Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.166
Поени од реакции
33.656
А како ќе видат таму кој ја купил? Ти стоиш пред влезот на салата, и чекаш да влезеш внатре, не си на каса. Тој што те пушта треба да носи компјутер со него, за да види, или треба да појде до благајните за да провери, а другите да чекаат додека да се врати?
ОК, you got the point.
Но, врати се наназад на дискусијава и види дека прашањето ми беше - дали пишува таму дека ми треба штампач или смартфон за да купам карта он-лајн. Или ја ќе ја купам, а после ќе видам дека ми треба едното од двете, ако не, тогаш не можам да докажам дека е моја.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.342
Поени од реакции
42.173
Јас па мислев 2019та сме :cautious:
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.342
Поени од реакции
42.173
Забораив дека денес се раѓаат деца со смартфонови у газот.
Нормално дека не, ама изгледа досадно ти е, па ај ќе се фаќаме за глупости.
За да купиш онлајн, треба да имаш синеплекс картичка, и да имаш пари на картичката. Ако немаш после како да го покажеш кодот на тој што треба да те пушти во салата, ќе си отидеш на каса со картичката, ќе си извадиш карти и ќе си влезеш нормално.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.577
Поени од реакции
16.210
ОК, you got the point.
Но, врати се наназад на дискусијава и види дека прашањето ми беше - дали пишува таму дека ми треба штампач или смартфон за да купам карта он-лајн. Или ја ќе ја купам, а после ќе видам дека ми треба едното од двете, ако не, тогаш не можам да докажам дека е моја.
Можеш, да појдеш на каса, и со картичката да си ја земеш испечатена. Ама поентата со онлајн купувањето нели е баш да не одиш на каса. Инаку зошто би купувал онлајн.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.166
Поени од реакции
33.656
Можеш, да појдеш на каса, и со картичката да си ја земеш испечатена. Ама поентата со онлајн купувањето нели е баш да не одиш на каса. Инаку зошто би купувал онлајн.
И кој курац е поентата да не идам до каса, кога и така морам да дојдам на два метра од касата, каде што и е влезот во киното?[DOUBLEPOST=1557082571][/DOUBLEPOST]ах ок, демек ред чекање на каса, гужви....
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.577
Поени од реакции
16.210
И кој курац е поентата да не идам до каса, кога и така морам да дојдам на два метра од касата, каде што и е влезот во киното?[DOUBLEPOST=1557082571][/DOUBLEPOST]ах ок, демек ред чекање на каса, гужви....
Па ти си ги видел ли гужвите во Синеплекс? Во вторник треба саат и пол порано да појдеш за да можеш да си купиш карта. Плус, ако картата ти е резервирана, резервацијата ти пропаѓа пола саат пред почеток на филмот. Ти чекаш во ред, доаѓа пола саат пред почеток на филмот, и тебе тој што чека во ред пред тебе ти ги зема местата и тебе ти даваат карта во прв ред.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.166
Поени од реакции
33.656
Плус, ако картата ти е резервирана, резервацијата ти пропаѓа пола саат пред почеток на филмот.
Феноменално глупо.
Се надевам имаат добар разлог зашто е така.

За кој кур ја резервирам картата ако треба 45 минути пред тоа да бидам таму?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.577
Поени од реакции
16.210
Феноменално глупо.
Се надевам имаат добар разлог зашто е така.

За кој кур ја резервирам картата ако треба 45 минути пред тоа да бидам таму?
За да не им пропаднат резервираните карти кои никој нема да дојде да ги подигне.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.312
Поени од реакции
16.815
Трол е членот, simple as.
За жал не е.
Jesus AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA каков карактер си!
Па ти пиша

Алудирајќи дека помеѓу дигитална и печатена форма едното е полесно!!!!

и дека дека смартфон во 2019та е уред кој треба да се потенцира пошто само 5% од населението го имаат во државава

За кога ти ги конфронтирав аргументите дека печатена форма е покомпликуван начин затоа што не секој има принтер дома, меѓутоа секој има смартфон
тогаш е испадна дека "исти курац е"
Wow...
Човекот е средовечен со свои фикс идеи, не пробувај да му објаснуваш.
@Zlatikevichius гужвите изгледаат страшно ама имаат солидна организација Синеплекс и никогаш не сум чекал повеќе од 15 минути.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
На врв Bottom