10
  Imame, ama dzabe ne gi davame!:)
  Edna Kichevchanka za deset Negotinchanki odi soodnosot na berza!:)
   
 6. Буковец

  Буковец www.KETERING.com.mk

  Член од:
  3 јули 2005
  Мислења:
  1.089
  Допаѓања:
  15
  А бе темава за момите кичевски или за бурекот беше:icon_lol:
  Ај веќе кога и за двете праите муабет, момите се арни, ама има и поарни (иако и ја сум од кичевско по потекло), а бурекот мх мх мх...ПОАРЕН НЕМА:pehar:
   
 7. Стрелец

  Стрелец El Mariachi

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  915
  Допаѓања:
  10
  Од кое место во Кичевско си, Буковец?
   
 8. spooky

  spooky

  Член од:
  14 јули 2005
  Мислења:
  2.221
  Допаѓања:
  41
  Стелец, абе да не ти умре циганката?
   
 9. Буковец

  Буковец www.KETERING.com.mk

  Член од:
  3 јули 2005
  Мислења:
  1.089
  Допаѓања:
  15
  Од Ехлоец, после Извор Кичевски...мора да го знаеш ако си од Кичeа :))
   
 10. Стрелец

  Стрелец El Mariachi

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  915
  Допаѓања:
  10
  Го зна, ебаго!:)
  Ехлоец, мијачко село опкружено со брсјачки села наоколу...:)
  Не знам дали ти знаеш дека потеклото на луѓето од Ехлоец е од пределот на Мала Река и на денешната територија се доселени пред двеста и нешто години.
   
 11. Буковец

  Буковец www.KETERING.com.mk

  Член од:
  3 јули 2005
  Мислења:
  1.089
  Допаѓања:
  15
  Како последните мохиканци или еднорози сме таму горе:))))))))

  Ми има баба ми нешто објаснувано, од старо село кога дошле пред околу 200 години. Релативно ново е Ехловец, иако 3 пати има горено :))

  А ти баш од Кичеа си, или од околијата си по потекло барем?
   
 12. SLaCk

  SLaCk Remember me?

  Член од:
  23 ноември 2005
  Мислења:
  1.451
  Допаѓања:
  10
  pozdrav do site Kicevcani i Kicevcani po poteklo kako mene:). Dedo mi e od Kicevo pradedo mi od Rastani prababa mi od Iziste:) iako ne sum bil po tie sela. A burekot treba doprva da go probam. Inaku Kicevo e OK grad so dobar bulevar osloboduvanje:)
   
 13. Стрелец

  Стрелец El Mariachi

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  915
  Допаѓања:
  10
  Браво бе Slack!:)
  Мајка ми учителка била во Раштани на почеток од нејзината кариера!:)
  А од Ижиште имав неколку пријатели и колеги!

  Буковец... Од градот сум, а и уште други две генерации пред мене се од градот... Роден сум во Кичево и на 7-годишна возраст сме се преселиле во Скопје!
   
 14. SLaCk

  SLaCk Remember me?

  Член од:
  23 ноември 2005
  Мислења:
  1.451
  Допаѓања:
  10
  А бе Стрелец јас сеа сфатив дека ти уствари исто како мене мислиш ама пошто си Кичевчанец а тие/ние сме малце табиетлии и ми контрираш хехе
   
 15. Стрелец

  Стрелец El Mariachi

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  915
  Допаѓања:
  10
  Па прашање е дали јас мислам како тебе или ти како мене!:)))
  А за тоа ’табиетлии’, I agree!:)

  btw, еве неколку слики од старо Кичево:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Сподели преку: